Szybkość budowy energooszczędnego domu szkieletowego

Budowa domu w technologii szkieletowej trwa krótko. Daje to różne korzyści. Są to, np.: oszczędności energetyczne i materiałowe na placu budowy, czy skrócenie okresu najmu tymczasowego mieszkania. Szybciej można też zasiedlić taki dom i – co się z tym wiąże – wcześniej zacząć konsumować kredyt bankowy, zaciągnięty na jego budowę. Dowiedz się więcej o szybkiej budowie domu szkieletowego Top Bud®.

Dlaczego dom szkieletowy powstaje szybciej niż murowany? Jest kilka czynników, wśród których decydujące są trzy:

  • prędkość powstawania konstrukcji takiego budynku;
  • brak konieczności jej schnięcia przez okres około 12 m-cy;
  • natychmiastowa gotowość wnętrz do rozpoczęcia prac wykończeniowych.

Jednak, by taki dom powstał szybko, proces jego budowy musi być właściwie zorganizowany. Trzeba wiedzieć, jak zarządzać realizacją takiej inwestycji etap po etapie. Chodzi o:

  • zaprojektowanie domu i dopilnowanie związanych z tym kwestii formalno-prawnych;
  • przygotowanie placu do budowy (dostępność dojazdu, prądu i wody);
  • zabezpieczenie odpowiedniej ilości materiałów budowlanych i ich terminowych dostaw;
  • nadzorowanie robót wąsko wyspecjalizowanych ekip budowlanych.

Jako firma organizowaliśmy powyższy proces blisko 700 razy, bo tyle gotowych domów szkieletowych mamy na swoim koncie. Zgodnie z naszym doświadczeniem budujemy je w czasie od 3 do 6 m-cy. Zależy to od wielkości i złożoności projektu architektonicznego. Rzadko czas ten się wydłuża. Jeśli ma to miejsce, to w przypadku domów powyżej 350 m2, o skomplikowanej bryle architektonicznej, z basenem wewnętrznym lub dużym podpiwniczeniem żelbetowym. Wówczas roboty mogą się przedłużyć o 2-3 miesiące.

Mowa oczywiście o domu w naszym standardzie deweloperskim zamkniętym. Oferujemy również domy w stanie pod klucz, czyli kompletnie wykończone i umeblowane, do których można się od razu wprowadzić i mieszkać. W takim wariancie naszej oferty, czas realizacji inwestycji wydłuża się średnio o półtora miesiąca. Jest to i tak okres krótszy minimum o rok (w praktyce jeszcze krótszy) w porównaniu z tradycyjną budową domu murowanego.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry