Prowadzimy prace budowlane przez cały rok

Zaletą budowy domu szkieletowego jest to, że jego konstrukcję można budować również zimą. Minusowe temperatury nie muszą zatrzymywać robót. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

W naszej firmie przyjęliśmy kilka zasad dotyczących budowy domów w trudnych warunkach pogodowych:

  • jeśli temperatury spadają poniżej pięciu stopni Celsjusza, zatrzymujemy prace przy wznoszeniu konstrukcji szkieletowych;
  • ze względu na bezpieczeństwo pracowników, podczas silnych powiewów wiatru nie wykonujemy robót na wysokościach;
  • nie budujemy też fundamentów w czasie temperatur ujemnych.

Ponadto technologia szkieletowa – poza robotami fundamentowymi i wykonaniem szlichty betonowej pod posadzki – jest budową suchą i obojętną na temperatury ujemne.

Odpowiednie warunki muszą jeszcze towarzyszyć pracom tynkarskim. Nie może padać deszcz lub śnieg, a temperatura powinna być dodatnia. Tynkować nie można też przy silnym nasłonecznieniu i niskiej wilgotności powietrza. Jednak ten warunek dotyczy w szczególności cieplejszej części roku.

Natomiast bez względu na pogodę możemy prowadzić wszystkie prace wewnętrzne, np. wykonywanie izolacji: termicznej z wełny mineralnej i przeciwwilgociowej z folii paroizolacyjnej; montaż płyt gipsowo-kartonowych z ich szpachlowaniem; osadzanie okien, rozprowadzanie instalacji: elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, grzewczej, wentylacyjnej. Oczywiście można też przez okrągły rok wykańczać dom od środka.

W warunkach zimowych, jakie panowały w Polsce od kilku ostatnich lat, pogoda rzadko uniemożliwiała nam budowę domów. A jeśli nawet pojawiały się przestoje, to szybko je nadrabialiśmy. Szacujemy, że około połowę budów domów szkieletowych Top Bud® rozpoczynaliśmy zimą, by zakończyć je wiosną następnego roku.

Budowa domu szkieletowego Top Bud® zimą nie odbywa się kosztem jakości wykonania. Na przykład, mimo że dostępne są specjalne mieszanki betonowe, których moglibyśmy użyć do fundamentu, i tak nie wykonujemy go podczas minusowych temperatur.

Umowa na budowę Twojego domu będzie zawierać termin jej rozpoczęcia i zakończenia. To oznacza, że bez względu na warunki pogodowe, Twoją inwestycję będziemy musieli wykonać w z góry określonym czasie.

powrót do góry