AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

Zakończyliśmy budowę domu szkieletowego dla Klientów z Pęcic Małych w powiecie pruszkowskim. Jest to budynek jednorodzinny z piętrem, który wyposażyliśmy w nowoczesny system centralnego ogrzewania i chłodzenia wnętrz oraz wymuszoną wentylację z odzyskiem ciepła. Dzięki obu rozwiązaniom, dom będzie niemal obojętny dla środowiska naturalnego i bliski standardom budownictwa pasywnego. Będzie też generować bardzo niskie koszty eksploatacji.

Właśnie finalizujemy roboty budowlane domu szkieletowego z basenem w warszawskich Włochach. Za około dwa tygodnie inwestycję doprowadzimy do stanu deweloperskiego zamkniętego. Lada dzień w środku budynku rozpoczną się też prace wykończeniowe według projektu przygotowanego przez architekta wnętrz. Poza basenem, dom ten będzie się cechować również ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi. Obejrzyj na zdjęciach obecny stan robót naszych ekip.

Elewacja frontowa podczas wykonywania izolacji cieplnej i struktury tynkowej.Finalizujemy roboty budowlane domu szkieletowego w miejscowości Lipowo w powiecie otwockim. Aktualnie wykonujemy zewnętrzną izolację termiczną z wełny mineralnej o grubości 10 cm, którą pokryjemy strukturą z odpornego na kurz i zanieczyszczenia biologiczne strukturą z tynku silikatowo-silikonowego. Równocześnie w środku domu trwają prace wykończeniowe. Obejrzyj najnowsze zdjęcia z tej realizacji.

Czy dom szkieletowy jest w środku głośniejszy? Niekoniecznie. To zależy, które przecieki akustyczne bierzemy pod uwagę. Porównując taki dom do jego odpowiednika w tradycyjnej technologii murowanej – pod pewnym względem jest od niego cichszy, aczkolwiek pod innym nieco głośniejszy. W tym artykule omówimy dla Ciebie to, jak drewniana konstrukcja szkieletowa oraz jej izolacje przekładają się na tłumienie dźwięków w takim domu.

Jednostka centralna systemu pompy ciepła WaterFurnace®.Zastanawiasz się czy jednostka centralna pompy ciepła jest hałaśliwa? Obawiasz się związanego z tym dyskomfortu mieszkaniowego? Jeśli tak, to przeczytaj, czy tak jest rzeczywiście. Dowiedz się też, jak  przeciwdziałamy rozprzestrzenianiu się niepożądanych dźwięków z pompy na etapie projektowania domu szkieletowego, a następnie, podczas jej montażu.

Film z budowy domu szkieletowego Top Bud® w Wawrze.Odwiedziliśmy budowę energooszczędnego domu szkieletowego o modnej bryle prostokątnej w Wawrze. Tym razem w materiale wideo prezentujemy izolację pionową fundamentu od drewnianej konstrukcji, wylewkę szlichty betonowej z agregatu miksokret, a także sposób montażu styropianu ryflowanego na elewacjach. Zobacz jak po czterech miesiącach od rozpoczęcia budowy wygląda ten nowoczesny dom.

Film z budowy Top Bud®.Obejrzyj nowy film z budowy domu szkieletowego według projektu typowego dla domu murowanego o nazwie "Słodki tradycyjny". Projekt ten zaadoptowaliśmy do warunków technologii szkieletowej bez dodatkowych kosztów w cenie realizacji Inwestycji. Nasi Klienci zdecydowali się na taki dom nie tylko ze względu na jego szybką budowę, ale również niskie koszty ogrzewania. Ciepło do wnętrz będzie dostarczał kondensacyjny kocioł na gaz. Skuteczną wentylację z odzyskiem ciepła zapewni rekuperator fińskiej firmy Vallox.

Domy szkieletowe naszych Klientów realizujemy do stanu deweloperskiego zamkniętego oraz stanu po klucz. Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda w naszej firmie pierwszy z wymienionych standardów, zachęcamy Cię do obejrzenia naszego najnowszego filmu. Z materiału wideo dowiesz się, co obejmuje wówczas zakres inwestycji, a także, jakie prace należy wykonać w takim domu szkieletowym, by móc w nim zamieszkać.

Czy pompa ciepła jest w stanie skutecznie ogrzać dom szkieletowy podczas zimowych mrozów? Jeśli tak, to jak dużych, i jak odczuwalne jest wówczas ciepło w pomieszczeniach budynku? Obejrzyj nasz najnowszy film, w którym udzielamy odpowiedzi, m.in., na tak postawione pytania.

Realizujemy dwie nowe inwestycje naszych Klientów. Pierwsza z nich to dom parterowy 146 m2 w Opypach koło Grodziska Mazowieckiego. Druga zlokalizowana jest w Dobieszy, gmina Góra kalwaria. Jest to również dom parterowy, który ma powierzchnię 80 m2. W artykule zobaczysz pierwsze zdjęcia z ich budowy. Obecnie jesteśmy na etapie wznoszenia obu konstrukcji.

Rok 2020 był niełatwy dla wszystkich. Również dla naszej firmy. Borykaliśmy się z pandemicznymi ograniczeniami w kontaktach z Klientami i na placach budów. Niekiedy musieliśmy wstrzymywać prace naszych ekip na kilka tygodni. Mimo tego możemy śmiało powiedzieć, że zakończyliśmy ten rok sukcesem. Wybudowaliśmy aż 19 nowych domów szkieletowych. Rozpoczęliśmy też realizację kolejnych. Obecnie je kontynuujemy. Zobacz na zdjęciach przykłady domów zrealizowanych oraz rozpoczętych przez naszą firmę w 2020 roku.

SLIDER

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry