AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

W artykule obejrzysz wizualizacje fasady, bryły 3D, a także przekrój poziomy wnętrz kolejnego domu szkieletowego Top Bud®. Budynek jest przykładem racjonalnego projektowania w warstwie użytkowej, architektonicznej i kosztowej. Zachowany jest w nim balans między wygodą i wyglądem z jednej strony, natomiast z drugiej, sztywnym budżetem.

Inwestorzy stracili kilkaset tysięcy złotych z powodu feralnego wyboru wykonawców swojego wymarzonego domu szkieletowego. Mowa aż o dwóch firmach, które nie tylko nie dokończyły prac budowlanych, ale też – co gorsze – nie rozliczyły się również z pieniędzy. Mimo tego, nie do końca stracili nadzieję i pojawili się tym razem w naszej firmie. W taki sposób dali sobie ostatnią szansę na dokończenie swojego upragnionego domu.

Kwoty w artykule opierają się częściowo na danych od właściciela domu, częściowo na średniej krajowej zużycia elektryczności na statystyczną osobę w gospodarstwie domowym. Podane wysokości opłat za prąd uwzględniają sezon grzewczy i cieplejszą część roku. Z kosztów całkowitych energii elektrycznej wyodrębniliśmy też prąd bytowy, aby doprecyzować kwotę za ogrzewanie. Ponadto dopisaliśmy koszty pozostałych mediów dla zobrazowania, ile faktycznie kosztuje mieszkanie w domu szkieletowym w takim wariancie.

Dotychczas nie prezentowaliśmy tego domu w naszym serwisie internetowym www.topbud.pl. Zmieniamy to niniejszą publikacją. Budynek powstał na zlecenie miłego małżeństwa na emeryturze, które zapragnęło wyprowadzić się z mieszkania w pobliskim Mszczonowie. I tak Państwo Ci pojawili się w naszej firmie, czego efektem jest dziś ich wymarzony dom szkieletowy.

Od Ciebie zależy to, z jakich materiałów będzie wybudowany Twój dom szkieletowy. Nasz standard jest sugerowanym optimum wykonawstwa. Jeśli uznasz, że któreś elementy chcesz w nim zmienić, np. materiały konstrukcyjne czy wykończeniowe, wtedy nic nie stoi ku temu na przeszkodzie. Chyba że będą mieć one negatywny wpływ na bezpieczeństwo mechaniczne, przeciwwilgociowe lub pożarowe Twojego przyszłego domu. Jeśli tak będzie, na pewno Ci o tym zawczasu powiemy.

Nasz film prezentuje sposób zabezpieczania płyt OSB przed czynnikami zewnętrznymi i zasady ich montażu na ścianach nośnych oraz połaciach dachowych domu szkieletowego. Przy okazji prezentujemy również, ważne z punktu widzenia trwałości poszycia, dylatacje wentylacyjne takich płyt w skosach poddasza użytkowego. Ich rolą jest zabezpieczenie warstwy OSB przed skutkami długotrwałego oddziaływania wilgoci.

Mowa o domu parterowym w Białołęce o ładnym, rozkładowym wnętrzu i dużym tarasie pod zadaszeniem, którego ściany wykończyliśmy szlachetną i trwałą termodeską elewacyjną. W filmie prezentujemy budynek od zewnątrz i od środka na obecnym etapie realizacji. Omawiamy też naszą technikę wykonania zapory paroizolacyjnej przegród pionowych i stropu w konstrukcji drewnianego szkieletu.

Kluczowe elementy dla bezpieczeństwa przeciwwilgociowego i termiki przegród, tj. ścian i posadzek domu szkieletowego, wykonujemy począwszy od etapu budowy fundamentu. Mowa o kilku rodzajach izolacji, jakie możesz obejrzeć w naszym filmie. Prezentujemy w nim sposób przygotowania każdej z nich.

Odwiedziliśmy po raz trzeci plac budowy w Zakolu-Wiktorowie. Prace przy budowie tamtejszego domu szkieletowego są zaawansowane w około 95 procentach. Co prawda, nie widać jeszcze finalnego efektu projektu, ale już teraz budynek prezentuje się ładnie i ciekawie. Niemniej poświęcimy mu jeszcze jeden film już wkrótce. Tymczasem zapraszamy Cię do obejrzenia najnowszego materiału wideo na jego temat.

Zbliżamy się do końca budowy dużego domu szkieletowego w Wolicy koło Pruszkowa. Jest to nietypowy i zarazem ciekawy projekt. Ma cechy architektoniczne przypominające nieco dom górski. Jednocześnie całą elewację boczną-lewą wypełniają duże przeszklenia, charakterystyczne dla nowoczesnych domów jednorodzinnych. Zapraszamy Cię na obejrzenie najnowszego filmu z tego placu budowy.

Tym razem projektantem budynku był Inwestor, znany i nagradzany prestiżowymi nagrodami architekt warszawski. Otrzymał on wsparcie naszego firmowego architekta na etapie opracowywania konstrukcji szkieletowej. Dom utrzymany jest w stylu wiejskiej chaty i w licznych detalach wykończony naturalnymi materiałami, co podnosi jego walory wizualne.

Kilkanaście miesięcy temu, w wyniku braków drewna krajowego przeszliśmy na budowę konstrukcji domów Top Bud® z drewna szwedzkiego. W związku z pojawiającymi się pytaniami o tę kwestię ze strony Klientów i widzów naszego oficjalnego kanału na YouTube, przygotowaliśmy film o budowie szkieletu jednego z naszych najnowszych domów, w którym szerzej wyjaśniamy powody naszej decyzji.

Temat płyty Fermacell rozgrzewa temperaturę sporu na forach internetowych. Widać przy tym, jak bardzo nieustępliwe są strony ścierające się w kwestii, który z obu materiałów jest lepszy, bądź w ogóle, czy zasadne jest jego stosowanie w budowie domów szkieletowych. W najnowszym filmie prezentujemy jedną z naszych najnowszych realizacji, w której zamiast OSB użyliśmy właśnie płyt Fermacell. Zobacz, co sądzimy o takim rozwiązaniu.

Taką właśnie kwestię omawiamy w naszym najnowszym filmie. Wyjaśniamy w nim m.in., czym jest to zjawisko. Jakie materiały wykazują większą, a jakie mniejszą zdolność do akumulacji energii cieplnej i dlaczego tak się dzieje. Ale też to, czy rzeczywiście jest to problemem dla użytkowników budynku, którego przegrody się nie nagrzewają.

Jest to jedna z dwóch większych inwestycji naszych Klientów w ostatnim czasie. Drugi dom, który wznosimy zresztą kilka kilometrów obok, będzie również okazały, a jego powierzchnia użytkowa wyniesie 234 m2. W najnowszym filmie obejrzysz oba place budów, a w niniejszym artykule wizualizacje oraz rzuty płaskie pierwszego ze wspomnianych domów o powierzchni użytkowej 274,9 m2.

Film prezentuje inwestycję naszych Klientów w miejscowości Zakole-Wiktorowo koło Mińska Mazowieckiego. Dom zamiast garażu ma charakterystyczną wiatę na samochód, połączoną z fasadą frontową. Dowiedz się, jakie zalety ma takie rozwiązanie architektoniczne i kiedy warto je wziąć pod uwagę projektując własny dom.

W najnowszym filmie zastanawiamy się nad sensem budowy małego domu jednorodzinnego. Tego typu inwestycjami interesuje się coraz więcej osób, bo widzi w nich alternatywę dla zakupu mieszkania w bloku lub szeregowcu. Poznaj naszą opinię na ten temat. Opieramy się w niej na przykładzie dwóch kompaktowych domów szkieletowych z poddaszem użytkowym 94 m2, których budowę właśnie kończymy w Otwocku.

Jest to jedno ze zjawisk fizycznych, które – jeśli się nie uwzględni odpowiedniej hydroizolacji – potrafi wyrządzić duże szkody w przegrodach pionowych i na ich styku z posadzką. Należy mieć na uwadze takie zagrożenie bez względu na technologię budowy. W najnowszym filmie prezentujemy nasze rozwiązania materiałowe, które przeciwdziałają oddziaływaniu tego zjawiska na dolne partie drewnianego szkieletu w domach Top Bud®.

Tym razem w materiale wideo prezentujemy trzy domy użytkowane przez ich właścicieli. Pierwszy z nich został zasiedlony w czerwcu bieżącego roku, drugi jesienią 2021 roku, natomiast trzeci, w maju ubiegłego roku. Obejrzyj na filmie prezentację każdego z nich.

Wracamy do tematu budowy domu na zgłoszenie. Od 1 stycznia 2023 roku ustawodawca rozszerzył przepisy zwalniające inwestorów z konieczności występowania o pozwolenie na budowę. Objął nimi tym razem także domy przekraczające 70 m2 powierzchni zabudowy. W naszym materiale wideo skupimy się na początek na budynkach mniejszych, czyli sprzed nowelizacji przepisów mających upraszczać proces inwestycyjny i obniżać jego koszty.

W czasie naszej wizyty na budowie domu szkieletowego 100,45 m2 w Markach, postanowiliśmy omówić temat modyfikacji projektu architektonicznego dla takiego rodzaju konstrukcji. Mowa o zmianach w trakcie budowy, ale też potem, po jej zakończeniu. Jeśli ciekawi Cię takie zagadnienie, to obejrzyj nasz najnowszy film.

Obejrzyj najnowszy film z zakończonej budowy domu szkieletowego z poddaszem użytkowym o powierzchni 150 m2. Obejrzysz w nim inwestycję naszego Klienta, przygotowaną do rozpoczęcia prac wykończeniowych w wnętrzach. Dowiesz się z niego również o alternatywie dla gruntowej pompy ciepła, którą coraz częściej wybierają Inwestorzy korzystający z usług budowlanych naszej firmy.

Dom Top Bud®, którego budowę prezentujemy w naszym najnowszym filmie, będzie mieć z pozoru prostą bryłę, jednak ze względu na jej kształt i wymiary, wymagać będzie dodatkowych wzmocnień w konstrukcji. Dowiedz się jakich oglądając nasz najnowszy film.

Czym jest ta inwestycja deweloperska? Otóż jest to pierwsze w Polsce i jedno z pierwszych w Europie miast budowanych od samego początku zgodnie najnowszymi założeniami urbanistycznymi. Wedle nich na terenie takiego miasta znajduje się cała niezbędna infrastruktura publiczna, komercyjna, wypoczynkowa, itd. Natomiast system komunikacyjny foruje pieszych zamiast ruchu kołowego. Obejrzyj nasze domy szkieletowe w ramach tego, jedynego w naszym kraju projektu.

Garaż w bryle domu podraża koszt budowy całej inwestycji bardziej niż alternatywne rozwiązanie, jakim jest wiata. Oczywiście nie daje ona takiego samego schronienia dla samochodów, ale też ma spore zalety użytkowe. Dom z takim rozwiązaniem architektonicznym budujemy ostatnio w miejscowości Zakale-Wiktorowo. Obejrzyj obecny stan inwestycji na filmie.

W tym artykule chcemy odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Odpowiedź na nie, nie jest prosta. W zamian jednak dostarcza ciekawe wnioski. Skoro gro inwestorów decyduje się na dom murowany, to dlaczego mimo niewielkiej popularności „szkieletów” znajdują się jednak ludzie, którzy chcą poświęcić swoje pieniądze, by w nich zamieszkać? Kim są takie osoby? Kto lub co kieruje ich wyborami?

Obok grzejników konwektorowych montowanych na ścianach, jest to jedna z najpopularniejszych metod wytwarzania ciepła w domach naszych Klientów. Oczywiście mowa o ogrzewaniu elektrycznym, ponieważ oba te rozwiązania zasilane są z domowej sieci 230V. Przeczytaj i obejrzyj film o tym, jakie parametry muszą mieć kable i sama instalacja grzewcza w podłodze, by zapewniały optymalny komfort cieplny mieszkańcom.

Obejrzyj na filmie ostatnie prace przy budowie domu z poddaszem użytkowym dla małżeństwa z dwójką małych dzieci. Budynek wyposażyliśmy w nowoczesne instalacje CO, CWU i wentylacyjną z odzyskiem ciepła. Jego charakterystyczną cechą jest górny taras dostępny z dwóch sypialni na górnej kondygnacji.

Znowu wracamy do Otwocka, gdzie budujemy jednocześnie trzy domy szkieletowe Top Bud®. Tym razem skupiliśmy się na budynku parterowym 150 m2 w Świdrze, w którym trwają obecnie prace końcowe. Ich częścią jest również montaż wełny mineralnej na elewacjach. Obejrzyj na filmie, dlaczego termoizolację robimy z tego materiału, a nie ze styropianu ryflowanego, a także, w jaki sposób wykonujemy montaż takiej wełny.

Tej inwestycji jeszcze nie pokazywaliśmy w serwisie internetowym www.topbud.pl. Dom ma klasyczną formę architektoniczną z dachem dwuspadowym, którą urozmaica prosta lukarna i zadaszenie tarasu. Mimo że mody się zmieniają, taki dom będzie zawsze na czasie. Natomiast to, co na pewno go wyróżnia, to przytulne, dobrze przemyślane i funkcjonalne wnętrze. Obejrzyj szczegóły tej realizacji w naszym najnowszym materiale wideo.

Oto kolejny dowód na to, że panie samodzielnie też mogą wybudować swój wymarzony dom i nie potrzebują do tego specjalistycznej wiedzy oraz mnóstwa czasu. To już kolejna taka realizacja w ostatnich dwóch-trzech latach, a było ich w historii naszej firmy znacznie więcej.

Niedawno, pod koniec lutego 2023 roku, rozpoczęliśmy w Markach kolejną inwestycję. Dotychczas wykonaliśmy fundament z bloczka na zbrojonej ławie fundamentowej, standardową konstrukcję drewnianą w okładzinie z płyt OSB3, wiatroizolację ścian i dachu, a także pokrycie z gontu bitumicznego. Obejrzyj aktualne zdjęcie budynku, rzuty elewacji oraz przekroje pomieszczeń.

Takie pytanie zadało wielu użytkowników naszego oficjalnego kanału w YouTube pod publikacjami wideo. Postanowiliśmy więc omówić tę kwestię jeszcze raz i bardziej obrazowo, mimo że wcześniej potraktowaliśmy ją obszernie w jednym z artykułów serwisu internetowego www.topbud.pl. Właśnie dlatego tym razem zrobiliśmy to na filmie.

Prace przy trzech inwestycjach w Świdrze i Wólce Mlądzkiej idą pełną parą. Jeśli chodzi o dom parterowy 150 m2, to rozpoczęliśmy w nim wykonywanie wewnętrznych izolacji. Natomiast w domach z poddaszem użytkowym ukończyliśmy pokrycia dachowe i obróbki blacharskie. Resztę obejrzysz w naszym najnowszym filmie.

Obejrzyj ostatnie prace naszych ekip przy budowie domu szkieletowego Top Bud® w miejscowości Wężyk. Będzie to budynek jednorodzinny z poddaszem użytkowym o tradycyjnym wyglądzie. Wyposażymy go w nowoczesną i ekologiczną instalację grzewczą, dostarczającą ciepło do wnętrz metodą nawiewną. Najbardziej charakterystyczną jego cechą jest efektowne wykończenie całej elewacji deskami sosnowymi na felc.

Ponad dekadę temu w jednym z domów wybudowanych przez naszą firmę miał miejsce pożar. W najnowszym filmie opowiadamy o jego praprzyczynie i tym, co bezpośrednio doprowadziło do jego powstania. Dowiedz się, jak to wydarzenie wpłynęło na stan konstrukcji budynku i jakie działania musieliśmy przedsięwziąć, by przywrócić go do pełnej użyteczności.

W naszym najnowszym filmie obejrzysz stan inwestycji z 13 marca 2023 roku. Obecnie, po dość długiej przerwie spowodowanej niesprzyjającą pogodą, zaczęliśmy wykańczać fasadę domu strukturą tynkową. Jeśli chodzi o wnętrza domu, to doprowadziliśmy je do stanu deweloperskiego zamkniętego Top Bud®. Zobacz jak aktualnie wygląda ta inwestycja.

Tym razem pokażemy niemal gotowy szkielet domu z poddaszem użytkowym 94 m2 oraz rurki instalacji wodnej ogrzewania podłogowego w domu 150 m2. Ponadto w filmie zamieściliśmy trochę zdjęć z Siewierza-Jeziornej, gdzie wybudowaliśmy kilkanaście domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej w latach 2014-2015.

Właśnie zakończyliśmy budowę kolejnego fundamentu. Tym razem w miejscowości Zakole-Wiktorowo koło Mińska Mazowieckiego. Wkrótce zaczniemy wznosić na nim drewnianą konstrukcję domu z poddaszem użytkowym. Jest to przykład budynku jednorodzinnego o klasycznym i ciekawym wyglądzie, z licznymi zadaszeniami oraz funkcjonalnym wnętrzem.

Pierwszy z domów zrealizowaliśmy w około pięćdziesięciu procentach, natomiast drugi, mniej więcej w osiemdziesięciu. Postanowiliśmy Wam pokazać w najnowszym filmie, jak na każdym z tych etapów wygląda budowa. Inwestycje różnią się od siebie zarówno pod względem powierzchni, jak i projektów architektonicznych, ogrzewania oraz systemów wentylacji. Więcej dowiecie się z materiału wideo. Zapraszamy do oglądania.

W najnowszym materiale wideo omawiamy dla Was kwestie materiałowe i techniczne, które wynikają z naszego doświadczenia w montażu instalacji wody użytkowej i odprowadzania ścieków w domach o konstrukcji szkieletowej-drewnianej. Film zrealizowaliśmy w czasie trzech wizyt na placu budowy domu parterowego w takiej technologii, który wznosimy aktualnie w Otwocku-Świdrze.

W naszym kanale YouTube utworzyliśmy playlistę, do której co jakiś czas dodajemy filmy z dwóch budów, na których wznosimy trzy kolejne domy szkieletowe na terenie Otwocka. W najnowszym odcinku prezentujemy budowę konstrukcji kompaktowego domu z poddaszem użytkowym o powierzchni 94 m2. Obok niego, niemal równolegle w czasie wykonamy kolejny. Oba domy będą identyczne, a realizujemy je w ramach rodzinnej inwestycji.

Jesteśmy już na ostatnim etapie tej inwestycji. Poświęciliśmy jej wcześniej dwa filmy, a dzisiaj publikujemy trzeci. Dom jest już niemal gotowy. Pozostała nam już tylko do wykonania zewnętrzna termoizolacja ze styropianu ryflowanego oraz warstwa tynkarska silikatowo-silikonowa.

W filmie, przy okazji prezentowania budowy domu parterowego 150 m2 w Otwocku-Świdrze, omawiamy kwestię wieszania ciężkich mebli na ścianach szkieletowych, ale też inne ciekawe zagadnienia związane z wykonawstwem i eksploatacją takiego rodzaju budynku.

Zobacz nasz najnowszy materiał wideo, w którym pokazujemy inwestycję młodego małżeństwa z dzieckiem, które zdecydowało się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę. Na filmie pokazujemy m.in. zadaszenie, na którym znajdować się będzie górny taras, a w dalszej części artykułu, wizualizacje budynku i rzuty płaskie pomieszczeń.

Rozpoczęliśmy budowę domu dla dwojga Inwestorów w średnim wieku, którzy zdecydowali się na przeprowadzkę w spokojną okolicę poza Warszawą. Wkrótce w naszym serwisie internetowym zaprezentujemy film z placu budowy. Tymczasem obejrzyj rzut płaski pomieszczeń rzeczonego budynku oraz wizualizacje bryły.

W najnowszym materiale wideo zabieramy Cię do Otwocka na budowę domu szkieletowego w zabudowie parterowej o powierzchni prawie 150 m2. Opowiemy Ci, dlaczego między płytami OSB stosujemy klamry i dylatacje, a także, w oparciu o nasze doświadczenie, omówimy dla Ciebie ryzyko zawilgocenia ściany przy zastosowaniu takiej płyty i uwalniania przez nią formaldehydu.

Nadszedł czas podsumowań odchodzącego roku. Obfitował on w wiele inwestycji, których wykonawstwo Klienci powierzyli naszej firmie. We wspomnianym czasie ukończyliśmy kilkanaście domów jednorodzinnych o różnej zabudowie, powierzchni i typach instalacji. W okresie tym rozpoczęliśmy też kolejne budowy, które trwają do teraz. Obejrzyj wszystkie te realizacje w naszym najnowszym filmie.

Prowadzimy jednoczesną budowę domów szkieletowych nie tylko w Otwocku. To samo dotyczy miejscowości Wężyk w powiecie grodziskim. Prace przy tych dwóch inwestycjach rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu, więc są na znacznie dalszym etapie. Już niedługo oba domy doprowadzimy do stanu deweloperskiego zamkniętego Top Bud®, umożliwiającego rozpoczęcie wykańczania wnętrz. Tymczasem zachęcamy Cię do obejrzenia efektów dotychczasowych robót naszych ekip w kolejnym materiale filmowym.

Dla ułatwienia zrozumienia zasad wykonawstwa wewnętrznej izolacji termicznej z wełny mineralnej przygotowaliśmy film. Pokazujemy w nim to, gdzie i jak układamy tenże materiał do ocieplania ścian i stropów w przypadku domów szkieletowych naszej firmy.

Zapraszamy Cię do obejrzenia kolejnego, trzeciego już filmu z placu budowy domu szkieletowego w zabudowie parterowej o powierzchni 150 m2, który aktualnie wznosimy w Otwocku-Świdrze. Tym razem omówimy dla Ciebie prawidłowy sposób wykonania zastrzałów w ścianach i nadproży w otworach okiennych. Opowiemy też, jakie jest ich znaczenie dla wytrzymałości konstrukcji domu.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejny materiał wideo, w którym rozwijamy kwestię standardowej izolacji przeciwwilgociowej podwaliny pod ścianą szkieletową konstrukcji domu naszej firmy. W pierwszej części naszej serii materiałów wideo omówiliśmy, jakie zagrożenie niesie ze sobą nasiąkanie kapilarne z fundamentu, a tym razem obejrzysz, jak przeciwdziałamy temu zjawisku.

Mamy duże szczęście do Inwestorów z tego miasta. Tylko w ciągu ostatnich sześciu lat wybudowaliśmy w nim pięć domów w zabudowie parterowej i z poddaszem użytkowym, o powierzchni użytkowej od 80 m2 do 167 m2. Nie wspominając o starszych realizacjach w okolicy Otwocka, których było jeszcze więcej. Do tej listy dojdą trzy kolejne domy szkieletowe Top Bud®, których budowy rozpoczęliśmy w ostatnim czasie i które to będziemy prowadzić w tym samym czasie.

W najnowszym materiale wideo skupiliśmy się na zaprezentowaniu wentylacji z wymiennikiem ciepła, działającej w jednym z domów szkieletowych naszej firmy. Prezentujemy jej zalety, sposób korzystania oraz okresowej obsługi. Analogiczne systemy wentylacyjne, czyli rekuperatory, instalujemy w przeważającej większości domów naszych Klientów.

Tak, realizacja tej inwestycji trwa już ponad dekadę i to ciągle nie koniec, bo prace naszych ekip nadal trwają. Oczywiście tytuł jest po części żartem. Celowo posłużyliśmy się odrobiną prowokacji. Faktem jest jednak to, że budowę domu, który będziesz mógł obejrzeć na filmie, zapoczątkowaliśmy aż dziesięć lat temu, a kończymy ją dopiero teraz. To na tyle ciekawy przypadek, że postanowiliśmy się nim z Tobą podzielić.

Wybrać jeden z typowych, których w Internecie są tysiące? Czy może indywidualny, który jest jeszcze tak dalece nieokreślony? Wybór może być niełatwy. Tym bardziej, kiedy nie wiadomo do końca, jakie mogą być skutki takiej bądź innej decyzji. Zapraszamy Cię do obejrzenia naszego najnowszego filmu, który wyjaśnienia różnice między obu typami dokumentacji architektonicznych w kontekście budowy domu szkieletowego przez naszą firmę.

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do wszechobecnych elewacji domów, pokrytych masami tynkarskimi. Wykonuje się je stosunkowo prosto, występują w najróżniejszych wariantach kolorystycznych i, szczególnie nowsze ich rodzaje, są dość łatwe do utrzymania w czystości. Stąd ich popularność. Warto jednak wiedzieć, że są też inne warianty wykończeń elewacyjnych, które też mają swoje istotne zalety, a są przy tym stylowe i oryginalne.

Tym razem prezentujemy Wam na filmie jedną z ciekawszych realizacji budowlanych Top Bud® ostatnich lat. Dom omawiany w materiale wideo zaprojektował nasz Klient, uznany polski architekt z dużym dorobkiem zawodowym, odznaczany za osiągnięcia w swojej dziedzinie prestiżowymi nagrodami. Czerpiemy z tego faktu ogromną satysfakcję i cieszymy się, że wykonawstwo swojej inwestycji powierzył naszej firmie.

Realizacja ma miejsce w Sękocinie Nowym. Dom posiada charakterystyczną formę architektoniczną tzw. nowoczesnej stodoły. Wyróżnia się natomiast tym, że składa się z dwóch brył – jednej mieszkalnej, drugiej garażowej, która będzie pełnić również funkcję pomieszczenia gospodarczego. Obejrzyj omawiany budynek w naszym najnowszym materiale wideo.

Tym razem zabieramy Cię na plac budowy pod Górę Kalwarię, gdzie miesiąc temu rozpoczęliśmy realizację indywidualnego projektu architektonicznego, wykonanego w naszej firmie dla Inwestora. Chodzi o duży dom z garażem jednostanowiskowym w zabudowie parterowej. Na filmie obejrzysz m.in. etap wznoszenia jego konstrukcji.

Od pewnego czasu większość naszych realizacji stanowiły domy z poddaszem użytkowym w stylu tzw. nowoczesnej stodoły lub proste domy parterowe, zwykle z dachem czterospadowym. Tym razem budujemy dom w klasycznym stylu dworkowym. Będzie równie funkcjonalny, co poprzednie, a zarazem, mimo bryły nawiązującej do architektury XIX-wiecznej, nowoczesny i energooszczędny. Zobacz widoki elewacji, rzuty wnętrz i pierwsze zdjęcia z budowy.

W okolicy, w której prowadzimy budowę tej inwestycji, już znajduje się kilka uroczych domów szkieletowych w tradycyjnym stylu wiejskim. Widać, że zawiązała się tam społeczność ich entuzjastów. Obejrzyj na filmie, jak powstaje kolejny z nich. Tym razem wznoszony przez nasze ekipy. W artykule znajdziesz też wizualizację bryły domu, widoki czterech elewacji, a także rzuty pomieszczeń parteru i poddasza.

Niedawno poruszaliśmy temat impregnacji drewna budowlanego klasy C24 w oddzielnym artykule, który zamieściliśmy w dziale „Dla Inwestora” naszego serwisu internetowego. Zagadnienie to wzbudziło sporo emocji wśród użytkowników naszego kanału na YouTube, dlatego postanowiliśmy poświęcić mu również oddzielny film.

Który wariant jest lepszy w domu szkieletowym? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ punkt widzenia zależy również od indywidualnych odczuć użytkownika. Oba warianty mają istotne zalety. Natomiast należy też pamiętać o dzielących je różnicach, które mają większe znaczenie w domu szkieletowym niż w jego murowanym odpowiedniku. Im właśnie poświęciliśmy nasz najnowszy film.

Takie pytanie usłyszeliśmy niedawno od przedstawiciela firmy, która zajmuje się budową domów murowanych. Co ciekawe, zadał je profesjonalista, a nie laik. Doszliśmy więc do wniosku, że odpowiedź na nie tym bardziej należy się osobom niezwiązanym z branżą budowlaną. W tym artykule postaraliśmy się udzielić Ci odpowiedzi na to, jak wygląda porównanie trwałości obu typów budynków.

Niektórzy twierdzą, że w obecnych czasach dom murowany też buduje się szybko. Możemy zgodzić się z taką opinią tylko w niewielkim stopniu. Owszem, ze względu na powszechne wykorzystywanie gotowego betonu i możliwość stosowania dodatków chemicznych do zapraw, czas budowy się skrócił. Jednak, naszym zdaniem, co zresztą pokazuje praktyka, nie ma tu skokowego przyspieszenia bez szkody dla jakości wykonania takiego budynku. A na pewno dom murowany nie może konkurować pod tym względem ze swoim odpowiednikiem w technologii drewnianego szkieletu.

Przeczytaj o rozwiązaniach, jakie stosujemy w domach szkieletowych Top Bud® dla zapewnienia ich konstrukcjom bezpieczeństwa przeciwpożarowego, przeciwwilgociowego i wytrzymałości mechanicznej, a mieszkańcom zdrowego komfortu życia.

Choć opinie w tej kwestii są podzielone, my nie mamy co do tego wątpliwości. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego naszym zdaniem, należy poddawać drewno do budowy domu szkieletowego impregnacji i jak ten zabieg przeprowadzamy w naszej firmie.

Oponenci szkieletowej technologii budowy twierdzą, że taki dom nie jest optymalny dla warunków klimatycznych w naszym kraju. Przynajmniej nie tak, jak dom w tradycyjnej technologii murowanej. Dla kogoś, kto mieszka w tzw. „Kanadyjczyku”, taka opinia jest wręcz niedorzeczna. Wyjaśnijmy w takim razie, dlaczego.

Dom szkieletowy, co jest jego zaletą, stawia znacznie mniejsze wymagania gruntowe wobec działki niż jego odpowiednik w tradycyjnej technologii murowanej. Konstrukcja takiego domu jest bowiem lżejsza i mniej narażona na osiadanie, a tym samym, na negatywne konsekwencje takiego zjawiska. Mimo tego, warto znać te warunki zawczasu, aby uniknąć niespodzianek.

Czy istnieją w tym zakresie jakieś istotne różnice między tą technologią, a tradycyjną murowaną? Jeśli tak, to jaki jest ich wpływ na poziom skomplikowania, a także czas oraz koszty takich prac? Tego właśnie dowiesz się z naszego artykułu o charakterystyce wykańczania wnętrz domu szkieletowego Top Bud®.

Jest to pytanie pojawiające się w Internecie. Oczywiście nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Natomiast można wymienić kilka różnic, dzięki którym osoby zastanawiające się nad porównaniem kosztów zakupu obu typów nieruchomości i życiu w nich, będą miały większą łatwość w podjęciu decyzji, którą wybrać. Jeśli snujesz podobne rozważania, treść tego artykułu powinna być dla Ciebie pomocna.

Kilka razy spotkaliśmy się z taką opinią wśród naszych Klientów. Ku naszemu zaskoczeniu, zaważyła ona nawet na decyzji o montażu instalacji rekuperatora w domu szkieletowym. Czy rzeczywiście wymuszona wentylacja traci sens podczas zwykłego wietrzenia wnętrz? Przeczytaj, jak to wygląda od strony praktycznej.

Na pewno słyszałeś o przypadkach zerwania dachów z domów jednorodzinnych. Dzieje się to w Polsce nierzadko. W naszej strefie geograficznej wiatr potrafi wiać z prędkością nawet 100 km/h i więcej. Lokalnie zdarzają się nawet trąby powietrzne, które są jeszcze groźniejsze. Jak dom szkieletowy reaguje na takie zjawiska.

Niecały miesiąc temu rozpoczęliśmy budowę kolejnego domu szkieletowego w zabudowie parterowej o powierzchni 110 m2. Będzie co prawda nieduży, ale funkcjonalny i, przede wszystkim, tani w ogrzewaniu. Coraz więcej inwestorów zwraca się właśnie ku takim projektom, z góry zakładając obniżenie późniejszych wydatków eksploatacyjnych budynku. Obecna sytuacja na rynku energetycznym wyraźnie pokazuje, że z ekonomicznego punktu widzenia takie podejście do budowy domu jest po prostu racjonalne i bezpieczne finansowo dla inwestora.

Mogłoby się wydawać, że jest to rozwiązanie nietypowe. W polskich warunkach być może tak jest. Natomiast tam, gdzie domy szkieletowe budowane są powszechnie, wcale nie należy do rzadkości. Właśnie taką wylewkę możesz obejrzeć w naszym najnowszym materiale wideo z budowy domu szkieletowego Top Bud® w Jabłonnie.

Budowę rozpoczęliśmy w marcu 2022 roku. Prace od fundamentu po stan deweloperski zamknięty zajęły nam sześć miesięcy. Dom na parterze i poddaszu użytkowym ma powierzchnię 120 m2. Będzie ogrzewany nietypowym systemem centralnego ogrzewania, czyli tzw. wolnostojącym piecem na pellet z podajnikiem, który może równocześnie zastępować tradycyjny kominek w salonie. Przeczytaj więcej o tej realizacji.

Niniejszym materiałem wideo rozpoczynamy publikację serii filmów, które pojawiać się będą w naszym oficjalnym serwisie internetowym www.topbud.pl oraz na kanale YouTube - Top Bud Domy szkieletowe. Wspomniana w tytule realizacja będzie się wyróżniać ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi i nowoczesnymi instalacjami. Dlatego postanowiliśmy poświęcić jej więcej czasu i zachęcić Cię do śledzenia postępów prac naszych ekip, aż do ukończenia budowy.

Budowa domu była nietypowa z powodu lokalnych przepisów, które nakładały istotne ograniczenia budowlane na teren działki Inwestora. Musieliśmy je uwzględnić zarówno na etapie projektowania domu, jak i jego wznoszenia. Dowiedz się, jakie trudności pokonaliśmy podczas tej realizacji i zobacz jak prezentuje się jej efekt końcowy.

Ma typowo miejski charakter. Powstał według projektu indywidualnego, wykonanego na zlecenie przez architekta zatrudnionego przez Inwestorkę. Charakteryzuje się nowoczesną, prostokątną bryłą, która w górnej części imituje stropodach. Zobacz jak prezentuje się ten dom po roku od zamieszkania.

Ostatnio w YouTube pojawił się film, którego autor uzasadnia, dlaczego nie poleca domów szkieletowych inwestorom. Zresztą takim tytułem opatrzył swój materiał wideo, który już po kilku dniach zdobył sporą oglądalność wśród widzów jego kanału. Po zapoznaniu się z zawartymi w nim tezami postanowiliśmy zmierzyć się z nimi, z punktu widzenia firmy specjalizującej się w tej technologii od 1993 roku.

Realizację inwestycji rozpoczęliśmy pod koniec stycznia 2022 roku, a zakończyliśmy na początku czerwca tego samego roku. Teraz możesz obejrzeć na zdjęciach, jak wyglądały jej najważniejsze etapy, począwszy od budowy fundamentu, skończywszy na stanie deweloperskim zamkniętym Top Bud®, który umożliwia szybkie wykończenie wnętrz domu szkieletowego i zamieszkanie.

W naszym oficjalnym kanale na YouTube pojawiła się prośba jednego z widzów o to, by nie pokazywać tylko nowo budowanych przez nas domów, lecz także te starsze. Chodziło mu o to, żeby pokazać, jak taki dom ma się po czasie i czy rzeczywiście deklarowana przez nas jakość wykonawstwa nie jest pustosłowiem. Wychodząc naprzeciw temu oczekiwaniu zrealizowaliśmy film, w którym pokazujemy jeden z kilkuletnich domów Top Bud® pod takim właśnie kątem.

Obejrzyj nowy film w dziale aktualności naszego serwisu internetowego. Tym razem prezentujemy efekt końcowy budowy domu szkieletowego w Piasecznie. W materiale wideo zobaczysz go od zewnątrz i od środka, a także dowiesz się, jakie rozwiązania zastosowaliśmy w konstrukcji, by zapewnić jej wytrzymałość i bezpieczeństwo przeciwwilgociowe na długie lata.

Tym razem prezentujemy Ci charakterystyczny dom szkieletowy naszego Klienta z okolic Góry Kalwarii. Skojarzenie go ze skandynawskim stylem budowy wynika nie tylko z bryły architektonicznej, sposobu wykończenia elewacji, czy też samej technologii drewnianej. Chodzi też o właściwości termiczne i energetyczne domu, a także zastosowane w nim instalacje, grzewczą i wentylacyjną. Więcej dowiesz się oglądając nasz najnowszy film.

Nasze prace przy budowie wymienionego w tytule domu dobiegły końca. Doprowadziliśmy go do stanu deweloperskiego zamkniętego. Ponadto Inwestorzy zlecili nam jeszcze jedno zadanie, czyli budowę dolnego tarasu, którego – co prawda – w materiale wideo jeszcze nie ma, ale sam dom, jak najbardziej mogliśmy już zaprezentować. I niniejszym czynimy to w najnowszym filmie.

Glina to nazywa wsi położonej nad Bugiem w powiecie ostrowskim, gdzie niedawno rozpoczęliśmy budowę kolejnego domu Top Bud®. Działka, na której realizujemy inwestycję naszego Klienta, jest wyjątkowo urokliwa. Ma naturalnie pagórkowato ukształtowaną powierzchnię, bogatą i różnorodną szatę roślinną, i roztacza się z niej dosłownie malarski pejzaż pradoliny rzeki. Sam dom pod względem architektonicznym, zgodnie z zamysłem Inwestora, będzie wspaniale korespondować z tą wyjątkową okolicą na mapie północnego Mazowsza.

Stał się spełnieniem marzeń dla pary, której pragnieniem było wspólne zamieszkanie poza miastem. Dom został "uszyty na miarę" pod względem powierzchni i kosztów utrzymania. Inwestycję przekazaliśmy szczęśliwym Klientom jesienią ubiegłego roku. Wraz z nadejściem wiosny, rozpoczęli oni pierwsze prace, których efektem będzie przydomowy ogród. Zobacz więcej szczegółów.

Do efektu upragnionego przez Inwestorów brakuje już tylko kilku elementów: drewnianego tarasu, stopni do głównych drzwi i tzw. balustrad francuskich w oknach balkonowych na poddaszu użytkowym (również drewnianych). Za kilka dni wszystko będzie gotowe. Wtedy przygotujemy film podsumowujący realizację tego modnego domu w stylu skandynawskim. Tymczasem postanowiliśmy zaprezentować Ci go na zdjęciach podczas ostatnich prac, prowadzonych aktualnie na zewnątrz.

Roboty są obecnie na zaawansowanym etapie. W środku konstrukcji wykonaliśmy instalacje techniczne i izolacje (termiczne i przeciwwilgociowe), które zamknęliśmy suchą zabudową. Dach pokryliśmy blachodachówką i zamontowaliśmy też wszystkie okna. Obecnie prowadzimy prace szpachlarskie. Obejrzyj jak na dzień 19 maja prezentował się dom szkieletowy, który budujemy na podmokłym gruncie działki w Pęclinie koło Otwocka.

Była to jedna z kilku rozbudów domów w historii naszej firmy. Jednak pierwsza, która wymagała takiego nakładu pracy w starej części budynku. Tak właśnie było w przypadku prezentowanej realizacji na terenie Otwocka, gdzie poza budową nowego skrzydła wykorzystaliśmy zastaną na miejscu instalację CO (pompę ciepła powietrze-woda), a rozbudowywany obiekt poddaliśmy termomodernizacji.

Jesteśmy na etapie kończenia budowy efektownego domu szkieletowego w okolicach Góry Kalwarii. Z niecierpliwością czekamy na moment, w którym będziemy mogli udać się do miejsca realizacji z kamerą, żeby go Wam pokazać w materiale wideo. Nastąpi to już niebawem. Tymczasem zobacz zapowiedź filmową i dotychczasowe zdjęcia z budowy.

Realizację zakończyliśmy dwa i pół miesiąca temu. Dom doprowadziliśmy do stanu  deweloperskiego. Powstał według gotowego projektu architektonicznego o nazwie Z15 v2, który nasze Biuro architekta dostosowało do warunków technologii szkieletowej. Teraz możesz obejrzeć na przekrojowych zdjęciach, jak wznosiliśmy ten dom od fundamentu do standardu umożliwiającego szybkie wykończenie wnętrz.

Taki właśnie budynek jest naszą kolejną realizacją, którą prowadzimy aktualnie w Jabłonnej pod Warszawą. Będzie to dom o charakterze miejskim, wyposażony w nowoczesne rozwiązania grzewcze i wentylacyjne, a przy tym, wyróżniać się będzie ciekawą architekturą wnętrz. Dowiedz się więcej na temat tego projektu. Obejrzyj aktualne zdjęcia z budowy, rzuty pomieszczeń i rysunki elewacji.

Naszymi Klientami było małżeństwo posiadające dzieci, które dotychczas zamieszkiwało dom murowany tuż obok działki budowlanej, na której realizowaliśmy prezentowaną inwestycję. W czasie spotkania po blisko roku od zasiedlenia nowego budynku, właścicielka nie ukrywała przed nami swojego zadowolenia.

Półtora miesiąca temu zakończyliśmy budowę domu szkieletowego w zabudowie parterowej w Wesołej, gdzie lada dzień na działce Klientów ruszą prace rekultywacyjne terenu, w tym m.in. jego kształtowanie. Kilka dni temu odwiedziliśmy to miejsce z aparatem fotograficznym. Obejrzyj aktualny stan inwestycji na zdjęciach.

Nasz Klient to młody mąż i głowa rodziny. Dorastał w okolicy, w której wiele domów mieszkalnych to przykłady dawnej architektury drewnianej w stylu Świdermajer. Czy to miało wpływ na jego decyzję o wyborze technologii szkieletowej? Niewykluczone, ponieważ z góry zakładał, że chce mieć dom o konstrukcji drewnianej ze wszystkimi jego zaletami. Wcześniej wybrał nawet projekt architektoniczny dla domu murowanego, ale też z góry założył potrzebę jego adaptacji do budowy w szkielecie drewnianym.

Wybudowaliśmy go dla młodej rodziny wielodzietnej w cichej i spokojnej okolicy gminy Halinów, tuż przy ścianie lasu. Cechuje się prostą bryłą z dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 35° i funkcjonalnym wnętrzem. Powstał na podstawie indywidualnego projektu architektonicznego.

Domy naszej firmy w standardzie posiadają zawsze dwie warstwy izolacji termicznej o różnych grubościach, czyli wewnętrzną z wełny mineralnej i zewnętrzną ze styropianu ryflowanego. Co istotne, pozostałe materiały, z których budujemy ściany, tj. wiatroizolacja, płyta OSB3, drewno C24, paroizolacja i płyta karton-gips, również powodują to, że cała konstrukcja domu szkieletowego staje się jednym układem termoizolacyjnym o niskiej bezwładności termicznej i niewielkim zapotrzebowaniu energetycznym.

Rolą tej powłoki jest ochrona przed wilgocią poszycia z płyt OSB3 oraz wewnętrznej izolacji termicznej ścian, którą wykonujemy z wełny mineralnej o grubości 15 cm. Przeczytaj, jak działa wiatroizolacja, ponieważ wyjątkowe właściwości tego materiału są kluczowe dla bezpieczeństwa przeciwwilgociowego domu szkieletowego Top Bud®.

Wymieniony w tytule materiał pomaga w zachowaniu odpowiednich parametrów wytrzymałości mechanicznej drewnianego szkieletu i powoduje, że konstrukcja ścian, więźby dachowej i stropu jest mocniejsza. Tworzy jednocześnie warstwę montażową o właściwościach paroprzepuszczalnych. Przeczytaj więcej o poszyciu z płyt OSB w domach szkieletowych naszej firmy.

Przeczytaj w jaki sposób i z jakich materiałów wykonujemy konstrukcje dachowe w naszej firmie. Ten element ma zasadnicze znaczenie zarówno dla bezpieczeństwa przeciwwilgociowego domu szkieletowego Top Bud®, jak i jego właściwości termicznych oraz wytrzymałości mechanicznej.

Wybudowaliśmy go w powiecie piaseczyńskim na podstawie indywidualnego projektu architektonicznego, który dostarczyli nam Inwestorzy. Na początku miał być domem murowanym, jednak po zestawieniu zalet technologii tradycyjnej i szkieletowej – szczególnie właściwości energetycznych obu rodzajów konstrukcji – nasi Klienci podjęli decyzję o powierzeniu jego budowy naszej firmie.

Ostatnio pokazywaliśmy budowę tego domu 28 stycznia bieżącego roku. Wówczas prowadziliśmy prace konstrukcyjne na tradycyjnym fundamencie z bloczka i ławie zbrojonej. Zobacz na najnowszych zdjęciach, co się zmieniło od czasu naszej ostatniej wizyty na tym placu budowy po upływie nieco ponad dwóch miesiący.

Domy naszych Klientów ogrzewają różne instalacje. Są to gruntowe pompy ciepła w wariancie nawiewnym lub podłogowym, pompy ciepła powietrze-woda, kotły na gaz, ekogroszek lub pellet, grzejniki konwektorowe, zasilane prądem maty grzewcze, elektryczne instalacje podłogowe, czy kominki z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Tym razem Inwestorzy zażyczyli sobie, abyśmy przygotowali ich dom pod ogrzewanie kozą na pellet.

Kwestie, które chcemy dla Ciebie poruszyć, dotyczą nie tylko zagadnień wizualnych czy funkcjonalnych, jakie wynikają z projektu domu. Odnoszą się również do ceny inwestycji, a potem, na etapie mieszkania, do kosztów jej eksploatacji. Jeśli jesteś zainteresowany zainwestowaniem swoich oszczędności w dom szkieletowy, to lektura tego artykułu pomoże Ci w podjęciu ważnych decyzji.

Kilka dni temu wydział planowania przestrzennego w Piasecznie pozytywnie rozpatrzył wniosek naszego Klienta o wydanie pozwolenia na budowę. Przygotowaliśmy go dla Inwestora wraz z indywidualnym projektem architektonicznym. Mamy więc zielone światło do rozpoczęcia robót budowlanych. Zainicjujemy je za około tydzień w miejscowości Łazy. Tymczasem zachęcamy Cię do obejrzenia wizualizacji bryły domu i przekrojów wnętrz.

Zobacz nowy materiał wideo, w którym pokazujemy, jak powiększamy stary dom naszej Klientki o dodatkowe 98 m2 powierzchni użytkowej. W dobudówce znajdować się będzie reprezentacyjny salon z antresolą, dwie sypialnie, łazienka z WC oraz garderoba. Obecnie nasze ekipy finalizują roboty budowlane na zewnątrz, a już za dwa tygodnie w środku nowego skrzydła rozpoczną się prace wykończeniowe.

Dotychczas zakończyliśmy około siedemdziesiąt procent tej realizacji. Kończy się właśnie czwarty miesiąc budowy. Konstrukcja na fundamencie z bloczka posiada termoizolację wewnętrzną i zewnętrzną, wiatroizolację, opóźniacz pary wodnej, pokrycie dachowe, większość obróbek blacharskich, komin z keramzytobetonu, okna Drutex Iglo 5, instalację wodno-kanalizacyjną oraz instalację elektryczną. Obejrzyj aktualny stan robót.

Właścicielami jest młode małżeństwo wychowujące małe dzieci. Dom ma powracającą do łask bryłę w formie sześcianu z bocznym skrzydłem, w którym znajduje się garaż dla jednego samochodu. Budynek posiada pełne piętro, w którym sufity znajdują się na wysokości 2 m 60 cm. Górne wnętrza są więc bardzo ustawne i wygodne.

Inwestycja należy do małżeństwa, które postanowiło na stare lata stworzyć dla siebie i swoich bliskich rodzinny, gościnny i ciepły dom – także w sensie dosłownym. Nasi Klienci zdecydowali się na technologię szkieletową zdając sobie sprawę, że tak duży budynek murowany byłby bardzo kosztowny w ogrzewaniu. Ponadto chcieli zrealizować swoje marzenie szybko, więc wykonawstwo zlecili naszej firmie.

Właścicielami jest młode małżeństwo, które na początku planowało budowę domu murowanego. Zmienili jednak zdanie po tym, jak ojciec jednego z nich zdecydował się na energooszczędny dom szkieletowy naszej firmy, który wybudowaliśmy dla niego półtora roku wcześniej. Będąc pod wrażeniem szybkości budowy i jakości wykonania domu, a także jego energooszczędności, para również zdecydowała się ostatecznie na technologię szkieletową. Realizację swojej inwestycji od A do Z zleciła naszej firmie.

Inwestycja znacznie podniesie komfort mieszkaniowy naszej Klientki, bo zwiększy ponad dwukrotnie powierzchnię użytkową jej dotychczasowego domu. Nowe skrzydło będzie mieć modny wygląd nowoczesnej stodoły z dużymi przeszkleniami. Nowoczesne będzie też jego ogrzewanie energooszczędną pompą ciepła powietrze woda, realizowane przez instalację hydrauliczną w podłodze. Zobacz aktualny etap tej realizacji na zdjęciach z ostatniego piątku 11 marca br.

Wybudowaliśmy go w Otwocku dla starszego małżeństwa, które czekało na ten moment przez sześć ostatnich miesięcy. Właściciele nowego domu są bardzo szczęśliwi i podekscytowani zbliżającą się chwilą zamieszkania pod własnym dachem. Nastąpi to już niebawem, bo za około dwa tygodnie. Czyli po zakończeniu prac wykończeniowych. Obejrzyj efekt naszych prac na filmie.

Budowa domu na takiej płycie podraża inwestycję. W niektórych przypadkach jest jednak nie do uniknięcia. Choć zdarza się to rzadko. W naszym najnowszym filmie pokazujemy jedną z naszych aktualnych realizacji, która jest właśnie przykładem budowy, gdzie nie mogliśmy zastosować tradycyjnego fundamentu z bloczka na ławie zbrojonej. Zobacz dlaczego.

Finalizujemy budowę domu szkieletowego dla rodziny trzyosobowej, którą obszernie prezentujemy w materiałach wideo na YouTube i w naszym oficjalnym serwisie internetowym www.topbud.pl. Tym razem w filmie obejrzysz prace tynkarskie, po których zakończeniu inwestycja osiągnie stan deweloperski i będą mogły się rozpocząć prace wykończeniowe wnętrz oraz rekultywacja terenu działki.

Rozpoczęliśmy kolejny etap inwestycji w Pęclinie koło Otwocka. Wznosimy drewnianą konstrukcję szkieletową domu parterowego o powierzchni użytkowej 114,13 m2. W artykule zobaczysz przekrój pomieszczeń, wizualizację bryły, rzuty elewacji i pierwsze zdjęcia ścian, aktualnie wznoszonych przez jedną z naszych ekip ciesielskich.

Inwestycje należą do dwóch pokoleń jednej rodziny. Pierwsza to dom szkieletowy w zabudowie parterowej o powierzchni 100 m2, natomiast druga to rozbudowa istniejącego domu o nowe skrzydło mieszkalne z poddaszem użytkowym i antresolą. Jego powierzchnia użytkowa będzie wynosić 90 m2. Obejrzyj aktualne zdjęcia z tych realizacji.

Zakończyliśmy budowę płyty fundamentowej pod dom szkieletowy w miejscowości Pęclin koło Otwocka. Realizacja ma miejsce na działce z bardzo mokrym podłożem. Pod cienką warstwą humusu znajduje się mieszanka iłu i piachu. To zadecydowało o wyborze pełnej płyty zamiast tradycyjnego fundamentu z bloczka na ławie zbrojonej, który w takich warunkach niemal ze stuprocentową pewnością nie zdałby egzaminu.

Łączenie desek elewacyjnych na piórowspust jest niemal standardem. Tego typu struktura ozdobna jest jednolita i szczelna. W przypadku jednego z domów szkieletowych, które obecnie budujemy, Inwestor zdecydował się na deskę bez tego typu połączenia. Przed jej ułożeniem, musieliśmy więc odpowiednio przygotować ściany budynku od zewnątrz, by zapewnić ich strukturze bezpieczeństwo przeciwwilgociowe.

W materiale wideo prezentujemy sposób wykonania zewnętrznej i wentylowanej izolacji termicznej ze styropianu ryflowanego na ścianach domu szkieletowego Top Bud®. Budujemy go w Wólce Mlądzkiej (Otwock) dla pary z dzieckiem. Obejrzyj, z czego składa się taka izolacja i jak ją montujemy, by prawidłowo oddawała swoje właściwości cieplne.

Oto kolejna realizacja budowlana, którą rozpoczęliśmy w ostatnim czasie. Dom, który prezentujemy, wznosimy według projektu indywidualnego, wykonanego w naszym Biurze architekta. Będzie cechować się nie tylko modną bryłą nowoczesnej stodoły. Wyposażmy go również w systemy ogrzewania i wentylacji wnętrz, spełniające najwyższe normy energooszczędności.

Realizacja ma miejsce w Pęclinie w powiecie otwockim. Teren działki jest wymagający. Dlatego musieliśmy zrezygnować z budowy tradycyjnego fundamentu z bloczka na ławie zbrojonej i zastąpić go pełną płytą betonową, która zapewni domowi odpowiednią stabilność i wyeliminuje ryzyko osiadania konstrukcji. Przeczytaj więcej na temat tej inwestycji.

Zakończyliśmy budowę drewnianego szkieletu energooszczędnego domu Top Bud® w stylu nowoczesnej stodoły. Konstrukcję obiliśmy płytami OSB3, pomiędzy którymi wykonaliśmy dylatacje zapobiegające ich klawiszowaniu się. Następnie całość, włącznie z dachem, zabezpieczyliśmy wiatroizolacją Tyvek. Nadszedł więc czas na montaż instalacji elektrycznej. I właśnie w tym celu spotkaliśmy się w ostatni poniedziałek na terenie budowy z Inwestorami.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 17 stycznia 2022 roku nastąpi jednodniowa przerwa w budowie obecnie realizowanych przez nas domów szkieletowych. Powodem jest okresowe szkolenie BHP dla naszych pracowników, które odbędzie się na terenie bazy Top Bud® w Nadarzynie.

W najnowszym wideo na temat elementów domu szkieletowego Top Bud® prezentujemy materiały konstrukcyjne oraz sposób prawidłowego wykonania bezpiecznej pod względem przeciwpożarowym zabudowy ozdobnej wkładu kominkowego. W filmie obejrzysz też montaż wyłazu na strych, który przygotowaliśmy jako dodatkową przestrzeń w domu do przechowywania rzeczy, a także wprawianie wewnętrznych parapetów okiennych. W tym przypadku MDF.

Dotychczas nie prezentowaliśmy tej realizacji w naszym serwisie internetowym. Postanowiliśmy pokazać ją teraz, ponieważ jest już na zaawansowanym etapie i zbliżamy się wielkimi krokami do jej ukończenia. Dom szkieletowy w Zgierzu, bo o nim mowa, będzie zamieszkiwany przez rodzinę trzyosobową. Wznieśliśmy go na typowej działce miejskiej wśród gęstej zabudowy wielorodzinnej. Przeczytaj więcej o tej inwestycji i obejrzyj aktualne zdjęcia z budowy.

Realizację inwestycji rozpoczęliśmy pod koniec marca 2021 roku, a zakończyliśmy pod koniec października tego samego roku. Przedmiotem budowy był dom szkieletowy z poddaszem użytkowym o prostej bryle z dachem dwuspadowym, wyposażony w nowoczesne i energooszczędne instalacje grzewczą i wentylacyjną. Obejrzyj zdjęcia domu z zewnątrz oraz jego wnętrza.

Zniesienie obowiązkowych pozwoleń na budowę dla domów o powierzchni 70 m2 ma według ustawodawcy, ułatwić ich wnoszenie metodą gospodarczą, a także ograniczyć koszty po stronie inwestorów. Pojawia się jednak pytanie, czy rzeczywiście największym wyzwaniem są obecne procedury urzędowe albo wynagrodzenie kierownika budowy, którym od nowego roku będzie mógł stać się sam inwestor. Zasadniczym jest też pytanie, czy w ogóle warto decydować się na tak mały dom i jego samodzielną budowę?

Dwa tygodnie temu niespodziewanie odszedł od nas Sylwek, kolega z pracy, a prywatnie mąż i ojciec dwójki małych dzieci. Ta sytuacja poruszyła nie tylko nas i naszych Podwykonawców, ale także tych Klientów firmy Top Bud®, którzy mieli okazję poznać Sylwka na placu budowy i przekonać się o jego sumienności, fachowości i miłym usposobieniu. Razem postanowiliśmy więc wesprzeć jego rodzinę w tych, tak trudnych dla niej okolicznościach.

Realizacja ma miejsce w Otwocku. Powstaje dla małżeństwa, które postanowiło wyprowadzić się z mieszkania w bloku, by cieszyć się spokojem przedmieścia miasta, znanego z licznych terenów zielonych. Klienci wykorzystali do tego celu posiadaną przez siebie działkę na skraju lasu. Dom będzie mieć powierzchnię 100 m2 i ekologiczną instalację grzewczą. Obejrzyj zdjęcia z placu budowy.

W coraz większej liczbie inwestycji budowlanych, które realizujemy, ogrzewanie zapewniają systemy pompy ciepła powietrze-woda w wariancie podłogowym. Są one alternatywą dla pomp gruntowych. Takie rozwiązanie, co prawda, nie umożliwia chłodzenia wnętrz latem i w porównaniu do pomp z wymiennikiem gruntowym, jest też mniej wydajne energetycznie, lecz w zamian, koszt jego instalacji jest niższy. W takim razie, na jaką pompę warto się zdecydować?

Ten rodzaj obróbki wierzchniej warstwy ścian szkieletowych, patrząc od środka budynku, przeprowadzamy na ostatnim etapie przed malowaniem. Szlifowanie wykonujemy na większości powierzchni mechanicznie przy pomocy szlifierki z funkcją odsysania pyłu. Tylko w niektórych miejscach musimy to zrobić ręcznie. Obejrzyj film, na którym pokazujemy ten, tak ważny dla estetyki wnętrz, etap robót budowlanych.

Od połowy sierpnia bieżącego roku realizujemy ciekawą inwestycję w gminie Prażmów. Chodzi o dom szkieletowy w modnej bryle nowoczesnej stodoły, który będzie się wyróżniać górnym tarasem o powierzchni prawie 13 m2 oraz charakterystycznym wykończeniem elewacji, które wykonamy z dwóch rodzajów materiałów i bez użycia tynku silikatowo-silikonowego, który jest naszym standardem deweloperskim. Zobacz aktualne zdjęcia z budowy.

Realizacja inwestycji trwała w sumie sześć miesięcy, od czerwca do listopada bieżącego roku. Poza pracami konstrukcyjnymi, dekarskimi i izolacyjnymi, dom wyposażyliśmy w nowoczesną instalację grzewczą, a także – zgodnie z naszym standardem – wodno-kanalizacyjną, elektryczną i wentylacyjną. Zobacz przekrojowe zdjęcia z tej budowy i jej finalny efekt.

Jesteśmy na ostatniej prostej do formalnego przekazania inwestycji naszemu Klientowi, co nastąpi lada dzień. W domu pozostało nam już tylko wykonanie podbitek dachowych. W tym momencie na jego terenie trwają prace wykończeniowe, a także montaż pompy ciepła i wkładu kominkowego. Obejrzyj zdjęcia domu z zewnątrz i przekrój jego pomieszczeń.

Prace budowlane w Otwocku trwają nieprzerwanie od września bieżącego roku. Ku zadowoleniu naszych Klientów, dom zmienia się z dnia na dzień. Obecnie jesteśmy mniej więcej w siedemdziesięciu procentach realizacji tej inwestycji. Szacujemy, że do osiągnięcia stanu deweloperskiego zamkniętego Top Bud® pozostały nam około cztery tygodnie, po których będą mogły rozpocząć się prace wykończeniowe. Obejrzyj najnowszy materiał wideo na temat tej realizacji.

Realizacja miała miejsce w warszawskich Włochach. Była jedną z dłuższych w historii naszej firmy. Gros czasu nie zajęła nam sama budowa konstrukcji szkieletowej wraz z izolacjami, pokryciem dachowym, stolarką drzwiowo-okienną i wszystkimi instalacjami. W tym projekcie najbardziej czasochłonne było wykonanie żelbetowego podpiwniczenia z niecką basenową, w sumie o powierzchni niemal równej powierzchni użytkowej domu powyżej poziomu zero. Zobacz jak prezentuje się w chwili obecnej finalny efekt naszych robót.

Realizację doprowadziliśmy do końca w połowie sierpnia bieżącego roku, lecz dopiero teraz nadarzyła się okazja, żeby sfotografować jej finalny efekt. Dom przekazaliśmy Inwestorce w stanie deweloperskim-zamkniętym Top Bud®. Obecnie na jego terenie trwają prace wykończeniowe. Zobacz przekrój pomieszczeń oraz aktualne zdjęcia budynku.

W najnowszym materiale wideo pokazujemy, w jaki sposób wykonujemy wewnętrzną izolację termiczną ściany szkieletowej domu Top Bud® z wełny mineralnej, a także warstwę paroizolacyjną, chroniącą konstrukcję przed wilgocią. Prezentujemy również komin systemowy, typowy dla naszych realizacji, wraz z izolacją przeciwpożarową.

Pan Łukasz od prawie dwunastu miesięcy jest właścicielem domu, który wybudowaliśmy dla niego w 2020 roku. Korzystając z jego uprzejmości zarejestrowaliśmy kamerą blisko 30-minutową rozmowę, w której opowiada interesujące rzeczy na temat realizacji jego inwestycji przez naszą firmę i komfortu mieszkaniowego gotowego domu.

Kontynuujemy budowę parterowego domu szkieletowego w Wesołej. Niedawno minęliśmy półmetek tej realizacji. Postanowiliśmy więc pokazać Ci kilka zdjęć z efektami naszych robót. Co ciekawe w przypadku tej inwestycji, dom poza zaspokajaniem potrzeb mieszkaniowych, będzie również dostosowany do pracy zawodowej jego właścicielki.

Inwestycję zrealizowaliśmy na działce o trudnych warunkach gruntowych. Po audycie technicznym miejsca realizacji, w czasie którego okazało się, że teren był kiedyś zalewany przez Wisłę, przez co ma ilastą strukturę i jest wilgotny, zaproponowaliśmy naszym Klientom wzniesienie konstrukcji domu na zbrojonej płycie fundamentowej.

Rozpoczęliśmy wznoszenie kolejnego domu szkieletowego. Tym razem budowa odbywa się w Rembertowie. Inwestorzy to małżeństwo, które miało jasno nakreśloną wizję stylu swojego wymarzonego domu – miał mieć prostą bryłę z dachem dwuspadowym bez okapów, tzw. nowoczesnej stodoły. Obejrzyj jej wizualizacje przestrzenne, przekroje pomieszczeń, a także pierwsze zdjęcia drewnianego szkieletu.

Jest to budynek parterowy z garażem jednostanowiskowym. Wznieśliśmy go dla rodziny dwupokoleniowej. Zarówno wnętrze, jak i architekturę zewnętrzną dostosowaliśmy do potrzeb osoby z niepełnosprawnością ruchową. Przeczytaj więcej o tej inwestycji i zobacz gotowy dom z tarasem na zdjęciach.

Zakończyliśmy budowę konstrukcji szkieletowej nowego skrzydła domu naszej Klientki z Otwocka. Ze względu na jego wymiary fundamentowe, tj. 12 m długości i 5 m szerokości, a także katedralny salon, zastosowaliśmy specjalne rozwiązanie w więźbie dachowej, czyli krowie kleszczowe. Zobacz, jak wyglądają i jak wpłyną na wytrzymałość całej konstrukcji dobudówki.

Już wkrótce zarówno w naszym oficjalnym serwisie internetowym, jak i na kanale YouTube opublikujemy od dawna zapowiadaną rozmowę z właścicielem domu szkieletowego według gotowego projektu ARKLOW. Obejrzyj już teraz jej fragmenty.

Jest to budynek o modnej wśród inwestorów bryle, tzw. nowoczesnej stodoły. Ma plan prostokątny i dwa skrzydła - mieszkalne oraz garażowe z pomieszczeniem rekreacyjnym na poddaszu. Dom powstał według gotowego projektu o nazwie ARKLOW, który Inwestorzy zakupili w Internecie, a my, zgodnie z ich oczekiwaniami, poddaliśmy go kilku architektonicznym modyfikacjom. Zobacz efekt końcowy naszej realizacji po zagospodarowaniu terenu działki.

W filmie prezentujemy sposób wykonania instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej, a także ich komponenty. Wypowiada się w nim również kierownik naszej ekipy elektryków na temat stosowanych przez nas rozwiązań przeciw przeciążeniom sieci elektrycznej, zasilającej dom szkieletowy oraz jego otoczenie.

Wokół zjawiska otwartości dyfuzyjnej ściany narosło wiele mitów, które każą komplikować i podrażać proces budowy domu szkieletowego. Na przykład, jedna z popularnych tez neguje użycie w strukturze ściany szkieletowej płyty OSB na zewnątrz, a także styropianu jako warstwy izolacji termicznej na elewacji. A co mówi na ten temat nasza wiedza i blisko 30-letnia praktyka?

Tego rodzaju inwestycje realizowaliśmy najczęściej dla właścicieli domów murowanych, którzy decydowali się na powiększenie powierzchni mieszkalnej technologią szkieletową, ze względu na szybką budowę i niskie koszty ogrzewania. Zwiększaliśmy też powierzchnie użytkowe domów naszej firmy. Tym razem jednak, realizacja dotyczy 30-letniego domu szkieletowego innego wykonawcy. Dobudowujemy do niego nowe skrzydło o powierzchni blisko 98 m2.

Ściany domu szkieletowego naszej firmy posiadają dwie warstwy izolacji cieplnej. Patrząc od środka, pierwsza znajduje się między belkami konstrukcyjnymi i jest to wełna mineralna. Natomiast druga ociepla dom od zewnątrz. Wykonana jest albo ze styropianu ryflowanego, albo z wełny elewacyjnej.

Zabezpieczenie konstrukcji przed wilgocią ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia mieszkańców i jej trwałości. Niewłaściwie wykonana powłoka paroizolacyjna spowoduje, że po czasie pojawią się w ścianach grzyby i pleśnie. Wilgoć wpływa też negatywnie na właściwości wewnętrznej warstwy ocieplenia z wełny mineralnej, ponieważ może doprowadzić do jej osiadania i powstawania mostków termicznych w drewnianym szkielecie. Dlatego ten rodzaj izolacji musi być wykonany perfekcyjnie.

Obejrzyj na filmie, jak wygląda standardowa konstrukcja drewniana domu szkieletowego naszej firmy po zakończeniu robót ciesielskich. Zobacz jej elementy i dowiedz się, jaką pełnią w niej rolę. Materiał wideo zrealizowaliśmy w domu parterowym o powierzchni 80 m2, który budujemy obecnie w Otwocku.

Nasi kolejni Klienci są małżeństwem w średnim wieku. Ich pasją jest częste podróżowanie własnym camperem. Zamiłowanie do takiej turystyki nie przeszkodziło im w spełnieniu marzenia o własnym domu, w którym będą mogli wygodnie spędzać czas między kolejnymi wyjazdami. Planując swoją inwestycję postanowili, że najlepszy będzie dla nich szybki w budowie, energooszczędny i bezobsługowy dom szkieletowy. Zobacz jego wizualizacje oraz pierwsze zdjęcia z placu budowy.

Jest ostatnią warstwą wewnętrznego wykończenia, tzw. suchą zabudową, która stabilizuje wilgotność w pomieszczeniach i zabezpiecza drewniany szkielet przed działaniem wysokiej temperatury. Dzięki płycie gipsowo-kartonowej, czas wykończenia domu szkieletowego jest znacznie krótszy niż jego odpowiednika w tradycyjnej technologii murowanej.

Przedwczoraj opublikowaliśmy artykuł poświęcony początkom tej inwestycji. Teraz możesz obejrzeć film z placu budowy. Prezentujemy w nim szczegóły techniczne, istotne dla wytrzymałości mechanicznej i bezpieczeństwa przeciwwilgociowego drewnianego szkieletu. Jest to pierwszy materiał wideo z cyklu, jaki będziemy publikować na temat tego domu.

Obecnie rzadko kto jest zainteresowany budową domu dwupokoleniowego. Mieszkanie z rodzicami w okresie dorosłości uchodzi wśród młodych za mało atrakcyjne. Do tego dochodzą jeszcze wysokie koszty ogrzewania. To skłania coraz więcej inwestorów do poszukiwania alternatywy w postaci kompaktowego domu na miarę ich potrzeb funkcjonalnych i finansowych. Taki dom może być naprawdę wygodny, a przy tym tani w utrzymaniu.

Niedawno otworzyliśmy w naszym serwisie internetowym nowy dział o nazwie Technologia szkieletowa. Jego celem jest pokazanie, jak wykonujemy poszczególne elementy energooszczędnego domu Top Bud® i z jakich materiałów. W ten sposób chcemy ułatwić Ci zrozumienie tego, skąd bierze się wytrzymałość, a także izolacyjność przeciwwilgociowa i termiczna takiej konstrukcji. Właśnie zakończyliśmy opisywanie wszystkich etapów budowy jej fundamentu.

Jesteśmy na finiszu budowy domu szkieletowego, który możesz obejrzeć w naszym najnowszym filmie. Charakteryzuje się prostą bryłą parterową i dachem dwuspadowym. Jego wnętrze będzie się wyróżniać salonem imponującym dużą przestrzenią i wysokim sufitem. Zobacz na filmie więcej szczegółów tej ciekawej inwestycji.

Kontynuujemy realizację energooszczędnego domu jednorodzinnego z katedralnym salonem, którego szkielet prezentowaliśmy w artykule opublikowanym pierwszego czerwca 2021 roku. Zobacz, co się zmieniło w ciągu dwóch i pół miesiąca od naszej ostatniej wizyty na placu budowy.

Dom w technologii szkieletowej-drewnianej z zewnątrz może niczym nie różnić się od swojego odpowiednika murowanego. Oba rodzaje budynków mogą posiadać identyczną zewnętrzną izolację termiczną ze styropianu lub wełny mineralnej i być pokryte strukturą tynkową. Jednak coraz częściej nasi Klienci chcą podkreślić inność swoich domów i zlecają nam wykonanie na elewacjach wykończeń drewnianych. Dowiedz się, czym różnią się od siebie stosowane przez nas rodzaje desek w przypadku takich realizacji.

Nasi Klienci to małżeństwo z dwójką dzieci, które ze względów zawodowych przeniosło się do Warszawy z północy Polski. Po pewnym czasie życie w dużym mieście stało się dla nich uciążliwe. Zapragnęli więc zamieszkać w spokojnej okolicy z dobrym dojazdem do stolicy. W tym celu zakupili działkę w gminie Żabia Wola, niedaleko drogi ekspresowej S8, i przystąpili do realizacji swojego planu budowy własnego domu.

Domy z dachem dwuspadowym bez okapów i z dużymi przeszkleniami, cieszą się dużym zainteresowaniem szczególnie młodszej części naszych Klientów. I tak jest tym razem. Inwestor zapragnął zamieszkać w domu w takim właśnie stylu, a my rozpoczęliśmy jego realizuję. Obejrzyj pierwsze zdjęcie z budowy oraz wizualizacje przestrzenne budynku.

