Twój dom szkieletowy nie musi być wybudowany w standardzie Top Bud®

Od Ciebie zależy to, z jakich materiałów będzie wybudowany Twój dom szkieletowy. Nasz standard jest sugerowanym optimum wykonawstwa. Jeśli uznasz, że któreś elementy chcesz w nim zmienić, np. materiały konstrukcyjne czy wykończeniowe, wtedy nic nie stoi ku temu na przeszkodzie. Chyba że będą mieć one negatywny wpływ na bezpieczeństwo mechaniczne, przeciwwilgociowe lub pożarowe Twojego przyszłego domu. Jeśli tak będzie, na pewno Ci o tym zawczasu powiemy.

Zacznijmy od tego, czym jest standard materiałowy naszej firmy i co obejmuje. Tego możesz się dowiedzieć czytając artykuł, który zamieściliśmy pod tym linkiem: Jak wycenimy budowę Twojego domu szkieletowego Top Bud®.

Nie wdając się głęboko w szczegóły chcielibyśmy Ci wyjaśnić, że nie stworzyliśmy omawianego standardu obligatoryjnie, lecz w celu optymalizacji parametrów materiałowych. Co za tym idzie, wytrzymałości i izolacyjności budynku Top Bud® w technologii szkieletowej.

Standard ten uwzględnia również odpowiednią rozpiętość instalacji wentylacyjnej i wodno-kanalizacyjnej, a także podstawowy zakres instalacji elektrycznej, który możesz dowolnie rozszerzyć.

Celem naszego standardu było również umożliwienie Ci wykańczania wnętrz nawet we własnym zakresie. Stąd w domu doprowadzonym przez nas do stanu deweloperskiego zamkniętego w takim standardzie, od razu możesz rozpocząć prace wykończeniowe, czyli malowanie, tapetowanie, układanie podłóg, płytek łazienkowych, boazerii, itd.

Zmiany standardu domu szkieletowego Top Bud®

Przechodząc do meritum, standard budowy naszej firmy, o czym już wspomnieliśmy wyżej, nie oznacza, że nie możesz go zmodyfikować. Owszem, i to w szerokim zakresie materiałowym, który dotyczy również części konstrukcyjnych domu szkieletowego Top Bud®.

Modyfikacji mogą podlegać nawet tak newralgiczne elementy, jak belki z drewna konstrukcyjnego C24 w przegrodach pionowych, poziomych i więźbie dachowej, zewnętrzne poszycie ścian nośnych z płyty, czy izolacja termiczna na zewnątrz budynku.

Oczywiście zmiany te nie mogą obniżyć minimalnych parametrów wytrzymałości konstrukcyjnej domu szkieletowego Top Bud®, więc zastrzegamy sobie ocenę ich wpływu na właściwości mechaniczne i izolacyjne takiego budynku. Czyli podczas modyfikowania omawianego standardu zawczasu i asekuracyjnie zadbamy o bezpieczeństwo Twojej inwestycji.

W poniższym filmie wymieniliśmy również inne elementy domu szkieletowego, które wpływają na jego cechy, m.in.: rodzaj pokrycia dachowego, wykończenia fasady, słupów i podciągów wewnętrznych, jak też słupów zewnętrznych, itd. Zmiany możesz wprowadzać również do stolarki drzwiowo-okiennej czy rozpiętości i rodzaju domowych instalacji.

Więcej na temat modyfikacji standardu dowiesz się z poniższego filmu

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

 

powrót do góry