Filmy o budowie domów szkieletowych Top Bud®

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

NASZE WIDEO

W filmie, przy okazji prezentowania budowy domu parterowego 150 m2 w Otwocku-Świdrze, omawiamy kwestię wieszania ciężkich mebli na ścianach szkieletowych, ale też inne ciekawe zagadnienia związane z wykonawstwem i eksploatacją takiego rodzaju budynku.

Zobacz nasz najnowszy materiał wideo, w którym pokazujemy inwestycję młodego małżeństwa z dzieckiem, które zdecydowało się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę. Na filmie pokazujemy m.in. zadaszenie, na którym znajdować się będzie górny taras, a w dalszej części artykułu, wizualizacje budynku i rzuty płaskie pomieszczeń.

W najnowszym materiale wideo zabieramy Cię do Otwocka na budowę domu szkieletowego w zabudowie parterowej o powierzchni prawie 150 m2. Opowiemy Ci, dlaczego między płytami OSB stosujemy klamry i dylatacje, a także, w oparciu o nasze doświadczenie, omówimy dla Ciebie ryzyko zawilgocenia ściany przy zastosowaniu takiej płyty i uwalniania przez nią formaldehydu.

Prowadzimy jednoczesną budowę domów szkieletowych nie tylko w Otwocku. To samo dotyczy miejscowości Wężyk w powiecie grodziskim. Prace przy tych dwóch inwestycjach rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu, więc są na znacznie dalszym etapie. Już niedługo oba domy doprowadzimy do stanu deweloperskiego zamkniętego Top Bud®, umożliwiającego rozpoczęcie wykańczania wnętrz. Tymczasem zachęcamy Cię do obejrzenia efektów dotychczasowych robót naszych ekip w kolejnym materiale filmowym.

Dla ułatwienia zrozumienia zasad wykonawstwa wewnętrznej izolacji termicznej z wełny mineralnej przygotowaliśmy film. Pokazujemy w nim to, gdzie i jak układamy tenże materiał do ocieplania ścian i stropów w przypadku domów szkieletowych naszej firmy.

Zapraszamy Cię do obejrzenia kolejnego, trzeciego już filmu z placu budowy domu szkieletowego w zabudowie parterowej o powierzchni 150 m2, który aktualnie wznosimy w Otwocku-Świdrze. Tym razem omówimy dla Ciebie prawidłowy sposób wykonania zastrzałów w ścianach i nadproży w otworach okiennych. Opowiemy też, jakie jest ich znaczenie dla wytrzymałości konstrukcji domu.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejny materiał wideo, w którym rozwijamy kwestię standardowej izolacji przeciwwilgociowej podwaliny pod ścianą szkieletową konstrukcji domu naszej firmy. W pierwszej części naszej serii materiałów wideo omówiliśmy, jakie zagrożenie niesie ze sobą nasiąkanie kapilarne z fundamentu, a tym razem obejrzysz, jak przeciwdziałamy temu zjawisku.

Mamy duże szczęście do Inwestorów z tego miasta. Tylko w ciągu ostatnich sześciu lat wybudowaliśmy w nim pięć domów w zabudowie parterowej i z poddaszem użytkowym, o powierzchni użytkowej od 80 m2 do 167 m2. Nie wspominając o starszych realizacjach w okolicy Otwocka, których było jeszcze więcej. Do tej listy dojdą trzy kolejne domy szkieletowe Top Bud®, których budowy rozpoczęliśmy w ostatnim czasie i które to będziemy prowadzić w tym samym czasie.

W najnowszym materiale wideo skupiliśmy się na zaprezentowaniu wentylacji z wymiennikiem ciepła, działającej w jednym z domów szkieletowych naszej firmy. Prezentujemy jej zalety, sposób korzystania oraz okresowej obsługi. Analogiczne systemy wentylacyjne, czyli rekuperatory, instalujemy w przeważającej większości domów naszych Klientów.

Wybrać jeden z typowych, których w Internecie są tysiące? Czy może indywidualny, który jest jeszcze tak dalece nieokreślony? Wybór może być niełatwy. Tym bardziej, kiedy nie wiadomo do końca, jakie mogą być skutki takiej bądź innej decyzji. Zapraszamy Cię do obejrzenia naszego najnowszego filmu, który wyjaśnienia różnice między obu typami dokumentacji architektonicznych w kontekście budowy domu szkieletowego przez naszą firmę.

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do wszechobecnych elewacji domów, pokrytych masami tynkarskimi. Wykonuje się je stosunkowo prosto, występują w najróżniejszych wariantach kolorystycznych i, szczególnie nowsze ich rodzaje, są dość łatwe do utrzymania w czystości. Stąd ich popularność. Warto jednak wiedzieć, że są też inne warianty wykończeń elewacyjnych, które też mają swoje istotne zalety, a są przy tym stylowe i oryginalne.

Tym razem prezentujemy Wam na filmie jedną z ciekawszych realizacji budowlanych Top Bud® ostatnich lat. Dom omawiany w materiale wideo zaprojektował nasz Klient, uznany polski architekt z dużym dorobkiem zawodowym, odznaczany za osiągnięcia w swojej dziedzinie prestiżowymi nagrodami. Czerpiemy z tego faktu ogromną satysfakcję i cieszymy się, że wykonawstwo swojej inwestycji powierzył naszej firmie.

Realizacja ma miejsce w Sękocinie Nowym. Dom posiada charakterystyczną formę architektoniczną tzw. nowoczesnej stodoły. Wyróżnia się natomiast tym, że składa się z dwóch brył – jednej mieszkalnej, drugiej garażowej, która będzie pełnić również funkcję pomieszczenia gospodarczego. Obejrzyj omawiany budynek w naszym najnowszym materiale wideo.

W okolicy, w której prowadzimy budowę tej inwestycji, już znajduje się kilka uroczych domów szkieletowych w tradycyjnym stylu wiejskim. Widać, że zawiązała się tam społeczność ich entuzjastów. Obejrzyj na filmie, jak powstaje kolejny z nich. Tym razem wznoszony przez nasze ekipy. W artykule znajdziesz też wizualizację bryły domu, widoki czterech elewacji, a także rzuty pomieszczeń parteru i poddasza.

Niedawno poruszaliśmy temat impregnacji drewna budowlanego klasy C24 w oddzielnym artykule, który zamieściliśmy w dziale „Dla Inwestora” naszego serwisu internetowego. Zagadnienie to wzbudziło sporo emocji wśród użytkowników naszego kanału na YouTube, dlatego postanowiliśmy poświęcić mu również oddzielny film.

Który wariant jest lepszy w domu szkieletowym? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ punkt widzenia zależy również od indywidualnych odczuć użytkownika. Oba warianty mają istotne zalety. Natomiast należy też pamiętać o dzielących je różnicach, które mają większe znaczenie w domu szkieletowym niż w jego murowanym odpowiedniku. Im właśnie poświęciliśmy nasz najnowszy film.

Mogłoby się wydawać, że jest to rozwiązanie nietypowe. W polskich warunkach być może tak jest. Natomiast tam, gdzie domy szkieletowe budowane są powszechnie, wcale nie należy do rzadkości. Właśnie taką wylewkę możesz obejrzeć w naszym najnowszym materiale wideo z budowy domu szkieletowego Top Bud® w Jabłonnie.

Niniejszym materiałem wideo rozpoczynamy publikację serii filmów, które pojawiać się będą w naszym oficjalnym serwisie internetowym www.topbud.pl oraz na kanale YouTube - Top Bud Domy szkieletowe. Wspomniana w tytule realizacja będzie się wyróżniać ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi i nowoczesnymi instalacjami. Dlatego postanowiliśmy poświęcić jej więcej czasu i zachęcić Cię do śledzenia postępów prac naszych ekip, aż do ukończenia budowy.

Ostatnio w YouTube pojawił się film, którego autor uzasadnia, dlaczego nie poleca domów szkieletowych inwestorom. Zresztą takim tytułem opatrzył swój materiał wideo, który już po kilku dniach zdobył sporą oglądalność wśród widzów jego kanału. Po zapoznaniu się z zawartymi w nim tezami postanowiliśmy zmierzyć się z nimi, z punktu widzenia firmy specjalizującej się w tej technologii od 1993 roku.

W naszym oficjalnym kanale na YouTube pojawiła się prośba jednego z widzów o to, by nie pokazywać tylko nowo budowanych przez nas domów, lecz także te starsze. Chodziło mu o to, żeby pokazać, jak taki dom ma się po czasie i czy rzeczywiście deklarowana przez nas jakość wykonawstwa nie jest pustosłowiem. Wychodząc naprzeciw temu oczekiwaniu zrealizowaliśmy film, w którym pokazujemy jeden z kilkuletnich domów Top Bud® pod takim właśnie kątem.

Obejrzyj nowy film w dziale aktualności naszego serwisu internetowego. Tym razem prezentujemy efekt końcowy budowy domu szkieletowego w Piasecznie. W materiale wideo zobaczysz go od zewnątrz i od środka, a także dowiesz się, jakie rozwiązania zastosowaliśmy w konstrukcji, by zapewnić jej wytrzymałość i bezpieczeństwo przeciwwilgociowe na długie lata.

Tym razem prezentujemy Ci charakterystyczny dom szkieletowy naszego Klienta z okolic Góry Kalwarii. Skojarzenie go ze skandynawskim stylem budowy wynika nie tylko z bryły architektonicznej, sposobu wykończenia elewacji, czy też samej technologii drewnianej. Chodzi też o właściwości termiczne i energetyczne domu, a także zastosowane w nim instalacje, grzewczą i wentylacyjną. Więcej dowiesz się oglądając nasz najnowszy film.

Nasze prace przy budowie wymienionego w tytule domu dobiegły końca. Doprowadziliśmy go do stanu deweloperskiego zamkniętego. Ponadto Inwestorzy zlecili nam jeszcze jedno zadanie, czyli budowę dolnego tarasu, którego – co prawda – w materiale wideo jeszcze nie ma, ale sam dom, jak najbardziej mogliśmy już zaprezentować. I niniejszym czynimy to w najnowszym filmie.

Była to jedna z kilku rozbudów domów w historii naszej firmy. Jednak pierwsza, która wymagała takiego nakładu pracy w starej części budynku. Tak właśnie było w przypadku prezentowanej realizacji na terenie Otwocka, gdzie poza budową nowego skrzydła wykorzystaliśmy zastaną na miejscu instalację CO (pompę ciepła powietrze-woda), a rozbudowywany obiekt poddaliśmy termomodernizacji.

Jesteśmy na etapie kończenia budowy efektownego domu szkieletowego w okolicach Góry Kalwarii. Z niecierpliwością czekamy na moment, w którym będziemy mogli udać się do miejsca realizacji z kamerą, żeby go Wam pokazać w materiale wideo. Nastąpi to już niebawem. Tymczasem zobacz zapowiedź filmową i dotychczasowe zdjęcia z budowy.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry