Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

ELEMENTY DOMU SZKIELETOWEGO

Prace budowlane w Otwocku trwają nieprzerwanie od września bieżącego roku. Ku zadowoleniu naszych Klientów, dom zmienia się z dnia na dzień. Obecnie jesteśmy mniej więcej w siedemdziesięciu procentach realizacji tej inwestycji. Szacujemy, że do osiągnięcia stanu deweloperskiego zamkniętego Top Bud® pozostały nam około cztery tygodnie, po których będą mogły rozpocząć się prace wykończeniowe. Obejrzyj najnowszy materiał wideo na temat tej realizacji.

W najnowszym materiale wideo pokazujemy, w jaki sposób wykonujemy wewnętrzną izolację termiczną ściany szkieletowej domu Top Bud® z wełny mineralnej, a także warstwę paroizolacyjną, chroniącą konstrukcję przed wilgocią. Prezentujemy również komin systemowy, typowy dla naszych realizacji, wraz z izolacją przeciwpożarową.

Zakończyliśmy budowę konstrukcji szkieletowej nowego skrzydła domu naszej Klientki z Otwocka. Ze względu na jego wymiary fundamentowe, tj. 12 m długości i 5 m szerokości, a także katedralny salon, zastosowaliśmy specjalne rozwiązanie w więźbie dachowej, czyli krowie kleszczowe. Zobacz, jak wyglądają i jak wpłyną na wytrzymałość całej konstrukcji dobudówki.

Wokół zjawiska otwartości dyfuzyjnej ściany narosło wiele mitów, które każą komplikować i podrażać proces budowy domu szkieletowego. Na przykład, jedna z popularnych tez neguje użycie w strukturze ściany szkieletowej płyty OSB na zewnątrz, a także styropianu jako warstwy izolacji termicznej na elewacji. A co mówi na ten temat nasza wiedza i blisko 30-letnia praktyka?

Zabezpieczenie konstrukcji przed wilgocią ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia mieszkańców i jej trwałości. Niewłaściwie wykonana powłoka paroizolacyjna spowoduje, że po czasie pojawią się w ścianach grzyby i pleśnie. Wilgoć wpływa też negatywnie na właściwości wewnętrznej warstwy ocieplenia z wełny mineralnej, ponieważ może doprowadzić do jej osiadania i powstawania mostków termicznych w drewnianym szkielecie. Dlatego ten rodzaj izolacji musi być wykonany perfekcyjnie.

Jest ostatnią warstwą wewnętrznego wykończenia, tzw. suchą zabudową, która stabilizuje wilgotność w pomieszczeniach i zabezpiecza drewniany szkielet przed działaniem wysokiej temperatury. Dzięki płycie gipsowo-kartonowej, czas wykończenia domu szkieletowego jest znacznie krótszy niż jego odpowiednika w tradycyjnej technologii murowanej.

Podmurówka jest zewnętrzną częścią ściany fundamentowej, wystającą ponad powierzchnię gruntu. Wykańczamy ją strukturą tynkową ze względów estetycznych, ale też praktycznych. Dowiedz się więcej na temat tego elementu domu szkieletowego Top Bud®.

Ostatnią wierzchnią warstwę poziomą fundamentu wykonujemy albo z betonu przy użyciu agregatu miksokret, albo z anhydrytu. To, które rozwiązanie zastosujemy, zależy od tego, czy dom będzie ogrzewany podłogowo, czy poprzez nawiewy, bądź grzejniki naścienne.

Wykonujemy ją na warstwie izolacji przeciwwilgociowej, która znajduje się pod spodem na betonowej płycie wierzchniej. Zapewnia izolacyjność cieplną od podłoża. Dzięki niej chłód nie wnika do wnętrza domu przez fundament.

Składa się z trzech różnych materiałów o właściwościach przeciwwilgociowych. W przypadku energooszczędnych domów Top Bud® jest to papa termozgrzewalna, masa asfaltowo-kauczukowa i masa hydroizolacyjna. Taką izolację wykonujemy w dwóch etapach, wraz z postępem budowy domu szkieletowego. Zobacz każdy z nich na zdjęciach.

Tworzy warstwę pod poziomą izolację termiczną i przeciwwilgociową przyszłej posadzki fundamentu, którą wykonujemy agregatem miksokret. Jej rolą jest także wzmocnienie podłoża pod słupami nośnymi drewnianego stropu i kominem.

Rolą piasku jest zapewnienie stabilnego podłoża wylewce, która jest następną warstwą poziomą tradycyjnego fundamentu z bloczka. Wykonujemy ją z mocnego betonu klasy B25. Po zastosowaniu zagęszczonego mechanicznie piasku wylewka nie osiada i nie pęka.

Dowiedz się, jaką rolę w konstrukcji domu szkieletowego pełni ściana fundamentowa, a także, z czego i jak ją wykonujemy, by zapewniała odpowiednią odporność na działanie wilgoci oraz niskich temperatur, a tym samym, wymaganą wytrzymałość mechaniczną.

Budujemy dwa rodzaje fundamentów, w zależności od wymagań gruntowych działki: tradycyjne na ławie fundamentowej lub pełne płyty zbrojone. Najczęściej stosujemy jednak pierwsze z rozwiązań, gdyż jest ono najbardziej korzystne finansowo. Ponadto ława fundamentowa ma wystarczające parametry wytrzymałościowe dla domu szkieletowego nawet na takich podłożach, na których niemożliwie byłoby jej zastosowanie dla cięższego domu murowanego.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry