Dlaczego dom szkieletowy powstaje szybciej niż murowany? Jest kilka czynników, wśród których decydujące są trzy:
- prędkość powstawania konstrukcji takiego budynku;
- brak konieczności jej schnięcia przez okres około 12 m-cy;
- natychmiastowa gotowość wnętrz do rozpoczęcia prac wykończeniowych.
Jednak, by taki dom powstał szybko, proces jego budowy musi być właściwie zorganizowany. Trzeba wiedzieć, jak zarządzać realizacją takiej inwestycji etap po etapie. Chodzi o:
- zaprojektowanie domu i dopilnowanie związanych z tym kwestii formalno-prawnych;
- przygotowanie placu do budowy (dostępność dojazdu, prądu i wody);
- zabezpieczenie odpowiedniej ilości materiałów budowlanych i ich terminowych dostaw;
- nadzorowanie robót wąsko wyspecjalizowanych ekip budowlanych.
Jako firma organizowaliśmy powyższy proces blisko 700 razy, bo tyle gotowych domów szkieletowych mamy na swoim koncie. Zgodnie z naszym doświadczeniem budujemy je w czasie od 3 do 6 m-cy. Zależy to od wielkości i złożoności projektu architektonicznego. Rzadko czas ten się wydłuża. Jeśli ma to miejsce, to w przypadku domów powyżej 350 m2, o skomplikowanej bryle architektonicznej, z basenem wewnętrznym lub dużym podpiwniczeniem żelbetowym. Wówczas roboty mogą się przedłużyć o 2-3 miesiące.
Mowa oczywiście o domu w naszym standardzie deweloperskim zamkniętym. Oferujemy również domy w stanie pod klucz, czyli kompletnie wykończone i umeblowane, do których można się od razu wprowadzić i mieszkać. W takim wariancie naszej oferty, czas realizacji inwestycji wydłuża się średnio o półtora miesiąca. Jest to i tak okres krótszy minimum o rok (w praktyce jeszcze krótszy) w porównaniu z tradycyjną budową domu murowanego.