Relacja z budowy parterowego domu szkieletowego w Józefinie

Kontynuujemy realizację energooszczędnego domu jednorodzinnego z katedralnym salonem, którego szkielet prezentowaliśmy w artykule opublikowanym pierwszego czerwca 2021 roku. Zobacz, co się zmieniło w ciągu dwóch i pół miesiąca od naszej ostatniej wizyty na placu budowy.

Dom jest inwestycją młodego małżeństwa. Osoby te zdecydowały się na budynek w technologii szkieletowej chcąc uniknąć długotrwałego, czasochłonnego i stresującego procesu wznoszenia domu murowanego metodą gospodarczą.

Ponadto po zmianie w przepisach prawa budowlanego – a chodzi o nową normę zapotrzebowania energetycznego dla budynków jednorodzinnych na poziomie 70 kWh/m2/rok – uznali, że dom wybudowany przez nas będzie nie tylko ją spełniać, lecz wykazywać jeszcze niższe zużycie energii potrzebnej do ogrzania wnętrz. To również potraktowali jako duży plus i zachętę do wyboru naszej oferty.

Inwestorom spodobała się też oferowana przez nas opcja indywidualnego projektu domu w cenie bliskiej kosztom zakupu projektu typowego w Internecie. Dzięki temu mogli od początku współtworzyć swój wymarzony dom, śledząc jego bryłę i wnętrza w komputerowej wizualizacji przestrzennej. To ułatwiło im doprecyzowanie swoich oczekiwań wizualnych i funkcjonalnych, które następnie wdrażało nasze Biuro architekta.

Do chwili obecnej wybudowaliśmy:

  • tradycyjny fundament z bloczka;
  • poziomą izolację termiczną fundamentu;
  • pionową izolację przeciwwilgociową konstrukcji szkieletowej;
  • wylewkę betonową z agregatu mixokret;
  • konstrukcję szkieletową z drewna sosnowego o wytrzymałości 27 MPa, według PN-EN 206-1;
  • dylatowaną warstwę z płyt OSB 3 o podwyższonej odporności na wilgoć;
  • membranę wiatroizolacyjną Tyvek na ścianach zewnętrznych i połaciach dachowych;
  • komin systemowy;
  • stelaż pod blachodachówkę.

Ponadto w całym budynku osadziliśmy okna marki Drutex typ Iglo 5 w pakiecie trzyszybowym o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,6 W/(m2K) i dźwiękoszczelności 34 dB.

W konstrukcji rozprowadziliśmy również trójżyłowe przewody instalacji elektrycznej, 1,5 mm2 dla oświetlenia i 2 mm2 dla gniazdek zasilających. Ich izolacyjność wewnętrznej wynosi 450 V, a zewnętrzna 750 V. Umieszczamy je standardowo w peszlach, mimo że w przypadku kabli o takich parametrach nie są one koniecznością.

Nasi hydraulicy wykonali również instalację z rurek wodny w systemie PEX i rur kanalizacyjnych.

Obecnie wykonujemy wewnętrzną warstwę izolacji termicznej z wełny mineralnej Rockwool o grubości 15 cm, którą pokryjemy folią paroizolacyjną.

Jednocześnie pod stropami zaizolowanymi wełną mineralną montujemy stelaż drewniany, który po pokryciu płytami gipsowo-kartonowymi, stanowić będzie powierzchnię sufitową, nad którą rozprowadzimy rury od rekuperacji i systemu nawiewnej pompy ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym.


Widok od strony elewacji bocznej-lewej i elewacji frontowej. Na połaciach dachowych powstaje stelaż pod montaż modnej i praktycznej blachy na rąbek stojący.


Elewacja tylna-tarasowa z oknami firmy Drutex, typ Iglo 5, które są naszym standardem. W tym przypadku zastosowaliśmy wariant okien trzyszybowych.


Widok na elewację tylną i fragment elewacji bocznej-prawej.

We wrześniu wybierzemy się na plac budowy prezentowanego domu i przygotujemy dla Ciebie film, w którym pokażemy więcej szczegółów tej realizacji.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry