Jak wycenimy budowę Twojego domu szkieletowego w firmie Top Bud®?

Podstawowy koszt budowy domu szkieletowego obliczany jest zwykle na podstawie metrów kwadratowych jego powierzchni. Nie odzwierciedla on jednak całego nakładu finansowego, jaki trzeba przeznaczyć na taką inwestycję. Cena zależy jeszcze od materiałów użytych do budowy, czy rodzaju oraz rozpiętości wewnętrznych instalacji domu. Wszystkiego dowiesz się z niniejszego artykułu. Po jego lekturze będziesz znać wszystkie składowe kosztorysowania takiej inwestycji.

Drodzy Klienci,

Zgodnie z poniższą kalkulacją cena domu szkieletowego Top Bud® o powierzchni 100-110 m2 w naszym standardzie materiałowym, instalacjami: elektryczną, wodno-kanalizacyjną i wentylacyjną, a także ogrzewaniem elektrycznym i szybem kominowym dla kominka, wynosić będzie około 450 tysięcy Złotych.

Kalkulacja kosztów budowy domu szkieletowego Top Bud®

W naszej firmie cena za metr kwadratowy jest różna w trzech przedziałach powierzchni budynku. Mowa oczywiście o domu w tzw. standardzie Top Bud®. Przyjęliśmy zasadę, że im większy dom zechcesz wybudować, tym niższy będzie koszt każdego metra kwadratowego jego powierzchni. Zatem bazowa wycena jest następująca:

Przedział powierzchni w m2 Cena za m2 w złotych*
poniżej 100 indywidualna kalkulacja
100-150 2950
150-200 2800
200-więcej 2550

*podane ceny netto bez VAT 8%

Co jest w cenie metra kwadratowego powierzchni

 • Wykonanie drewnianego szkieletu domu ze ścianami i dachem obitymi płytami OSB3 o grubości 12 mm.
 • Montaż dachówki bitumicznej prostokątnej IKO (kolor czerwień, zieleń, brąz).
 • Obróbki blacharskie oraz rynny z aluminium lub PCV.
 • Wewnętrzna izolacja termiczna budynku z wełny mineralnej.
 • Izolacji przeciwwilgociowa budynku z folii paroizolacyjnej.
 • Warstwa wiatroizolacyjna ścian i dachu;
 • Zewnętrzna izolacja termiczna budynku ze styropianu ryflowanego.
 • Wykończenie elewacji tynkiem silikatowo-silikonowym.
 • Montaż okien elewacyjnych dwukomorowych PCV (biel) o współczynniku k=0,9 oraz okien połaciowych Fakro.
 • Montaż drzwi zewnętrznych.
 • Montaż płyt gipsowo-kartonowych, a także wykonanie suchych tynków wraz ze szpachlowaniem i szlifowaniem (ściany od razu gotowe do malowania).
 • Wykonanie instalacji wentylacyjnej-grawitacyjnej.
 • Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej (bez montażu umywalek, muszli klozetowych, bidetów, itp.).
 • Wykonanie wewnętrznej instalacji elektrycznej (bez przyłącza WLZ i montażu osprzętu).
 • Wykonanie posadzki na parterze ze szlichty betonowej ocieplonej;
 • W domach z poddaszem lub piętrem: wykonanie posadzki na górnej kondygnacji z płyty OSB3 o min. grubości 24 mm.

Ponadto w standardzie

Kierownika budowy przydzielimy Ci w cenie inwestycji. Nie będziesz musiał go poszukiwać i zatrudniać na własną rękę, dodatkowo opłacając jego wynagrodzenie. Takie rozwiązanie wyręczy Cię też z kłopotu samodzielnego nadzorowania formalności budowlanych.

Materiały, transport, robocizna po naszej stronie. Cena za metr kwadratowy w naszym standardzie obejmuje również materiały, transport oraz całą robociznę. Po Twojej stronie jest tylko zapewnienie zasilania elektrycznego oraz wody na placu budowy. Resztą zajmą się nasze ekipy. Także usuwaniem odpadów w czasie budowy i po jej zakończeniu.

Pomożemy Ci w formalnościach. Zawsze zależy nam na rozpoczynaniu i kończeniu budów domów w terminie. Dlatego pomożemy Ci w czasochłonnych formalnościach urzędowych, co przyspieszy uzyskanie pozwolenia na budowę Twojego domu. Zaoszczędzisz z nami swój czas i unikniesz stresujących sytuacji.

Będziesz starać się o dotację? Jeśli tak, wówczas uzupełnimy za Ciebie wymagane kosztorysy i dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania. Ułatwimy Ci wyposażenie Twojego domu szkieletowego w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania jak pompa ciepła, panele fotowoltaiczne, rekuperator.

Pozostałe koszty budowy domu Top Bud®

Indywidualny lub gotowy projekt domu

Możemy zaprojektować dom szkieletowy od samego początku pod Twoje konkretne potrzeby mieszkaniowe. Pomoże Ci je określić nasz firmowy architekt. Za taki projekt musiałbyś zapłacić na rynku usług architektonicznych około dwa razy tyle, ile u nas. A dlaczego? Ponieważ połowę kosztów jego wykonania weźmiemy na siebie.

Jeśli zaś dostarczysz nam typowy projekt architektoniczny (gotowy), wówczas dostosujemy go do budowy w technologii szkieletowej gratis. Natomiast koszt jego zakupu będzie po Twojej stronie. Oczywiście zawsze chętnie pomożemy Ci ocenić taki projekt pod względem funkcjonalnym zanim go kupisz.

Wykonanie fundamentu

Ze względu na zróżnicowane warunki gruntowe działek budowlanych, każdy fundament pod dom szkieletowy Top Bud® wymaga oddzielnej wyceny. Dlatego nie uwzględniamy kosztu jego wykonania w cenie za metr kwadratowy budynku w naszym standardzie. Dokładną cenę fundamentu przedstawimy Ci po zapoznaniu się z warunkami gruntowymi Twojej działki i projektem architektonicznym domu.

Budowę fundamentu bierzemy na siebie, ponieważ w technologii szkieletowej-drewnianej wymaga ona bardzo dużej dokładności.

Dopuszczamy też możliwość budowy domu na fundamencie Inwestora. Jednak zastrzegamy sobie prawo do wcześniejszej oceny jego stanu technicznego i dokładności wymiarów.

Instalacja grzewcza domu

Koszt budowy Twojego domu szkieletowego zależeć będzie również od wybranego przez Ciebie rodzaju ogrzewania. Dostarczamy i montujemy różne systemy grzewcze, dopasowane do termiki domów szkieletowych naszej firmy:

 • konwektorowe grzejniki elektryczne i maty podłogowe;
 • kominki z rozprowadzeniem ciepła przez wentylację;
 • kotły na gaz (instalacja podłogowa lub/i grzejniki naścienne);
 • pompy ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym (realizują również chłodzenie wnętrz latem).

Pełną kalkulację kosztów montażu danego wariantu ogrzewania dla Twojego domu szkieletowego, otrzymasz od nas podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

Rekuperacja

Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego o powierzchni minimum 120 m2, wówczas jednostkę centralną rekuperatora otrzymasz od nas gratis. Jeśli planujesz budowę mniejszego domu i będziesz chciał, by był on wyposażony w to urządzenie, wówczas jego dostarczenie i montaż wycenimy oddzielnie.

Ponadstandardowe punkty oświetleniowe i zasilające oraz specjalistyczne okablowanie

Dom szkieletowy w standardzie Top Bud® wyposażony jest w z góry określoną ilość punktów oświetleniowych oraz gniazdek elektrycznych na każde pomieszczenie. Jeśli uznasz, że potrzebujesz więcej takich punktów, wówczas wycenimy je oddzielnie.

Oddzielnie też wyceniamy dodatkowe okablowanie domu lub działki, ponieważ wymaga ono dostarczenia i montażu kolejnych materiałów instalacyjnych. To też zwiększa zakres naszych prac. Chodzi o następujące elementy:

 • gniazda elektryczne na elewacji domu lub obok domu;
 • zasilanie do lamp ogrodowych;
 • zasilanie oświetlenia-natynkowego lub w podbitce dachowej;
 • zasilanie elektryczne domku ogrodowego lub altany;
 • zasilanie i sterowanie do siłowników bramy wjazdowej;
 • kabel do domofonu/wideofonu;
 • okablowanie instalacji alarmowej;
 • okablowanie modułów inteligentnego sterowania budynku;
 • gniazda antenowe RTV;
 • gniazda internetowe;
 • sterownik bojlera;
 • sterownik pompy wewnętrznej cyrkulacji wody.

Dodatkowe punkty instalacji wodno-kanalizacyjnej

W cenie metra kwadratowego domu w standardzie Top Bud® jest wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej bez białego montażu. Dodatkowe punkty ciepłej/zimnej wody i odpływy kanalizacyjne wyceniamy oddzielnie, np.: doprowadzenie wody do lodówki z kostkarką lub wykonanie odpływu kanalizacyjnego do bidetu.

Ogrzewanie wody

Różnica w cenie budowy domu wynika też z rodzaju instalacji przygotowującej ciepłą wodę użytkową dla mieszkańców. Standardowo montujemy do wyboru:

 • bojlery elektryczne;
 • ogrzewacze gazowe;
 • pompy powietrze-powietrze ze zbiornikiem wody.

W czasie projektowania i kosztorysowania Twojego domu przedstawimy Ci różnice między każdą z powyższych opcji i podamy koszt jej dostarczenia oraz montażu.

Również w przypadku każdego urządzenia przygotowującego CWU sugerujemy montaż pompy cyrkulacji wody, który wyceniamy oddzielnie.

Możliwość wykończenia domu pod klucz

Gotowy dom w naszym standardzie jest w stanie deweloperskim zamkniętym. Jednak chętnie doprowadzimy go na Twoje życzenie do stanu pod klucz. Zaangażujemy do tego własne ekipy wykończeniowe. Zapewnimy Ci również architekta wnętrz, który przygotuje dla Ciebie ich projekt.

Możliwość rekultywacji działki po budowie

Po zakończeniu budowy i uprzątnięciu odpadów, co jest naszym standardem, wykonujemy również prace rekultywacyjne działek. Jest to: nawożenie ziemią i równanie nawierzchni, prace brukarskie, budowa bram i ogrodzeń, projektowanie i wykonawstwo ogrodów.

Jeśli masz więcej pytań o wycenę budowy domu szkieletowego, skontaktuj się z nami. Chętnie na nie odpowiemy.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry