Zamieszkany dom szkieletowy-parterowy w Kuranowie

Dotychczas nie prezentowaliśmy tego domu w naszym serwisie internetowym www.topbud.pl. Zmieniamy to niniejszą publikacją. Budynek powstał na zlecenie miłego małżeństwa na emeryturze, które zapragnęło wyprowadzić się z mieszkania w pobliskim Mszczonowie. I tak Państwo Ci pojawili się w naszej firmie, czego efektem jest dziś ich wymarzony dom szkieletowy.

Głównym założeniem projektowym dla naszych Klientów był dom parterowy. Chcieli bowiem uniknąć w starszym wieku chodzenia po schodach. Planowi sprzyjał fakt, że Inwestorzy posiadali bardzo dużą działkę w miejscowości Kuranów, na której zmieściłby się nie jeden, lecz kilka domów w takiej zabudowie.

Licząc się ze swoim wiekiem Inwestorzy założyli, że dom ma być jak najprostszy w obsłudze i wymagający od nich minimum wysiłku podczas mieszkania.

Wybór padł więc na elektryczne ogrzewanie konwektorowe w posadzkach, które praktycznie nie wymaga żadnej atencji od mieszkańców. Raz zadane temperatury podtrzymywane są w poszczególnym wnętrzach automatycznie. Zaletą jest też właśnie możliwość ustawiania oddzielnych temperatur w różnych punktach domu, np. w części dziennej wyższej, zaś w nocnej niższej.

Instalacja elektryczna jest najtańsza w zakupie i montażu.

Niebawem zużycie energii elektrycznej domu, czyli nie tylko kosztu ogrzewania, ale też całego prądu bytowego, będzie Inwestorom rekompensować instalacja paneli fotowoltaicznych. Zamontowana zostanie tuż obok domu na stelażu osadzonym na gruncie. Pozwala na to duża powierzchnia działki.

Pierwsze koszty za energię

Koszt energii elektrycznej za miesiące listopad i grudzień 2023 wyniósł 3 tys. złotych. Zakładając podobny dla kolejnych trzech miesięcy zimowych, wyniesie on 7,5 tys. złotych. W miesiącach letnich zużycie drastycznie spadnie. Lecz nawet przy założeniu, że całość energii elektrycznej w ciągu roku będzie kosztować mieszkańców przy powierzchni 130 m2 około 10 tys. złotych (bez fotowoltaiki!), to utrzymanie domu będzie ich kosztować mniej więcej tyle, co sam czynsz przeciętnej kawalerki w Warszawie. W drugim przykładzie należy doliczyć jeszcze koszt mediów.

Szacujemy, że po założeniu instalacji fotowoltaicznej przez naszych Klientów, roczny koszt energii elektrycznej spadnie w ich domu o około 70%.

Dom posiada również kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, który stanowi ogrzewanie alternatywne. Obniżenie kosztów ogrzewania i stabilną wilgotność we wnętrz zapewnia również wentylacja mechaniczna z wymiennikiem ciepła, czyli rekuperator Vallox. Nasi Klienci jednostkę centralną tego systemu otrzymali od nas gratis, ponieważ zdecydowali się na dom o powierzchni od 120 m2 i więcej.

Zdjęcia fasady


Elewacja frontowa.


Elewacja tylna.

Obejrzyj dom na filmie


SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry