AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

Tego rodzaju inwestycje realizowaliśmy najczęściej dla właścicieli domów murowanych, którzy decydowali się na powiększenie powierzchni mieszkalnej technologią szkieletową, ze względu na szybką budowę i niskie koszty ogrzewania. Zwiększaliśmy też powierzchnie użytkowe domów naszej firmy. Tym razem jednak, realizacja dotyczy 30-letniego domu szkieletowego innego wykonawcy. Dobudowujemy do niego nowe skrzydło o powierzchni blisko 98 m2.

Ściany domu szkieletowego naszej firmy posiadają dwie warstwy izolacji cieplnej. Patrząc od środka, pierwsza znajduje się między belkami konstrukcyjnymi i jest to wełna mineralna. Natomiast druga ociepla dom od zewnątrz. Wykonana jest albo ze styropianu ryflowanego, albo z wełny elewacyjnej.

Zabezpieczenie konstrukcji przed wilgocią ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia mieszkańców i jej trwałości. Niewłaściwie wykonana powłoka paroizolacyjna spowoduje, że po czasie pojawią się w ścianach grzyby i pleśnie. Wilgoć wpływa też negatywnie na właściwości wewnętrznej warstwy ocieplenia z wełny mineralnej, ponieważ może doprowadzić do jej osiadania i powstawania mostków termicznych w drewnianym szkielecie. Dlatego ten rodzaj izolacji musi być wykonany perfekcyjnie.

Obejrzyj na filmie, jak wygląda standardowa konstrukcja drewniana domu szkieletowego naszej firmy po zakończeniu robót ciesielskich. Zobacz jej elementy i dowiedz się, jaką pełnią w niej rolę. Materiał wideo zrealizowaliśmy w domu parterowym o powierzchni 80 m2, który budujemy obecnie w Otwocku.

Nasi kolejni Klienci są małżeństwem w średnim wieku. Ich pasją jest częste podróżowanie własnym camperem. Zamiłowanie do takiej turystyki nie przeszkodziło im w spełnieniu marzenia o własnym domu, w którym będą mogli wygodnie spędzać czas między kolejnymi wyjazdami. Planując swoją inwestycję postanowili, że najlepszy będzie dla nich szybki w budowie, energooszczędny i bezobsługowy dom szkieletowy. Zobacz jego wizualizacje oraz pierwsze zdjęcia z placu budowy.

Jest ostatnią warstwą wewnętrznego wykończenia, tzw. suchą zabudową, która stabilizuje wilgotność w pomieszczeniach i zabezpiecza drewniany szkielet przed działaniem wysokiej temperatury. Dzięki płycie gipsowo-kartonowej, czas wykończenia domu szkieletowego jest znacznie krótszy niż jego odpowiednika w tradycyjnej technologii murowanej.

Przedwczoraj opublikowaliśmy artykuł poświęcony początkom tej inwestycji. Teraz możesz obejrzeć film z placu budowy. Prezentujemy w nim szczegóły techniczne, istotne dla wytrzymałości mechanicznej i bezpieczeństwa przeciwwilgociowego drewnianego szkieletu. Jest to pierwszy materiał wideo z cyklu, jaki będziemy publikować na temat tego domu.

Obecnie rzadko kto jest zainteresowany budową domu dwupokoleniowego. Mieszkanie z rodzicami w okresie dorosłości uchodzi wśród młodych za mało atrakcyjne. Do tego dochodzą jeszcze wysokie koszty ogrzewania. To skłania coraz więcej inwestorów do poszukiwania alternatywy w postaci kompaktowego domu na miarę ich potrzeb funkcjonalnych i finansowych. Taki dom może być naprawdę wygodny, a przy tym tani w utrzymaniu.

Niedawno otworzyliśmy w naszym serwisie internetowym nowy dział o nazwie Technologia szkieletowa. Jego celem jest pokazanie, jak wykonujemy poszczególne elementy energooszczędnego domu Top Bud® i z jakich materiałów. W ten sposób chcemy ułatwić Ci zrozumienie tego, skąd bierze się wytrzymałość, a także izolacyjność przeciwwilgociowa i termiczna takiej konstrukcji. Właśnie zakończyliśmy opisywanie wszystkich etapów budowy jej fundamentu.

Jesteśmy na finiszu budowy domu szkieletowego, który możesz obejrzeć w naszym najnowszym filmie. Charakteryzuje się prostą bryłą parterową i dachem dwuspadowym. Jego wnętrze będzie się wyróżniać salonem imponującym dużą przestrzenią i wysokim sufitem. Zobacz na filmie więcej szczegółów tej ciekawej inwestycji.

Kontynuujemy realizację energooszczędnego domu jednorodzinnego z katedralnym salonem, którego szkielet prezentowaliśmy w artykule opublikowanym pierwszego czerwca 2021 roku. Zobacz, co się zmieniło w ciągu dwóch i pół miesiąca od naszej ostatniej wizyty na placu budowy.

Dom w technologii szkieletowej-drewnianej z zewnątrz może niczym nie różnić się od swojego odpowiednika murowanego. Oba rodzaje budynków mogą posiadać identyczną zewnętrzną izolację termiczną ze styropianu lub wełny mineralnej i być pokryte strukturą tynkową. Jednak coraz częściej nasi Klienci chcą podkreślić inność swoich domów i zlecają nam wykonanie na elewacjach wykończeń drewnianych. Dowiedz się, czym różnią się od siebie stosowane przez nas rodzaje desek w przypadku takich realizacji.

Nasi Klienci to małżeństwo z dwójką dzieci, które ze względów zawodowych przeniosło się do Warszawy z północy Polski. Po pewnym czasie życie w dużym mieście stało się dla nich uciążliwe. Zapragnęli więc zamieszkać w spokojnej okolicy z dobrym dojazdem do stolicy. W tym celu zakupili działkę w gminie Żabia Wola, niedaleko drogi ekspresowej S8, i przystąpili do realizacji swojego planu budowy własnego domu.

Domy z dachem dwuspadowym bez okapów i z dużymi przeszkleniami, cieszą się dużym zainteresowaniem szczególnie młodszej części naszych Klientów. I tak jest tym razem. Inwestor zapragnął zamieszkać w domu w takim właśnie stylu, a my rozpoczęliśmy jego realizuję. Obejrzyj pierwsze zdjęcie z budowy oraz wizualizacje przestrzenne budynku.

Nasza Klientka chciała wybudować energooszczędny i modny dom w minimalistycznej bryle tzw. nowoczesnej stodoły. Projekt takiego domu należało wykonać od samego początku. Zleciła więc to zdanie naszej firmie. Tym samym zdecydowała się na jego budowę w technologii szkieletowej-drewnianej.

Dowiedz się, jaką rolę w konstrukcji domu szkieletowego pełni ściana fundamentowa, a także, z czego i jak ją wykonujemy, by zapewniała odpowiednią odporność na działanie wilgoci oraz niskich temperatur, a tym samym, wymaganą wytrzymałość mechaniczną.

Budujemy dwa rodzaje fundamentów, w zależności od wymagań gruntowych działki: tradycyjne na ławie fundamentowej lub pełne płyty zbrojone. Najczęściej stosujemy jednak pierwsze z rozwiązań, gdyż jest ono najbardziej korzystne finansowo. Ponadto ława fundamentowa ma wystarczające parametry wytrzymałościowe dla domu szkieletowego nawet na takich podłożach, na których niemożliwie byłoby jej zastosowanie dla cięższego domu murowanego.

W tym miesiącu, czyli sierpniu bieżącego roku, rozpoczniemy w naszym serwisie internetowym tworzenie nowego działu technicznego. Dzięki niemu, będziemy mogli Ci przybliżyć szczegóły naszego wykonawstwa domów szkieletowych, w tym także, rodzaje i role poszczególnych materiałów, które wykorzystujemy w trakcie budowy. Przeczytaj więcej o tym projekcie w dalszej części artykułu.

Inwestor zdecydował się na nasze usługi, ponieważ ponad dwadzieścia lat temu wybudowaliśmy dom szkieletowy w Grodzisku Mazowieckim dla jego znajomego, który zachwalał nasze wykonawstwo. To przekonało go, by powierzyć realizację swojej inwestycji naszej firmie, również w zakresie indywidualnego projektu architektonicznego.

Inwestor zgłosił się do nas, ponieważ nie mógł znaleźć w Internecie gotowego projektu domu, który pasowałby do posiadanej przez niego działki o szerokości zaledwie 11 m. Uznał, że będzie musiał zlecić jego zaprojektowanie od A do Z firmie. Będąc jednocześnie zdecydowanym na dom w technologii szkieletowej-drewnianej, zwrócił się z tym do nas.

Prezentowany dom zakończyliśmy budować miesiąc temu. Nawiązuje do budynków w stylu postmodernistycznym. Ma minimalistyczną bryłę, cechującą się prostą geometrią. Uzyskaliśmy ją dzięki attykom zasłaniającym praktyczny dach dwuspadowy o niewielkim kącie nachylenia. Przeczytaj więcej o tej ciekawej inwestycji.

Wybudowaliśmy go dla młodego małżeństwa z dziećmi w okolicach Żabiej Woli. Dzięki bardzo dobrej izolacyjności fundamentu, ścian, stropów i okien, będzie generować minimalne zapotrzebowanie energetyczne na poziomie tylko 60 kWh/m2/rok.

Właśnie doprowadziliśmy kolejny dom naszych Klientów do stanu deweloperskiego zamkniętego. Jego właścicielami jest para, która postanowiła wykorzystać pod budowę posiadaną przez siebie działkę w miejscowości Dobiesz koło Góry Kalwarii, by przeprowadzić się w spokojną okolicę poza miastem.

Wybudowaliśmy go na podstawie gotowego projektu architektonicznego dla domu murowanego. Został on zakupiony przez Inwestorów w Internecie i dostarczony nam na spotkanie w siedzibie naszej firmy. Po doprecyzowaniu kosztów budowy domu na podstawie tegoż projektu w energooszczędnej technologii szkieletu drewnianego, dostosowaliśmy go nieodpłatnie do jej warunków.

Drodzy Klienci, z powodu awarii Internetu w siedzibie naszej firmy, mogą pojawiać się trudności ze skontaktowaniem się z nami telefonicznie i opóźnienia w wymianie wiadomości e-mail. Nasz dostawca Internetu pracuje nad usunięciem awarii. Doraźnie, dla podtrzymania kontaktu, uruchomiliśmy dwa dodatkowe numery telefonów.

Inicjatorami inwestycji była rodzina dwupokoleniowa, starsze małżeństwo emerytów i młodsze małżeństwo, wychowujące dwójkę dzieci. Budynek powstał według projektu współrealizowanego przez architektkę wnętrz, zatrudnioną przez naszych Klientów.

Pogrążeni w głębokim smutku informujemy, że 24 czerwca 2021 roku zmarł nasz kochany mąż, ojciec, brat oraz współzałożyciel i szef firmy Top Bud® przez 28 lat - Marek Korzec. Firma była dla Niego wszystkim, przez wiele lat traktował ją jak swoje własne dziecko. Budowie domów szkieletowych i promocji tej technologii na terenie kraju poświęcił wiele lat życia. Przez wiele lat był też członkiem Zarządu Stowarzyszenia Dom Drewniany, zrzeszającego firmy z naszej branży w Polsce.

Zobacz jeden z najnowszych domów szkieletowych naszej firmy. W materiale wideo omawiamy zalety ogrzewania i chłodzenia wnętrz nawiewną pompą ciepła, a także systemu wentylacji z rekuperatorem. W filmie wymieniamy również różne prace rekultywacyjne, które oferujemy naszym Klientom po doprowadzeniu domu do stanu deweloperskiego zamkniętego.

Tym razem kolejny dom wznosimy w miejscowości Radachówka koło Kołbieli, znanej z ładnych działek leśnych i dobrego połączenia z Warszawą drogą ekspresową S17. Właścicielką jednej z nich jest nasza Klientka, która zapragnęła zamieszkać na stałe w tej uroczej okolicy we własnym domu. Zobacz zdjęcia z pierwszego etapu budowy konstrukcji, obejrzyj wizualizację bryły domu oraz przekroje jego wnętrz.

Przeglądając fora internetowe o budownictwie, można natknąć się na spory między zwolennikami domów murowanych i szkieletowych. Ich charakterystyczną cechą jest to, że osoby biorące w nich udział skupiają się niemal wyłącznie na zagadnieniach technicznych, przez co pomijają kwestię racjonalnego finansowania budowy, czy odpowiedzialności za jej rezultat. Dlatego w najnowszym filmie skupimy się właśnie na nich. Są one bowiem równie ważne, jak wytrzymałość czy energooszczędność konstrukcji budynku.

Niewielki, za to w sam raz dla bezdzietnej pary Inwestorów, którzy zdecydowali się na dom w technologii szkieletowej z naszej oferty. Klienci chcieli szybko poprawić swoje warunki mieszkaniowe i przeznaczyli do tego celu posiadaną przez siebie działkę w okolicach Góry Kalwarii. Dom ten będzie nie tylko dopasowany do ich potrzeb funkcjonalnych, lecz zarazem energooszczędny i bezobsługowy.

Naszą kolejną realizacją jest minimalistyczny dom szkieletowy w zabudowie parterowej i dachem dwuspadowym. Przeciwieństwem jego prostej bryły będzie oryginalne wnętrze. Szczególnie bardzo efektowny salon z wysokim stropem, który razem z kuchnią będzie mieć prawie 70 m2 powierzchni. Obejrzyj zdjęcia jednego z naszych najnowszych projektów podczas budowy.

Nasz Klient pojawił się u nas w firmie z pomysłem wybudowania domu, który miał pełnić funkcję sezonowego, ponieważ chciał spędzać latem więcej czasu poza Warszawą. Jak się potem okazało, gotowy dom spodobał mu się aż tak, że zrezygnował z mieszkania w stolicy i zamieszkał w nim na stałe, i to pomimo dużo większej odległości od centrum miasta.

Zakończyliśmy budowę domu szkieletowego dla Klientów z Pęcic Małych w powiecie pruszkowskim. Jest to budynek jednorodzinny z piętrem, który wyposażyliśmy w nowoczesny system centralnego ogrzewania i chłodzenia wnętrz oraz wymuszoną wentylację z odzyskiem ciepła. Dzięki obu rozwiązaniom, dom będzie niemal obojętny dla środowiska naturalnego i bliski standardom budownictwa pasywnego. Będzie też generować bardzo niskie koszty eksploatacji.

Właśnie finalizujemy roboty budowlane domu szkieletowego z basenem w warszawskich Włochach. Za około dwa tygodnie inwestycję doprowadzimy do stanu deweloperskiego zamkniętego. Lada dzień w środku budynku rozpoczną się też prace wykończeniowe według projektu przygotowanego przez architekta wnętrz. Poza basenem, dom ten będzie się cechować również ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi. Obejrzyj na zdjęciach obecny stan robót naszych ekip.

Elewacja frontowa podczas wykonywania izolacji cieplnej i struktury tynkowej.Finalizujemy roboty budowlane domu szkieletowego w miejscowości Lipowo w powiecie otwockim. Aktualnie wykonujemy zewnętrzną izolację termiczną z wełny mineralnej o grubości 10 cm, którą pokryjemy strukturą z odpornego na kurz i zanieczyszczenia biologiczne strukturą z tynku silikatowo-silikonowego. Równocześnie w środku domu trwają prace wykończeniowe. Obejrzyj najnowsze zdjęcia z tej realizacji.

Czy dom szkieletowy jest w środku głośniejszy? Niekoniecznie. To zależy, które przecieki akustyczne bierzemy pod uwagę. Porównując taki dom do jego odpowiednika w tradycyjnej technologii murowanej – pod pewnym względem jest od niego cichszy, aczkolwiek pod innym nieco głośniejszy. W tym artykule omówimy dla Ciebie to, jak drewniana konstrukcja szkieletowa oraz jej izolacje przekładają się na tłumienie dźwięków w takim domu.

Jednostka centralna systemu pompy ciepła WaterFurnace®.Zastanawiasz się czy jednostka centralna pompy ciepła jest hałaśliwa? Obawiasz się związanego z tym dyskomfortu mieszkaniowego? Jeśli tak, to przeczytaj, czy tak jest rzeczywiście. Dowiedz się też, jak  przeciwdziałamy rozprzestrzenianiu się niepożądanych dźwięków z pompy na etapie projektowania domu szkieletowego, a następnie, podczas jej montażu.

Film z budowy domu szkieletowego Top Bud® w Wawrze.Odwiedziliśmy budowę energooszczędnego domu szkieletowego o modnej bryle prostokątnej w Wawrze. Tym razem w materiale wideo prezentujemy izolację pionową fundamentu od drewnianej konstrukcji, wylewkę szlichty betonowej z agregatu miksokret, a także sposób montażu styropianu ryflowanego na elewacjach. Zobacz jak po czterech miesiącach od rozpoczęcia budowy wygląda ten nowoczesny dom.

Film z budowy Top Bud®.Obejrzyj nowy film z budowy domu szkieletowego według projektu typowego dla domu murowanego o nazwie "Słodki tradycyjny". Projekt ten zaadoptowaliśmy do warunków technologii szkieletowej bez dodatkowych kosztów w cenie realizacji Inwestycji. Nasi Klienci zdecydowali się na taki dom nie tylko ze względu na jego szybką budowę, ale również niskie koszty ogrzewania. Ciepło do wnętrz będzie dostarczał kondensacyjny kocioł na gaz. Skuteczną wentylację z odzyskiem ciepła zapewni rekuperator fińskiej firmy Vallox.

Domy szkieletowe naszych Klientów realizujemy do stanu deweloperskiego zamkniętego oraz stanu po klucz. Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda w naszej firmie pierwszy z wymienionych standardów, zachęcamy Cię do obejrzenia naszego najnowszego filmu. Z materiału wideo dowiesz się, co obejmuje wówczas zakres inwestycji, a także, jakie prace należy wykonać w takim domu szkieletowym, by móc w nim zamieszkać.

Czy pompa ciepła jest w stanie skutecznie ogrzać dom szkieletowy podczas zimowych mrozów? Jeśli tak, to jak dużych, i jak odczuwalne jest wówczas ciepło w pomieszczeniach budynku? Obejrzyj nasz najnowszy film, w którym udzielamy odpowiedzi, m.in., na tak postawione pytania.

Realizujemy dwie nowe inwestycje naszych Klientów. Pierwsza z nich to dom parterowy 146 m2 w Opypach koło Grodziska Mazowieckiego. Druga zlokalizowana jest w Dobieszy, gmina Góra kalwaria. Jest to również dom parterowy, który ma powierzchnię 80 m2. W artykule zobaczysz pierwsze zdjęcia z ich budowy. Obecnie jesteśmy na etapie wznoszenia obu konstrukcji.

Rok 2020 był niełatwy dla wszystkich. Również dla naszej firmy. Borykaliśmy się z pandemicznymi ograniczeniami w kontaktach z Klientami i na placach budów. Niekiedy musieliśmy wstrzymywać prace naszych ekip na kilka tygodni. Mimo tego możemy śmiało powiedzieć, że zakończyliśmy ten rok sukcesem. Wybudowaliśmy aż 19 nowych domów szkieletowych. Rozpoczęliśmy też realizację kolejnych. Obecnie je kontynuujemy. Zobacz na zdjęciach przykłady domów zrealizowanych oraz rozpoczętych przez naszą firmę w 2020 roku.

SLIDER

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry