Dom szkieletowy z zerowym zużyciem prądu

W przypadku domów szkieletowych naszej firmy, inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się bardzo szybko. Jest tak dlatego, że zapewniają one całe, a nie częściowe, zapotrzebowanie budynku na energię elektryczną. Taka instalacja pokrywa nie tylko zużycie prądu przez urządzenia gospodarstwa domowego i oświetlenie, lecz również koszty ogrzewania.

Dlatego coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla domów szkieletowych wśród naszych Klientów staje się ogrzewanie elektryczne lub pompa ciepła z dolnym źródłem. Obie opcje umożliwiają pełną kompensację kosztów eksploatacji z odnawialnego źródła energii słonecznej. W przypadku ogrzewania z kotła na gaz lub pieca na paliwo stałe, takiej możliwości nie ma. I tym tłumaczymy zmianę preferencji inwestorskich.

Taki zwrot w stronę energii elektrycznej do ogrzewania, nadal pod tym względem najdroższej, szybciej następuje wśród właścicieli domów szkieletowych niż murowanych. Wynika to z zasadniczej różnicy w zapotrzebowaniu energetycznym obu rodzajów budynków. Dom szkieletowy naszej firmy wykazuje je na poziomie 60kWh/m2/rok i mniej. Natomiast dom murowany z cegły porotherm 25 cm w izolacji cieplnej ze styropianu o grubości 15 cm, aż 120 kWh/m2/rok. Zatem jest ono dwa razy większe.

Stąd, przeciętny właściciel domu murowanego, zastanawiając się nad montażem instalacji fotowoltaicznej, dostrzega w niej mniej korzyści niż właściciel domu szkieletowego. Nic dziwnego. W jego przypadku zrekompensuje ona tylko i wyłącznie koszty zasilania domowych urządzeń i oświetlenia lub tylko ogrzewania elektrycznego, lecz nie w całości. Natomiast w domu szkieletowym panele fotowoltaiczne łatwiej zapewnią zerowe rachunki za prąd.

Koszt inwestycji w obu przypadkach może być taki sam, ale wynikające z niej korzyści będą bardzo różne.

Oto przykład: dwadzieścia paneli fotowoltaicznych o łącznej rocznej wydajności minimalnej na poziomie 6400 kWh wystarcza do pokrycia całkowitego zapotrzebowania na energię elektryczną domu szkieletowego Top Bud®:

  • o powierzchni 150 m2;
  • ogrzewanego pompą ciepła z wymiennikiem gruntowym;
  • wyposażonego w rekuperator w standardzie.

Rocznie taki dom zużywa około 6200 kWh. Jego instalacja fotowoltaiczna wytwarza w tym czasie około 7300 kWh. Zatem produkuje energię elektryczną ze sporym naddatkiem. Koszt montażu takiej instalacji to około 29 tysięcy złotych. Roczne oszczędności za prąd to około 4,5 tysiąca złotych. Zatem inwestycja zwróci się w okresie tylko sześciu i pół roku.

Oczywiście dopiero po upływie tego okresu właściciel domu szkieletowego będzie mógł powiedzieć, że rzeczywiście nie płaci nic za prąd, ale jest jeszcze jeden pozytywny aspekt takiej inwestycji, który również należy uwzględnić.

Chodzi o zmniejszenie bieżącego obciążenia dla domowego budżetu. Jeśli rachunki za energię elektryczną w takim domu spadają do zera, wówczas koszty eksploatacyjne mieszkańców ograniczają się tylko do wywozu śmieci, wody i kanalizacji. Czyli utrzymanie takiego domu zamyka się w kwocie zaledwie 300-350 złotych miesięcznie. To mniej niż za kawalerkę.

Ponadto, jeśli właściciel wybudował swój dom szkieletowy finansując inwestycję z kredytu, wówczas niskie wydatki na jego utrzymanie, ułatwiają comiesięczne spłaty zobowiązań wobec banku. To z kolei zapewnia mu bardzo duży komfort psychiczny i zmniejsza stres.

Mamy tego świadomość, dlatego już na etapie projektowania domów szkieletowych naszych Klientów uwzględniamy optymalne warunki dla montażu instalacji fotowoltaicznej.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry