Filmy o budowie domów szkieletowych Top Bud®

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

NASZE WIDEO

W okolicy, w której prowadzimy budowę tej inwestycji, już znajduje się kilka uroczych domów szkieletowych w tradycyjnym stylu wiejskim. Widać, że zawiązała się tam społeczność ich entuzjastów. Obejrzyj na filmie, jak powstaje kolejny z nich. Tym razem wznoszony przez nasze ekipy. W artykule znajdziesz też wizualizację bryły domu, widoki czterech elewacji, a także rzuty pomieszczeń parteru i poddasza.

Niedawno poruszaliśmy temat impregnacji drewna budowlanego klasy C24 w oddzielnym artykule, który zamieściliśmy w dziale „Dla Inwestora” naszego serwisu internetowego. Zagadnienie to wzbudziło sporo emocji wśród użytkowników naszego kanału na YouTube, dlatego postanowiliśmy poświęcić mu również oddzielny film.

Który wariant jest lepszy w domu szkieletowym? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ punkt widzenia zależy również od indywidualnych odczuć użytkownika. Oba warianty mają istotne zalety. Natomiast należy też pamiętać o dzielących je różnicach, które mają większe znaczenie w domu szkieletowym niż w jego murowanym odpowiedniku. Im właśnie poświęciliśmy nasz najnowszy film.

Mogłoby się wydawać, że jest to rozwiązanie nietypowe. W polskich warunkach być może tak jest. Natomiast tam, gdzie domy szkieletowe budowane są powszechnie, wcale nie należy do rzadkości. Właśnie taką wylewkę możesz obejrzeć w naszym najnowszym materiale wideo z budowy domu szkieletowego Top Bud® w Jabłonnie.

Niniejszym materiałem wideo rozpoczynamy publikację serii filmów, które pojawiać się będą w naszym oficjalnym serwisie internetowym www.topbud.pl oraz na kanale YouTube - Top Bud Domy szkieletowe. Wspomniana w tytule realizacja będzie się wyróżniać ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi i nowoczesnymi instalacjami. Dlatego postanowiliśmy poświęcić jej więcej czasu i zachęcić Cię do śledzenia postępów prac naszych ekip, aż do ukończenia budowy.

Ostatnio w YouTube pojawił się film, którego autor uzasadnia, dlaczego nie poleca domów szkieletowych inwestorom. Zresztą takim tytułem opatrzył swój materiał wideo, który już po kilku dniach zdobył sporą oglądalność wśród widzów jego kanału. Po zapoznaniu się z zawartymi w nim tezami postanowiliśmy zmierzyć się z nimi, z punktu widzenia firmy specjalizującej się w tej technologii od 1993 roku.

W naszym oficjalnym kanale na YouTube pojawiła się prośba jednego z widzów o to, by nie pokazywać tylko nowo budowanych przez nas domów, lecz także te starsze. Chodziło mu o to, żeby pokazać, jak taki dom ma się po czasie i czy rzeczywiście deklarowana przez nas jakość wykonawstwa nie jest pustosłowiem. Wychodząc naprzeciw temu oczekiwaniu zrealizowaliśmy film, w którym pokazujemy jeden z kilkuletnich domów Top Bud® pod takim właśnie kątem.

Obejrzyj nowy film w dziale aktualności naszego serwisu internetowego. Tym razem prezentujemy efekt końcowy budowy domu szkieletowego w Piasecznie. W materiale wideo zobaczysz go od zewnątrz i od środka, a także dowiesz się, jakie rozwiązania zastosowaliśmy w konstrukcji, by zapewnić jej wytrzymałość i bezpieczeństwo przeciwwilgociowe na długie lata.

Tym razem prezentujemy Ci charakterystyczny dom szkieletowy naszego Klienta z okolic Góry Kalwarii. Skojarzenie go ze skandynawskim stylem budowy wynika nie tylko z bryły architektonicznej, sposobu wykończenia elewacji, czy też samej technologii drewnianej. Chodzi też o właściwości termiczne i energetyczne domu, a także zastosowane w nim instalacje, grzewczą i wentylacyjną. Więcej dowiesz się oglądając nasz najnowszy film.

Nasze prace przy budowie wymienionego w tytule domu dobiegły końca. Doprowadziliśmy go do stanu deweloperskiego zamkniętego. Ponadto Inwestorzy zlecili nam jeszcze jedno zadanie, czyli budowę dolnego tarasu, którego – co prawda – w materiale wideo jeszcze nie ma, ale sam dom, jak najbardziej mogliśmy już zaprezentować. I niniejszym czynimy to w najnowszym filmie.

Była to jedna z kilku rozbudów domów w historii naszej firmy. Jednak pierwsza, która wymagała takiego nakładu pracy w starej części budynku. Tak właśnie było w przypadku prezentowanej realizacji na terenie Otwocka, gdzie poza budową nowego skrzydła wykorzystaliśmy zastaną na miejscu instalację CO (pompę ciepła powietrze-woda), a rozbudowywany obiekt poddaliśmy termomodernizacji.

Jesteśmy na etapie kończenia budowy efektownego domu szkieletowego w okolicach Góry Kalwarii. Z niecierpliwością czekamy na moment, w którym będziemy mogli udać się do miejsca realizacji z kamerą, żeby go Wam pokazać w materiale wideo. Nastąpi to już niebawem. Tymczasem zobacz zapowiedź filmową i dotychczasowe zdjęcia z budowy.

Zobacz nowy materiał wideo, w którym pokazujemy, jak powiększamy stary dom naszej Klientki o dodatkowe 98 m2 powierzchni użytkowej. W dobudówce znajdować się będzie reprezentacyjny salon z antresolą, dwie sypialnie, łazienka z WC oraz garderoba. Obecnie nasze ekipy finalizują roboty budowlane na zewnątrz, a już za dwa tygodnie w środku nowego skrzydła rozpoczną się prace wykończeniowe.

Wybudowaliśmy go w Otwocku dla starszego małżeństwa, które czekało na ten moment przez sześć ostatnich miesięcy. Właściciele nowego domu są bardzo szczęśliwi i podekscytowani zbliżającą się chwilą zamieszkania pod własnym dachem. Nastąpi to już niebawem, bo za około dwa tygodnie. Czyli po zakończeniu prac wykończeniowych. Obejrzyj efekt naszych prac na filmie.

Budowa domu na takiej płycie podraża inwestycję. W niektórych przypadkach jest jednak nie do uniknięcia. Choć zdarza się to rzadko. W naszym najnowszym filmie pokazujemy jedną z naszych aktualnych realizacji, która jest właśnie przykładem budowy, gdzie nie mogliśmy zastosować tradycyjnego fundamentu z bloczka na ławie zbrojonej. Zobacz dlaczego.

Finalizujemy budowę domu szkieletowego dla rodziny trzyosobowej, którą obszernie prezentujemy w materiałach wideo na YouTube i w naszym oficjalnym serwisie internetowym www.topbud.pl. Tym razem w filmie obejrzysz prace tynkarskie, po których zakończeniu inwestycja osiągnie stan deweloperski i będą mogły się rozpocząć prace wykończeniowe wnętrz oraz rekultywacja terenu działki.

W materiale wideo prezentujemy sposób wykonania zewnętrznej i wentylowanej izolacji termicznej ze styropianu ryflowanego na ścianach domu szkieletowego Top Bud®. Budujemy go w Wólce Mlądzkiej (Otwock) dla pary z dzieckiem. Obejrzyj, z czego składa się taka izolacja i jak ją montujemy, by prawidłowo oddawała swoje właściwości cieplne.

W najnowszym wideo na temat elementów domu szkieletowego Top Bud® prezentujemy materiały konstrukcyjne oraz sposób prawidłowego wykonania bezpiecznej pod względem przeciwpożarowym zabudowy ozdobnej wkładu kominkowego. W filmie obejrzysz też montaż wyłazu na strych, który przygotowaliśmy jako dodatkową przestrzeń w domu do przechowywania rzeczy, a także wprawianie wewnętrznych parapetów okiennych. W tym przypadku MDF.

W najnowszym materiale wideo pokazujemy, w jaki sposób wykonujemy wewnętrzną izolację termiczną ściany szkieletowej domu Top Bud® z wełny mineralnej, a także warstwę paroizolacyjną, chroniącą konstrukcję przed wilgocią. Prezentujemy również komin systemowy, typowy dla naszych realizacji, wraz z izolacją przeciwpożarową.

Pan Łukasz od prawie dwunastu miesięcy jest właścicielem domu, który wybudowaliśmy dla niego w 2020 roku. Korzystając z jego uprzejmości zarejestrowaliśmy kamerą blisko 30-minutową rozmowę, w której opowiada interesujące rzeczy na temat realizacji jego inwestycji przez naszą firmę i komfortu mieszkaniowego gotowego domu.

Już wkrótce zarówno w naszym oficjalnym serwisie internetowym, jak i na kanale YouTube opublikujemy od dawna zapowiadaną rozmowę z właścicielem domu szkieletowego według gotowego projektu ARKLOW. Obejrzyj już teraz jej fragmenty.

W filmie prezentujemy sposób wykonania instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej, a także ich komponenty. Wypowiada się w nim również kierownik naszej ekipy elektryków na temat stosowanych przez nas rozwiązań przeciw przeciążeniom sieci elektrycznej, zasilającej dom szkieletowy oraz jego otoczenie.

Tego rodzaju inwestycje realizowaliśmy najczęściej dla właścicieli domów murowanych, którzy decydowali się na powiększenie powierzchni mieszkalnej technologią szkieletową, ze względu na szybką budowę i niskie koszty ogrzewania. Zwiększaliśmy też powierzchnie użytkowe domów naszej firmy. Tym razem jednak, realizacja dotyczy 30-letniego domu szkieletowego innego wykonawcy. Dobudowujemy do niego nowe skrzydło o powierzchni blisko 98 m2.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry