Filmy o budowie domów szkieletowych Top Bud®

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

NASZE WIDEO

Budowę obu domów rozpoczęliśmy we wrześniu 2024 roku. Będą się znacznie różnić od siebie pod względem architektonicznym. Pierwszy dom będzie mieć poddasze użytkowe, drugi powstanie jako budynek w zabudowie parterowej. Oba zostały zaprojektowane na indywidualne zlecenie Inwestorów w naszej firmie.

Jest to projekt zamówiony przez Inwestora z Konstancina-Jeziornej. Wykonała go pracownia architektoniczna z Warszawy, natomiast my poddaliśmy jego część konstrukcyjną niezbędnej weryfikacji wytrzymałościowej, wprowadzając doń kilka istotnych zmian, które poprawiają statykę budynku. Obejrzyj rzuty pomieszczeń, elewacji, a także wizualizacje architektoniczne bryły oraz film.

To jeden z największych domów jednorodzinnych w zabudowie parterowej, jaki budujemy w ostatnim czasie. Stąd pomysł na jego prezentację w naszym serwisie internetowym. Wielkość to niejedyny powód. Uwagę w projekcie zwraca też na siebie oryginalny i praktyczny rozkład wnętrz, w tym duży hol główny.

Obejrzyj projekt, tym razem indywidualny, na który zdecydowała się nasza kolejna Klientka. Opracował go firmowy architekt Top Bud®. Inwestycja jest już na etapie realizacji, więc załączamy do artykułu film. Budowany dom będzie oryginalny, ponieważ rzadkością są parterówki z antresolą. Tym bardziej taką, na której mieszkańcy będą mieć sypialnię, łazienkę i miejsce na sporą bilbliotekę.

Tym razem budowę kończymy w Radonicach, gmina Błonie. Budynek od zewnątrz charakteryzuje się prostą bryłą architektoniczną, jednak dzięki licznym przeszkleniom i stylowym drzwiom, robi wrażenie domu nowoczesnego. I faktycznie takim jest. Zobacz rzuty pomieszczeń i film. Pokazujemy w nim zaawansowane prace przy tej inwestycji.

Tym razem budowa ma miejsce pod Magnuszewem. Dom będzie własnością małżeństwa, które świadomie wybrało niewielki metraż, uważając go za zupełnie wystarczający dla swoich potrzeb mieszkaniowych. Ponadto nasi Klienci dokładnie oszacowali swój budżet i sztywno trzymali się jego ram.

Kwoty w artykule opierają się częściowo na danych od właściciela domu, częściowo na średniej krajowej zużycia elektryczności na statystyczną osobę w gospodarstwie domowym. Podane wysokości opłat za prąd uwzględniają sezon grzewczy i cieplejszą część roku. Z kosztów całkowitych energii elektrycznej wyodrębniliśmy też prąd bytowy, aby doprecyzować kwotę za ogrzewanie. Ponadto dopisaliśmy koszty pozostałych mediów dla zobrazowania, ile faktycznie kosztuje mieszkanie w domu szkieletowym w takim wariancie.

Dotychczas nie prezentowaliśmy tego domu w naszym serwisie internetowym www.topbud.pl. Zmieniamy to niniejszą publikacją. Budynek powstał na zlecenie miłego małżeństwa na emeryturze, które zapragnęło wyprowadzić się z mieszkania w pobliskim Mszczonowie. I tak Państwo Ci pojawili się w naszej firmie, czego efektem jest dziś ich wymarzony dom szkieletowy.

Od Ciebie zależy to, z jakich materiałów będzie wybudowany Twój dom szkieletowy. Nasz standard jest sugerowanym optimum wykonawstwa. Jeśli uznasz, że któreś elementy chcesz w nim zmienić, np. materiały konstrukcyjne czy wykończeniowe, wtedy nic nie stoi ku temu na przeszkodzie. Chyba że będą mieć one negatywny wpływ na bezpieczeństwo mechaniczne, przeciwwilgociowe lub pożarowe Twojego przyszłego domu. Jeśli tak będzie, na pewno Ci o tym zawczasu powiemy.

Nasz film prezentuje sposób zabezpieczania płyt OSB przed czynnikami zewnętrznymi i zasady ich montażu na ścianach nośnych oraz połaciach dachowych domu szkieletowego. Przy okazji prezentujemy również, ważne z punktu widzenia trwałości poszycia, dylatacje wentylacyjne takich płyt w skosach poddasza użytkowego. Ich rolą jest zabezpieczenie warstwy OSB przed skutkami długotrwałego oddziaływania wilgoci.

Mowa o domu parterowym w Białołęce o ładnym, rozkładowym wnętrzu i dużym tarasie pod zadaszeniem, którego ściany wykończyliśmy szlachetną i trwałą termodeską elewacyjną. W filmie prezentujemy budynek od zewnątrz i od środka na obecnym etapie realizacji. Omawiamy też naszą technikę wykonania zapory paroizolacyjnej przegród pionowych i stropu w konstrukcji drewnianego szkieletu.

Kluczowe elementy dla bezpieczeństwa przeciwwilgociowego i termiki przegród, tj. ścian i posadzek domu szkieletowego, wykonujemy począwszy od etapu budowy fundamentu. Mowa o kilku rodzajach izolacji, jakie możesz obejrzeć w naszym filmie. Prezentujemy w nim sposób przygotowania każdej z nich.

Odwiedziliśmy po raz trzeci plac budowy w Zakolu-Wiktorowie. Prace przy budowie tamtejszego domu szkieletowego są zaawansowane w około 95 procentach. Co prawda, nie widać jeszcze finalnego efektu projektu, ale już teraz budynek prezentuje się ładnie i ciekawie. Niemniej poświęcimy mu jeszcze jeden film już wkrótce. Tymczasem zapraszamy Cię do obejrzenia najnowszego materiału wideo na jego temat.

Zbliżamy się do końca budowy dużego domu szkieletowego w Wolicy koło Pruszkowa. Jest to nietypowy i zarazem ciekawy projekt. Ma cechy architektoniczne przypominające nieco dom górski. Jednocześnie całą elewację boczną-lewą wypełniają duże przeszklenia, charakterystyczne dla nowoczesnych domów jednorodzinnych. Zapraszamy Cię na obejrzenie najnowszego filmu z tego placu budowy.

Tym razem projektantem budynku był Inwestor, znany i nagradzany prestiżowymi nagrodami architekt warszawski. Otrzymał on wsparcie naszego firmowego architekta na etapie opracowywania konstrukcji szkieletowej. Dom utrzymany jest w stylu wiejskiej chaty i w licznych detalach wykończony naturalnymi materiałami, co podnosi jego walory wizualne.

Kilkanaście miesięcy temu, w wyniku braków drewna krajowego przeszliśmy na budowę konstrukcji domów Top Bud® z drewna szwedzkiego. W związku z pojawiającymi się pytaniami o tę kwestię ze strony Klientów i widzów naszego oficjalnego kanału na YouTube, przygotowaliśmy film o budowie szkieletu jednego z naszych najnowszych domów, w którym szerzej wyjaśniamy powody naszej decyzji.

Temat płyty Fermacell rozgrzewa temperaturę sporu na forach internetowych. Widać przy tym, jak bardzo nieustępliwe są strony ścierające się w kwestii, który z obu materiałów jest lepszy, bądź w ogóle, czy zasadne jest jego stosowanie w budowie domów szkieletowych. W najnowszym filmie prezentujemy jedną z naszych najnowszych realizacji, w której zamiast OSB użyliśmy właśnie płyt Fermacell. Zobacz, co sądzimy o takim rozwiązaniu.

Taką właśnie kwestię omawiamy w naszym najnowszym filmie. Wyjaśniamy w nim m.in., czym jest to zjawisko. Jakie materiały wykazują większą, a jakie mniejszą zdolność do akumulacji energii cieplnej i dlaczego tak się dzieje. Ale też to, czy rzeczywiście jest to problemem dla użytkowników budynku, którego przegrody się nie nagrzewają.

Jest to jedna z dwóch większych inwestycji naszych Klientów w ostatnim czasie. Drugi dom, który wznosimy zresztą kilka kilometrów obok, będzie również okazały, a jego powierzchnia użytkowa wyniesie 234 m2. W najnowszym filmie obejrzysz oba place budów, a w niniejszym artykule wizualizacje oraz rzuty płaskie pierwszego ze wspomnianych domów o powierzchni użytkowej 274,9 m2.

Film prezentuje inwestycję naszych Klientów w miejscowości Zakole-Wiktorowo koło Mińska Mazowieckiego. Dom zamiast garażu ma charakterystyczną wiatę na samochód, połączoną z fasadą frontową. Dowiedz się, jakie zalety ma takie rozwiązanie architektoniczne i kiedy warto je wziąć pod uwagę projektując własny dom.

W najnowszym filmie zastanawiamy się nad sensem budowy małego domu jednorodzinnego. Tego typu inwestycjami interesuje się coraz więcej osób, bo widzi w nich alternatywę dla zakupu mieszkania w bloku lub szeregowcu. Poznaj naszą opinię na ten temat. Opieramy się w niej na przykładzie dwóch kompaktowych domów szkieletowych z poddaszem użytkowym 94 m2, których budowę właśnie kończymy w Otwocku.

Jest to jedno ze zjawisk fizycznych, które – jeśli się nie uwzględni odpowiedniej hydroizolacji – potrafi wyrządzić duże szkody w przegrodach pionowych i na ich styku z posadzką. Należy mieć na uwadze takie zagrożenie bez względu na technologię budowy. W najnowszym filmie prezentujemy nasze rozwiązania materiałowe, które przeciwdziałają oddziaływaniu tego zjawiska na dolne partie drewnianego szkieletu w domach Top Bud®.

Tym razem w materiale wideo prezentujemy trzy domy użytkowane przez ich właścicieli. Pierwszy z nich został zasiedlony w czerwcu bieżącego roku, drugi jesienią 2021 roku, natomiast trzeci, w maju ubiegłego roku. Obejrzyj na filmie prezentację każdego z nich.

Wracamy do tematu budowy domu na zgłoszenie. Od 1 stycznia 2023 roku ustawodawca rozszerzył przepisy zwalniające inwestorów z konieczności występowania o pozwolenie na budowę. Objął nimi tym razem także domy przekraczające 70 m2 powierzchni zabudowy. W naszym materiale wideo skupimy się na początek na budynkach mniejszych, czyli sprzed nowelizacji przepisów mających upraszczać proces inwestycyjny i obniżać jego koszty.

W czasie naszej wizyty na budowie domu szkieletowego 100,45 m2 w Markach, postanowiliśmy omówić temat modyfikacji projektu architektonicznego dla takiego rodzaju konstrukcji. Mowa o zmianach w trakcie budowy, ale też potem, po jej zakończeniu. Jeśli ciekawi Cię takie zagadnienie, to obejrzyj nasz najnowszy film.

Obejrzyj najnowszy film z zakończonej budowy domu szkieletowego z poddaszem użytkowym o powierzchni 150 m2. Obejrzysz w nim inwestycję naszego Klienta, przygotowaną do rozpoczęcia prac wykończeniowych w wnętrzach. Dowiesz się z niego również o alternatywie dla gruntowej pompy ciepła, którą coraz częściej wybierają Inwestorzy korzystający z usług budowlanych naszej firmy.

Dom Top Bud®, którego budowę prezentujemy w naszym najnowszym filmie, będzie mieć z pozoru prostą bryłę, jednak ze względu na jej kształt i wymiary, wymagać będzie dodatkowych wzmocnień w konstrukcji. Dowiedz się jakich oglądając nasz najnowszy film.

Czym jest ta inwestycja deweloperska? Otóż jest to pierwsze w Polsce i jedno z pierwszych w Europie miast budowanych od samego początku zgodnie najnowszymi założeniami urbanistycznymi. Wedle nich na terenie takiego miasta znajduje się cała niezbędna infrastruktura publiczna, komercyjna, wypoczynkowa, itd. Natomiast system komunikacyjny foruje pieszych zamiast ruchu kołowego. Obejrzyj nasze domy szkieletowe w ramach tego, jedynego w naszym kraju projektu.

Garaż w bryle domu podraża koszt budowy całej inwestycji bardziej niż alternatywne rozwiązanie, jakim jest wiata. Oczywiście nie daje ona takiego samego schronienia dla samochodów, ale też ma spore zalety użytkowe. Dom z takim rozwiązaniem architektonicznym budujemy ostatnio w miejscowości Zakale-Wiktorowo. Obejrzyj obecny stan inwestycji na filmie.

W tym artykule chcemy odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Odpowiedź na nie, nie jest prosta. W zamian jednak dostarcza ciekawe wnioski. Skoro gro inwestorów decyduje się na dom murowany, to dlaczego mimo niewielkiej popularności „szkieletów” znajdują się jednak ludzie, którzy chcą poświęcić swoje pieniądze, by w nich zamieszkać? Kim są takie osoby? Kto lub co kieruje ich wyborami?

Obok grzejników konwektorowych montowanych na ścianach, jest to jedna z najpopularniejszych metod wytwarzania ciepła w domach naszych Klientów. Oczywiście mowa o ogrzewaniu elektrycznym, ponieważ oba te rozwiązania zasilane są z domowej sieci 230V. Przeczytaj i obejrzyj film o tym, jakie parametry muszą mieć kable i sama instalacja grzewcza w podłodze, by zapewniały optymalny komfort cieplny mieszkańcom.

Obejrzyj na filmie ostatnie prace przy budowie domu z poddaszem użytkowym dla małżeństwa z dwójką małych dzieci. Budynek wyposażyliśmy w nowoczesne instalacje CO, CWU i wentylacyjną z odzyskiem ciepła. Jego charakterystyczną cechą jest górny taras dostępny z dwóch sypialni na górnej kondygnacji.

Znowu wracamy do Otwocka, gdzie budujemy jednocześnie trzy domy szkieletowe Top Bud®. Tym razem skupiliśmy się na budynku parterowym 150 m2 w Świdrze, w którym trwają obecnie prace końcowe. Ich częścią jest również montaż wełny mineralnej na elewacjach. Obejrzyj na filmie, dlaczego termoizolację robimy z tego materiału, a nie ze styropianu ryflowanego, a także, w jaki sposób wykonujemy montaż takiej wełny.

Tej inwestycji jeszcze nie pokazywaliśmy w serwisie internetowym www.topbud.pl. Dom ma klasyczną formę architektoniczną z dachem dwuspadowym, którą urozmaica prosta lukarna i zadaszenie tarasu. Mimo że mody się zmieniają, taki dom będzie zawsze na czasie. Natomiast to, co na pewno go wyróżnia, to przytulne, dobrze przemyślane i funkcjonalne wnętrze. Obejrzyj szczegóły tej realizacji w naszym najnowszym materiale wideo.

Takie pytanie zadało wielu użytkowników naszego oficjalnego kanału w YouTube pod publikacjami wideo. Postanowiliśmy więc omówić tę kwestię jeszcze raz i bardziej obrazowo, mimo że wcześniej potraktowaliśmy ją obszernie w jednym z artykułów serwisu internetowego www.topbud.pl. Właśnie dlatego tym razem zrobiliśmy to na filmie.

Prace przy trzech inwestycjach w Świdrze i Wólce Mlądzkiej idą pełną parą. Jeśli chodzi o dom parterowy 150 m2, to rozpoczęliśmy w nim wykonywanie wewnętrznych izolacji. Natomiast w domach z poddaszem użytkowym ukończyliśmy pokrycia dachowe i obróbki blacharskie. Resztę obejrzysz w naszym najnowszym filmie.

Obejrzyj ostatnie prace naszych ekip przy budowie domu szkieletowego Top Bud® w miejscowości Wężyk. Będzie to budynek jednorodzinny z poddaszem użytkowym o tradycyjnym wyglądzie. Wyposażymy go w nowoczesną i ekologiczną instalację grzewczą, dostarczającą ciepło do wnętrz metodą nawiewną. Najbardziej charakterystyczną jego cechą jest efektowne wykończenie całej elewacji deskami sosnowymi na felc.

Ponad dekadę temu w jednym z domów wybudowanych przez naszą firmę miał miejsce pożar. W najnowszym filmie opowiadamy o jego praprzyczynie i tym, co bezpośrednio doprowadziło do jego powstania. Dowiedz się, jak to wydarzenie wpłynęło na stan konstrukcji budynku i jakie działania musieliśmy przedsięwziąć, by przywrócić go do pełnej użyteczności.

W naszym najnowszym filmie obejrzysz stan inwestycji z 13 marca 2023 roku. Obecnie, po dość długiej przerwie spowodowanej niesprzyjającą pogodą, zaczęliśmy wykańczać fasadę domu strukturą tynkową. Jeśli chodzi o wnętrza domu, to doprowadziliśmy je do stanu deweloperskiego zamkniętego Top Bud®. Zobacz jak aktualnie wygląda ta inwestycja.

Pierwszy z domów zrealizowaliśmy w około pięćdziesięciu procentach, natomiast drugi, mniej więcej w osiemdziesięciu. Postanowiliśmy Wam pokazać w najnowszym filmie, jak na każdym z tych etapów wygląda budowa. Inwestycje różnią się od siebie zarówno pod względem powierzchni, jak i projektów architektonicznych, ogrzewania oraz systemów wentylacji. Więcej dowiecie się z materiału wideo. Zapraszamy do oglądania.

W najnowszym materiale wideo omawiamy dla Was kwestie materiałowe i techniczne, które wynikają z naszego doświadczenia w montażu instalacji wody użytkowej i odprowadzania ścieków w domach o konstrukcji szkieletowej-drewnianej. Film zrealizowaliśmy w czasie trzech wizyt na placu budowy domu parterowego w takiej technologii, który wznosimy aktualnie w Otwocku-Świdrze.

W naszym kanale YouTube utworzyliśmy playlistę, do której co jakiś czas dodajemy filmy z dwóch budów, na których wznosimy trzy kolejne domy szkieletowe na terenie Otwocka. W najnowszym odcinku prezentujemy budowę konstrukcji kompaktowego domu z poddaszem użytkowym o powierzchni 94 m2. Obok niego, niemal równolegle w czasie wykonamy kolejny. Oba domy będą identyczne, a realizujemy je w ramach rodzinnej inwestycji.

Jesteśmy już na ostatnim etapie tej inwestycji. Poświęciliśmy jej wcześniej dwa filmy, a dzisiaj publikujemy trzeci. Dom jest już niemal gotowy. Pozostała nam już tylko do wykonania zewnętrzna termoizolacja ze styropianu ryflowanego oraz warstwa tynkarska silikatowo-silikonowa.

W filmie, przy okazji prezentowania budowy domu parterowego 150 m2 w Otwocku-Świdrze, omawiamy kwestię wieszania ciężkich mebli na ścianach szkieletowych, ale też inne ciekawe zagadnienia związane z wykonawstwem i eksploatacją takiego rodzaju budynku.

Zobacz nasz najnowszy materiał wideo, w którym pokazujemy inwestycję młodego małżeństwa z dzieckiem, które zdecydowało się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę. Na filmie pokazujemy m.in. zadaszenie, na którym znajdować się będzie górny taras, a w dalszej części artykułu, wizualizacje budynku i rzuty płaskie pomieszczeń.

W najnowszym materiale wideo zabieramy Cię do Otwocka na budowę domu szkieletowego w zabudowie parterowej o powierzchni prawie 150 m2. Opowiemy Ci, dlaczego między płytami OSB stosujemy klamry i dylatacje, a także, w oparciu o nasze doświadczenie, omówimy dla Ciebie ryzyko zawilgocenia ściany przy zastosowaniu takiej płyty i uwalniania przez nią formaldehydu.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry