Betonowa wylewka agregatem miksokret
Zaletą wylewki betonowej miksokretem jest to, że tworzy on warstwę samopoziomującą. Jest ona wytrzymalsza od tej, wykonanej metodą tradycyjną. Jest też równiejsza, a podczas jej wykonywania łatwiej jest zachować różnice wysokości posadzki między pomieszczeniami, w których przewidziane są różne rodzaje wykończenia podłogowego, np. z parkietu, paneli, gresu czy terakoty.
Posadzka z anhydrytu
Anhydryt aplikuje się na fundament wtłaczając go do wnętrza konstrukcji szkieletowej przy pomocy pompy. Ułatwia to jego rzadka konsystencja. Materiał ten ma również właściwości samopoziomujące. Ponadto charakteryzuje się lepszym przewodnictwem cieplnym niż beton. Stąd, stosujemy go w domach z ogrzewaniem podłogowym, gdyż szybciej oddaje on ciepło z takiej instalacji do pomieszczeń.
Grubość posadzki z betonu lub anhydrytu wynosi zawsze 5 cm.
Zdjęcie wykonane tuż przed wylewką. Pokazuje poziomą izolację cieplną fundamentu i pionową izolację przeciwwilgociową drewnianej konstrukcji domu. Skład obu izolacji: 1. Podwójna warstwa styropianu EPS100 o grubości 10 cm. 2. Stalowa siatka fundamentowa do wzmocnienia wylewki. 3. Pianka dylatacyjna, która oddzieli szkielet od betonu. 4. Folia paroizolacyjna ochroniąca drewniane ściany szkieletowe przed wilgocią z wylewki.
Wtłaczanie betonu rurą od agregatu miksokret do wnętrza konstrukcji domu. W ten sposób powstaje jednolita warstwa samopoziomująca.
Mechaniczne wygładzanie powierzchni betonu.
Wygładzony beton posadzki. Po wyschnięciu warstwa jest od razu gotowa do wykonania powierzchni podłogowej z drewna, gresu, paneli bądź ceramiki.
Przykład posadzki z anhydrytu w domu szkieletowym Top Bud®. Materiał ten ma lepszą przewodność cieplną od betonu. Stosujemy go w przypadku podłogowych instalacji grzewczych.