Drewno z którego budujemy domy szkieletowe Top Bud®

Wszystkim znana jest dobra opinia drewna skandynawskiego do budowy domów szkieletowych. Na początku naszej działalności, czyli 28 lat temu, my też importowaliśmy je ze Szwecji. Jednak zaprzestaliśmy tego po czasie, a teraz, od prawie 20 lat, bazujemy na drewnie polskim.

Już wtedy szwedzki przemysł drzewny w dużym stopniu bazował na drewnie z krajów byłego ZSRR. Było ono znacznie tańsze niż to pozyskiwane ze szwedzkich lasów. Wówczas mieliśmy obawy o jakość krajowego drewna, więc w warunkach ograniczonego wyboru też sprowadzaliśmy budulec stamtąd.

Nie chodziło nam o nieodpowiednie parametry surowego drewna z Polski, które były bardzo dobre, lecz o późniejsze metody jego obróbki technologicznej. Wówczas Szwedzi, Norwegowie czy Finowie znacznie nas w tej dziedzinie wyprzedzali, stosując się, m.in., do norm europejskich. A te wówczas naszych producentów jeszcze nie obowiązywały. Sytuacja zaczęła się zmieniać na korzyść od 2004 roku, tj. przystąpienia Polski do UE. Dzisiaj naszych producentów również obejmują te same normy. Wraz z nimi przywędrowała do naszego kraju zaawansowana technologia do wytwarzania drewna budowlanego o wysokiej jakości.

Rozpoczęliśmy więc poszukiwania nowego źródła dostaw drewna, tym razem z Polski, które by odpowiadało wysokim wymaganiom budowy domów w technologii szkieletowej. Znaleźliśmy kilku potencjalnych jego dostawców z różnych regionów kraju. Prowadziliśmy z nimi rozmowy, oglądaliśmy siedziby, linie technologiczne, środki transportu, drewno surowe i po obróbce, itd. Po prostu przebadaliśmy krajowy rynek bardzo gruntownie.

Dobre drewno konstrukcyjne wytwarza się z drzew rosnących powoli, gdyż takie mają możliwość zbudowania gęstego i równomiernego usłojenia. Dzięki temu drewno ma potem odpowiednie właściwości mechaniczne do budowy konstrukcji – jest odporne na odkształcanie się i pękanie. Posiada też odpowiednią twardość i elastyczność. Szukaliśmy takiego właśnie materiału na polskim rynku i w końcu udało nam się znaleźć jego stałego dostawcę. Pracujemy z nim już blisko 20 lat.

Jest nim firma spod Tarnowa, która eksploatuje w sposób zrównoważony naturalne zasoby leśne z tamtejszych okolic. Dlatego jako odbiorca, zawsze musimy z góry określić ilość zapotrzebowania na drewno do budowy domów, by zmieścić się w wąskim zakresie wycinki drzew naturalnie rosnących. Następnie drewno to poddawane jest starannemu procesowi obróbki: cięciu, suszeniu komorowemu i struganiu czterostronnemu. Cały czas podlega też wewnętrznej kontroli jakości producenta, ale też naszej firmy podczas dostawy każdej kolejnej partii materiału.

Z takiego drewna powstało kilkaset domów szkieletowych naszych dotychczasowych Klientów. Udzielamy zawsze 30-letniej gwarancji na ich konstrukcje – chociaż wytrzymają one przynajmniej trzy razy tyle.

Chciałbyś się dowiedzieć więcej na temat naszego drewna konstrukcyjnego i obejrzeć je przed podjęciem decyzji o budowie domu szkieletowego? Skontaktuj się z nami. Chętnie Ci w tym pomożemy.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

 

powrót do góry