Ile kosztuje dom szkieletowy?

Takie pytanie zadało wielu użytkowników naszego oficjalnego kanału w YouTube pod publikacjami wideo. Postanowiliśmy więc omówić tę kwestię jeszcze raz i bardziej obrazowo, mimo że wcześniej potraktowaliśmy ją obszernie w jednym z artykułów serwisu internetowego www.topbud.pl. Właśnie dlatego tym razem zrobiliśmy to na filmie.

Cena domu szkieletowego w naszej firmie wynika w pierwszej kolejności z metrów kwadratowych jego powierzchni, w której jest z góry określony standard budowy.

Bez względu na wielkość budynku, standard ten jest zawsze taki sam i można go inaczej nazwać minimum materiałowym i wykonawczym, jakie zapewnimy Twojej inwestycji.

Część składowych tego standardu, jak np. pokrycie dachowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, wykończenie fasady, termoizolacja zewnętrzna, można zmienić. Wówczas mówimy o rozwiązaniach ponadstandardowych.

Dla większej jasności, jeśli standardem jest pokrycie dachowe z gontu bitumicznego, to zastąpienie go blachą na rąbek stojący jest już rozwiązaniem ponadstandardowym. Wycenimy je więc oddzielnie, gdyż zmienia się i materiał, i technika wykonania rzeczonego pokrycia.

Nasz standard budowy nie zawiera również fundamentu. Powód jest prosty. Są nim różnice technologiczne w wykonaniu tego elementu. Na części działek może to być tradycyjny fundament z bloczka betonowego na ławie fundamentowej-zbrojonej, na innych, ze względu na trudniejsze warunki gruntowe, będzie to betonowa płyta fundamentowa ze zbrojeniem. Trudno więc byłoby zestandaryzować cenę tego elementu konstrukcji dla każdego jednego domu budowanego przez naszą firmę.

Różnica w cenie budowy takiego domu wynika też z rodzaju instalacji grzewczej i rozpiętości instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz elektrycznej. Znaczenie dla ceny końcowej ma też rodzaj urządzenia do przygotowywania CWU. No i w końcu też to, czy dom będzie posiadać instalację wentylacyjną-grawitacyjną (standardową) czy mechaniczną (rekuperator), bo tutaj również zakres prac i urządzeń jest inny dla każdego z tych dwóch wariantów.

Powyższe zagadnienia to nie wszystko, bo nie wyczerpaliśmy w nich każdej składowej standardu, jak choćby obsługi inwestorskiej. Nie wymieniliśmy również wszystkich możliwych opcji poza ów standard wykraczających. I właśnie o nich opowiadamy w naszym najnowszym filmie, który obejrzysz poniżej.

Jeśli planujesz budowę domu szkieletowego, a po obejrzeniu powyższego filmu nadal masz pytania, to chętnie odpowiemy na nie podczas rozmowy telefonicznej lub w czasie spotkania w biurze naszej firmy.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

 

powrót do góry