Przygotowanie posadzki podłogowej domu szkieletowego

Ostatnią wierzchnią warstwę poziomą fundamentu wykonujemy albo z betonu przy użyciu agregatu miksokret, albo z anhydrytu. To, które rozwiązanie zastosujemy, zależy od tego, czy dom będzie ogrzewany podłogowo, czy poprzez nawiewy, bądź grzejniki naścienne.

Betonowa wylewka agregatem miksokret

Zaletą wylewki betonowej miksokretem jest to, że tworzy on warstwę samopoziomującą. Jest ona wytrzymalsza od tej, wykonanej metodą tradycyjną. Jest też równiejsza, a podczas jej wykonywania łatwiej jest zachować różnice wysokości posadzki między pomieszczeniami, w których przewidziane są różne rodzaje wykończenia podłogowego, np. z parkietu, paneli, gresu czy terakoty.

Posadzka z anhydrytu

Anhydryt aplikuje się na fundament wtłaczając go do wnętrza konstrukcji szkieletowej przy pomocy pompy. Ułatwia to jego rzadka konsystencja. Materiał ten ma również właściwości samopoziomujące. Ponadto charakteryzuje się lepszym przewodnictwem cieplnym niż beton. Stąd, stosujemy go w domach z ogrzewaniem podłogowym, gdyż szybciej oddaje on ciepło z takiej instalacji do pomieszczeń.

Grubość posadzki z betonu lub anhydrytu wynosi zawsze 5 cm.


Zdjęcie wykonane tuż przed wylewką. Pokazuje poziomą izolację cieplną fundamentu i pionową izolację przeciwwilgociową drewnianej konstrukcji domu. Skład obu izolacji: 1. Podwójna warstwa styropianu EPS100 o grubości 10 cm. 2. Stalowa siatka fundamentowa do wzmocnienia wylewki. 3. Pianka dylatacyjna, która oddzieli szkielet od betonu. 4. Folia paroizolacyjna ochroniąca drewniane ściany szkieletowe przed wilgocią z wylewki.


Wtłaczanie betonu rurą od agregatu miksokret do wnętrza konstrukcji domu. W ten sposób powstaje jednolita warstwa samopoziomująca.


Mechaniczne wygładzanie powierzchni betonu.


Wygładzony beton posadzki. Po wyschnięciu warstwa jest od razu gotowa do wykonania powierzchni podłogowej z drewna, gresu, paneli bądź ceramiki.


Przykład posadzki z anhydrytu w domu szkieletowym Top Bud®. Materiał ten ma lepszą przewodność cieplną od betonu. Stosujemy go w przypadku podłogowych instalacji grzewczych.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

 

powrót do góry