Nasza Klientka chciała wybudować energooszczędny i modny dom w minimalistycznej bryle tzw. nowoczesnej stodoły. Projekt takiego domu należało wykonać od samego początku. Zleciła więc to zdanie naszej firmie. Tym samym zdecydowała się na jego budowę w technologii szkieletowej-drewnianej.

Dowiedz się, jaką rolę w konstrukcji domu szkieletowego pełni ściana fundamentowa, a także, z czego i jak ją wykonujemy, by zapewniała odpowiednią odporność na działanie wilgoci oraz niskich temperatur, a tym samym, wymaganą wytrzymałość mechaniczną.

Budujemy dwa rodzaje fundamentów, w zależności od wymagań gruntowych działki: tradycyjne na ławie fundamentowej lub pełne płyty zbrojone. Najczęściej stosujemy jednak pierwsze z rozwiązań, gdyż jest ono najbardziej korzystne finansowo. Ponadto ława fundamentowa ma wystarczające parametry wytrzymałościowe dla domu szkieletowego nawet na takich podłożach, na których niemożliwie byłoby jej zastosowanie dla cięższego domu murowanego.

W tym miesiącu, czyli sierpniu bieżącego roku, rozpoczniemy w naszym serwisie internetowym tworzenie nowego działu technicznego. Dzięki niemu, będziemy mogli Ci przybliżyć szczegóły naszego wykonawstwa domów szkieletowych, w tym także, rodzaje i role poszczególnych materiałów, które wykorzystujemy w trakcie budowy. Przeczytaj więcej o tym projekcie w dalszej części artykułu.

Inwestor zdecydował się na nasze usługi, ponieważ ponad dwadzieścia lat temu wybudowaliśmy dom szkieletowy w Grodzisku Mazowieckim dla jego znajomego, który zachwalał nasze wykonawstwo. To przekonało go, by powierzyć realizację swojej inwestycji naszej firmie, również w zakresie indywidualnego projektu architektonicznego.

Inwestor zgłosił się do nas, ponieważ nie mógł znaleźć w Internecie gotowego projektu domu, który pasowałby do posiadanej przez niego działki o szerokości zaledwie 11 m. Uznał, że będzie musiał zlecić jego zaprojektowanie od A do Z firmie. Będąc jednocześnie zdecydowanym na dom w technologii szkieletowej-drewnianej, zwrócił się z tym do nas.

Prezentowany dom zakończyliśmy budować miesiąc temu. Nawiązuje do budynków w stylu postmodernistycznym. Ma minimalistyczną bryłę, cechującą się prostą geometrią. Uzyskaliśmy ją dzięki attykom zasłaniającym praktyczny dach dwuspadowy o niewielkim kącie nachylenia. Przeczytaj więcej o tej ciekawej inwestycji.

Wybudowaliśmy go dla młodego małżeństwa z dziećmi w okolicach Żabiej Woli. Dzięki bardzo dobrej izolacyjności fundamentu, ścian, stropów i okien, będzie generować minimalne zapotrzebowanie energetyczne na poziomie tylko 60 kWh/m2/rok.

Właśnie doprowadziliśmy kolejny dom naszych Klientów do stanu deweloperskiego zamkniętego. Jego właścicielami jest para, która postanowiła wykorzystać pod budowę posiadaną przez siebie działkę w miejscowości Dobiesz koło Góry Kalwarii, by przeprowadzić się w spokojną okolicę poza miastem.

Wybudowaliśmy go na podstawie gotowego projektu architektonicznego dla domu murowanego. Został on zakupiony przez Inwestorów w Internecie i dostarczony nam na spotkanie w siedzibie naszej firmy. Po doprecyzowaniu kosztów budowy domu na podstawie tegoż projektu w energooszczędnej technologii szkieletu drewnianego, dostosowaliśmy go nieodpłatnie do jej warunków.

Drodzy Klienci, z powodu awarii Internetu w siedzibie naszej firmy, mogą pojawiać się trudności ze skontaktowaniem się z nami telefonicznie i opóźnienia w wymianie wiadomości e-mail. Nasz dostawca Internetu pracuje nad usunięciem awarii. Doraźnie, dla podtrzymania kontaktu, uruchomiliśmy dwa dodatkowe numery telefonów.

Inicjatorami inwestycji była rodzina dwupokoleniowa, starsze małżeństwo emerytów i młodsze małżeństwo, wychowujące dwójkę dzieci. Budynek powstał według projektu współrealizowanego przez architektkę wnętrz, zatrudnioną przez naszych Klientów.

Pogrążeni w głębokim smutku informujemy, że 24 czerwca 2021 roku zmarł nasz kochany mąż, ojciec, brat oraz współzałożyciel i szef firmy Top Bud® przez 28 lat - Marek Korzec. Firma była dla Niego wszystkim, przez wiele lat traktował ją jak swoje własne dziecko. Budowie domów szkieletowych i promocji tej technologii na terenie kraju poświęcił wiele lat życia. Przez wiele lat był też członkiem Zarządu Stowarzyszenia Dom Drewniany, zrzeszającego firmy z naszej branży w Polsce.

Zobacz jeden z najnowszych domów szkieletowych naszej firmy. W materiale wideo omawiamy zalety ogrzewania i chłodzenia wnętrz nawiewną pompą ciepła, a także systemu wentylacji z rekuperatorem. W filmie wymieniamy również różne prace rekultywacyjne, które oferujemy naszym Klientom po doprowadzeniu domu do stanu deweloperskiego zamkniętego.

Tym razem kolejny dom wznosimy w miejscowości Radachówka koło Kołbieli, znanej z ładnych działek leśnych i dobrego połączenia z Warszawą drogą ekspresową S17. Właścicielką jednej z nich jest nasza Klientka, która zapragnęła zamieszkać na stałe w tej uroczej okolicy we własnym domu. Zobacz zdjęcia z pierwszego etapu budowy konstrukcji, obejrzyj wizualizację bryły domu oraz przekroje jego wnętrz.

Przeglądając fora internetowe o budownictwie, można natknąć się na spory między zwolennikami domów murowanych i szkieletowych. Ich charakterystyczną cechą jest to, że osoby biorące w nich udział skupiają się niemal wyłącznie na zagadnieniach technicznych, przez co pomijają kwestię racjonalnego finansowania budowy, czy odpowiedzialności za jej rezultat. Dlatego w najnowszym filmie skupimy się właśnie na nich. Są one bowiem równie ważne, jak wytrzymałość czy energooszczędność konstrukcji budynku.

Niewielki, za to w sam raz dla bezdzietnej pary Inwestorów, którzy zdecydowali się na dom w technologii szkieletowej z naszej oferty. Klienci chcieli szybko poprawić swoje warunki mieszkaniowe i przeznaczyli do tego celu posiadaną przez siebie działkę w okolicach Góry Kalwarii. Dom ten będzie nie tylko dopasowany do ich potrzeb funkcjonalnych, lecz zarazem energooszczędny i bezobsługowy.

Naszą kolejną realizacją jest minimalistyczny dom szkieletowy w zabudowie parterowej i dachem dwuspadowym. Przeciwieństwem jego prostej bryły będzie oryginalne wnętrze. Szczególnie bardzo efektowny salon z wysokim stropem, który razem z kuchnią będzie mieć prawie 70 m2 powierzchni. Obejrzyj zdjęcia jednego z naszych najnowszych projektów podczas budowy.

Nasz Klient pojawił się u nas w firmie z pomysłem wybudowania domu, który miał pełnić funkcję sezonowego, ponieważ chciał spędzać latem więcej czasu poza Warszawą. Jak się potem okazało, gotowy dom spodobał mu się aż tak, że zrezygnował z mieszkania w stolicy i zamieszkał w nim na stałe, i to pomimo dużo większej odległości od centrum miasta.

Zakończyliśmy budowę domu szkieletowego dla Klientów z Pęcic Małych w powiecie pruszkowskim. Jest to budynek jednorodzinny z piętrem, który wyposażyliśmy w nowoczesny system centralnego ogrzewania i chłodzenia wnętrz oraz wymuszoną wentylację z odzyskiem ciepła. Dzięki obu rozwiązaniom, dom będzie niemal obojętny dla środowiska naturalnego i bliski standardom budownictwa pasywnego. Będzie też generować bardzo niskie koszty eksploatacji.

Właśnie finalizujemy roboty budowlane domu szkieletowego z basenem w warszawskich Włochach. Za około dwa tygodnie inwestycję doprowadzimy do stanu deweloperskiego zamkniętego. Lada dzień w środku budynku rozpoczną się też prace wykończeniowe według projektu przygotowanego przez architekta wnętrz. Poza basenem, dom ten będzie się cechować również ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi. Obejrzyj na zdjęciach obecny stan robót naszych ekip.

Elewacja frontowa podczas wykonywania izolacji cieplnej i struktury tynkowej.Finalizujemy roboty budowlane domu szkieletowego w miejscowości Lipowo w powiecie otwockim. Aktualnie wykonujemy zewnętrzną izolację termiczną z wełny mineralnej o grubości 10 cm, którą pokryjemy strukturą z odpornego na kurz i zanieczyszczenia biologiczne strukturą z tynku silikatowo-silikonowego. Równocześnie w środku domu trwają prace wykończeniowe. Obejrzyj najnowsze zdjęcia z tej realizacji.

Czy dom szkieletowy jest w środku głośniejszy? Niekoniecznie. To zależy, które przecieki akustyczne bierzemy pod uwagę. Porównując taki dom do jego odpowiednika w tradycyjnej technologii murowanej – pod pewnym względem jest od niego cichszy, aczkolwiek pod innym nieco głośniejszy. W tym artykule omówimy dla Ciebie to, jak drewniana konstrukcja szkieletowa oraz jej izolacje przekładają się na tłumienie dźwięków w takim domu.

Jednostka centralna systemu pompy ciepła WaterFurnace®.Zastanawiasz się czy jednostka centralna pompy ciepła jest hałaśliwa? Obawiasz się związanego z tym dyskomfortu mieszkaniowego? Jeśli tak, to przeczytaj, czy tak jest rzeczywiście. Dowiedz się też, jak  przeciwdziałamy rozprzestrzenianiu się niepożądanych dźwięków z pompy na etapie projektowania domu szkieletowego, a następnie, podczas jej montażu.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry