Dla kogo mały dom szkieletowy poniżej 100 m2?

W najnowszym filmie zastanawiamy się nad sensem budowy małego domu jednorodzinnego. Tego typu inwestycjami interesuje się coraz więcej osób, bo widzi w nich alternatywę dla zakupu mieszkania w bloku lub szeregowcu. Poznaj naszą opinię na ten temat. Opieramy się w niej na przykładzie dwóch kompaktowych domów szkieletowych z poddaszem użytkowym 94 m2, których budowę właśnie kończymy w Otwocku.

Jeszcze 10 lat temu budowaliśmy domy szkieletowe o średniej powierzchni 150-160 m2. Dzisiaj możemy bezpiecznie szacować, że taka średnia to 110-120 m2.

Owszem zdarzają się nam jeszcze realizacje większych projektów, jak choćby ostatnio domy szkieletowe w Sękocinie Nowym czy Wolicy. Natomiast podobne rozmiarowo budynki stanowią teraz może 30 procent wszystkich inwestycji.

Z czego wynika tendencja do budowy małych domów?

Po pierwsze, naszym zdaniem, budownictwo jednorodzinne stało się bardziej dostępne finansowo dla potencjalnych nabywców. Wraz ze zmianą standardu życia, czytaj jego podniesieniem się, domy stały się bardziej dostępne dla osób mniej majętnych. Zatem buduje się więcej, jednak są to inwestycje mniejsze powierzchniowo.

Uważamy również, że drugim czynnikiem jest większa świadomość finansowa nabywców. Mniej uwagi przywiązują oni do epatowania zasobnością portfela (nierzadko zdolnością kredytową), a większy nacisk kładą na względy praktyczne. Dla przykładu, salon nie musi mieć od razu 40-50 m2, by miło spędzać w nim czas z rodziną, a sypialnie po 20 m2, by dobrze się w nich wysypiać.

Dom należy też potem ogrzać. Przy wysokich cenach energii najprostszym sposobem na zmniejszenie późniejszych obciążeń z tego tytułu jest ograniczenie wielkości metrażu. W pierwszej kolejności poprzez rezygnację z garażu, w następnej zaś, zadowolenie się mniejszymi powierzchniami pomieszczeń, które też mogą być przecież wygodne i funkcjonalne.

Zmianę wymusiły też inne niż kiedyś relacje rodzinne. Dzisiaj dzieci chcą się prędko usamodzielnić i w przeważającej większości przypadków rezygnują możliwie jak najszybciej z opcji mieszkania z rodzicami. Z tego powodu duże domy - niekoniecznie nawet dwupokoleniowe - uznawane są za stratę pieniędzy i coś, co w przyszłości staje się tylko przysłowiową kulą u nogi.

Obejrzyj dwa domy szkieletowe Top Bud® poniżej 100 m2

Naszym zdaniem pod względem powierzchni użytkowej są one typowymi przykładami jednorodzinnych budynków mieszkalnych, których w naszym kraju będzie w najbliższym latach przybywać coraz więcej.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

 

powrót do góry