Czy pompa ciepła w domu szkieletowym jest głośna?

Jednostka centralna systemu pompy ciepła WaterFurnace®.Zastanawiasz się czy jednostka centralna pompy ciepła jest hałaśliwa? Obawiasz się związanego z tym dyskomfortu mieszkaniowego? Jeśli tak, to przeczytaj, czy tak jest rzeczywiście. Dowiedz się też, jak  przeciwdziałamy rozprzestrzenianiu się niepożądanych dźwięków z pompy na etapie projektowania domu szkieletowego, a następnie, podczas jej montażu.

Pompy ciepła, które instalujemy w domach szkieletowych naszych Klientów, to urządzenia o bardzo dużej wydajności energetycznej. Z jednego kW energii elektrycznej potrzebnej do ich zasilenia, wytwarzają aż cztery kW energii cieplnej, którą dostarczają do wnętrz domu w postaci ogrzanego powietrza.

Pompy te bazują na energii odnawialnej z gruntu, który poniżej strefy przemarzania ma zawsze stałą temperaturę na poziomie około 8 stopni Celsjusza. Dzięki temu, urządzenia tego typu są znacznie mniej wysilone niż pompy typu napowietrznego.

W każdej jednostce centralnej systemu pompy ciepła znajduje się sprężarka i to ona jest najgłośniejszym podzespołem. Jeśli jednak miejsce pod instalację pompy jest odpowiednio przygotowane a jej montaż przeprowadzony prawidłowo, wówczas nie jest w ogóle uciążliwa.

Jak ograniczamy głośność pompy ciepła

W domach szkieletowych naszych Klientów pompy ciepła zawsze instalujemy w oddzielnych pomieszczeniach technicznych.

Projektując Twój dom uwzględnimy, by takie pomieszczenie znajdowało się jak najdalej od strefy dziennej i sypialnianej, np. w pobliżu kuchni, wiatrołapu lub w oddzielonej drzwiami wewnętrznymi części garażu.

Zawsze w pomieszczeniach technicznych stosujemy dodatkowe rozwiązania, mające ograniczyć przecieki akustyczne. Ściany wypełniamy specjalną wełną mineralną o lepszych parametrach tłumienia dźwięku, a następnie zamykamy, nie pojedynczą, lecz podwójną warstwą płyt gipsowo-kartonowych o podwyższonej odporności na wilgoć.

W czasie montażu, jednostkę centralną pompy ciepła poziomujemy przy pomocy wibroizolatorów z wysokiej jakości gumy, która wraz z upływem lat nie traci swoich właściwości. Dzięki nim następuje bardzo skuteczne tłumienie pracy sprężarki.

Pompa ciepła z wymiennikiem gruntowym amerykańskiej firmy WaterFurnace®.Pompy ciepła WaterFurnace® są naszym standardem. Urządzenia te realizują ogrzewanie wnętrz zimą i chłodzenie latem. Są bardzo energooszczędne. Ogrzanie domu szkieletowego Top Bud® o powierzchni 140 m2, przy średniej temperaturze wnętrz na poziomie 21 stopni Celsjusza, kosztuje tylko około 1400 złotych za sześć miesięcy zimowych.

Podsumowując:

  • Głośność pompy ciepła można porównać do lodówki. Pamiętaj jednak, że urządzenie to będzie znajdować się za zamkniętymi drzwiami.
  • Pompa ciepła nie pracuje non-stop, lecz załącza się tylko w momencie spadku temperatury w zimie lub jej wzrostu latem.
  • Nawiewanie powietrza przez otwory w suficie lub podłodze jest praktycznie bezgłośne. Nie słychać ani świstu ani szumu.
  • Nawet jeśli jesteś wrażliwy na dźwięki, po krótkim czasie praca pompy stanie się dla Ciebie niesłyszalna. Bardzo szybko się do niej przyzwyczaisz.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

 

powrót do góry