Powietrzna pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym to obecnie wariant najpopularniejszy. Ciepło z dolnego źródła dostarczane jest do bufora wody, następnie do instalacji hydraulicznej w podłodze, która to nagrzewa posadzkę z betonu jastrychowego lub anhydrytu, a te z kolei oddają je do wnętrz. Jest to więc ogrzewanie pośrednie, wykorzystujące dużą bezwładność termiczną podłoża, w którym zalane są rurki. Czyli aby mogło nagrzać się powietrze w domu, najpierw posadzka musi zgromadzić w sobie odpowiedni zasób energii cieplnej.
Takie rozwiązanie w Polsce jest niemal absolutnym standardem, co wynika z popularności domów murowanych, w których również ściany absorbują ciepło. Jak wiesz, dom szkieletowy pod względem właściwości termicznych różni się znacznie od tradycyjnego domu z pustaka lub cegły. Jego konstrukcja stwarza dużo lepsze warunki do tego, by zastosować w niej ogrzewanie bezpośrednie. Czyli takie, które dostarcza energię cieplną bezpośrednio do powietrza zapewniającego mieszkańcom pożądany komfort temperaturowy. Chodzi oczywiście o wariant pompy z ogrzewaniem nawiewnym.
Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, to zachęcamy Cię do obejrzenia naszego najnowszego filmu, w którym je omawiamy.