Jak przygotujemy Cię do budowy domu w Top Bud®

Z tego artykułu dowiesz się, jak w naszej firmie przeprowadzimy Cię przez przygotowania do budowy Twojego domu szkieletowego. Krok po kroku opisaliśmy dla Ciebie poszczególne elementy tego procesu.

Pierwszy kontakt i pierwsze spotkanie

Załóżmy, że zainteresowała Cię nasza oferta i kontaktujesz się z nami telefonicznie lub poprzez e-mail. Wtedy umówimy się z Tobą na pierwsze spotkanie w siedzibie naszej firmy przy ul. Bartyckiej w Warszawie. Odbędzie się ono od jednego do kilku dni od Twojego kontaktu nami. Z naszej strony będzie w nim uczestniczyć nasz architek i prezes firmy.

Cele spotkania:

  • wyjaśnienie naszej oferty;
  • zapoznanie się z Twoją koncepcją domu;
  • doprecyzowanie Twoich oczekiwań wobec domu.

Pierwsze i kolejne spotkania nie nakładają na Ciebie żadnych zobowiązań. Jeśli nie spodoba Ci się nasza oferta lub sposób obsługi, po prostu zrezygnujesz z dalszych spotkań.

Warto zabrać na pierwsze spotkanie zdjęcia, linki do projektów w Internecie lub własne szkice domu, który Ci się podoba.

Możliwość obejrzenia domów dotychczasowych Klientów Top Bud®

Na dowolnym etapie rozmów z naszymi przedstawicielami będziesz mógł obejrzeć jeden lub kilka domów szkieletowych dotychczasowych Klientów Top Bud®. Przekażemy Ci ich dane kontaktowe za ich zgodą, a Ty umówisz się z nimi na indywidualne spotkania bez naszej obecności.

W trakcie spotkań z byłymi Klientami naszej firmy będziesz mógł się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, np. jak wyglądał przebieg budowy, ile kosztuje utrzymanie takiego domu, jak się w nim mieszka, itd.

Indywidualny projekt domu

Jeśli uznasz efekty naszych pierwszych rozmów za zadowalające, nasz architekt przygotuje dla Ciebie pierwsze szkice Twojego domu. Na ich podstawie przygotujemy wstępną jego wycenę wraz z kosztem indywidualnego projektu. Taki projekt będzie miał dwa warianty cenowe:

  • z refundacją połowy kosztów wykonania przez naszą firmę w przypadku, gdy zdecydujesz się na na nasze wykonawstwo budowlane;
  • bez refundacji, gdy pozostaniesz przy samym projekcie bez usługi budowy domu.

Gotowy projekt domu (typowy)

Jeśli dostarczysz nam gotowy projekt domu murowanego do adaptacji, ocenimy go pod kątem ewentualnych zmian, jakie należy do niego wprowadzić, by spełniał warunki technologii szkieletowej i montażu wewnętrznych instalacji, np. pompy ciepła i rekuperacja.

Możesz dostarczyć nam również kilka projektów równocześnie, byśmy mogli je ocenić pod kątem zadeklarowanych przez Ciebie potrzeb mieszkaniowych. W następstwie takiej oceny będzie Ci łatwiej dokonać najlepszego wyboru.

Adaptacja gotowego projektu domu murowanego jest u nas nieodpłatna, jeśli zdecydujesz się na nasze wykonawstwo budowlane. Jeśli nie, wycenimy taką usługę oddzielnie.

Zarówno indywidualny, jak i typowy projekt Twojego domu, muszą być zgodne z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Dlatego poprosimy Cię o podanie dokładnej lokalizacji działki, na której planujesz swoją inwestycję. Chodzi o nazwę miejscowości, numer obrębu i numeru gruntu. Dane te pozwolą nam ustalić wytyczne MPZP względem budynków mieszkalnych na tym terenie. Umożliwią nam też indywidualne zaprojektowanie Twojego domu zgodnie z nimi, jak i dopasowanie do nich projektu gotowego.

Szybkie kosztorysowanie

Oba rodzaje projektów, tj. indywidualny i typowy, będziesz mógł poddawać modyfikacjom w oparciu o wyceny, które będziemy wykonywać dla Ciebie od ręki. Chodzi np. o układ pomieszczeń, rodzaje wewnętrznych instalacji, zewnętrznych wykończeń, stolarki drzwiowo-okiennej, itp. Szybkie kosztorysowanie ułatwi Ci bieżącą kontrolę nad budżetem, który chcesz przeznaczyć na budowę swojego domu.

Po osiągnięciu najlepszej, według Ciebie, wersji projektu, wykonamy jej wycenę końcową, którą zawrzemy w umowie. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na budowę domu przez naszą firmę. Pamiętaj też, że zmiany do projektu będziesz mógł wprowadzać również po podpisaniu z nami umowy na budowę domu i w jej trakcie. Oczywiście każdą z nich najpierw wycenimy i wdrożymy dopiero po podpisaniu przez Ciebie oddzielnego aneksu do umowy. Żadnych zmian budowlanych nie będziemy wykonywać bez Twojej wiedzy i zgody.

Formalności projektowe w urzędzie

Gotowy i zatwierdzony przez Ciebie projekt, po podpisaniu z nami umowy, będzie wymagać pozwolenia na budowę. W tym celu wypełnimy za Ciebie stosowny wniosek i załączymy do niego niezbędną dokumentację. Następnie złożysz je w urzędzie, pod który podlega Twoja działka.

Pamiętaj, w razie ewentualnych uwag urzędnika do rozpatrywanego wniosku i towarzyszącej mu dokumentacji, nasz architekt, będący jednocześnie kierownikiem Twojej budowy, uda się na miejsce osobiście celem ich wyjaśnienia. To zaoszczędzi Twój czas i ograniczymy związany z tym stres.

Początek budowy

Minimalne warunki do rozpoczęcia budowy domu szkieletowego na Twojej działce to dostęp do wody i zasilania elektrycznego. Jeśli na Twojej działce nie ma przyłącza energetycznego do celów budowlanych, pomożemy Ci w jego instalacji. Po spełnieniu tych dwóch warunków zaczniemy budować Twój dom. Chętnie pomożemy Ci przygotować plac budowy już na etapie projektowania Twojego domu.

Termin rozpoczęcia i ukończenia realizacji Twojej inwestycji będzie zawierać umowa na budowę domu. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Prowadzimy prace budowlane przez cały rok

W czym jeszcze pomagamy?

Pomoc w zakupie działki

Nie posiadasz jeszcze działki? Chętnie pomożemy Ci w jej zakupie w Warszawie i okolicach. Sprawdzimy dla Ciebie jej warunki gruntowe, dostępność mediów i wytyczne MPZP.

Formalności kredytowe

Wesprzemy Cię również w staraniach formalnych o kredyt – przedstawimy Ci listę niezbędnych dokumentów do złożenia wniosku i wykonamy dla Ciebie kosztorys budowy, który będzie spełniać warunki banku.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

 

powrót do góry