Dlaczego kobiety chętnie wybierają nasze domy szkieletowe

Znaczny odsetek naszych Klientów to panie. Z naszego doświadczenia wynika, że są one nawet częściej niż mężczyźni inicjatorkami budowy wymarzonego domu. Zapewne wynika to z ich silnego poczucia dbałości o dobro najbliższych. W jakimś stopniu też z pasji do urządzania i upiększania rodzinnego otoczenia. Przeczytaj, dlaczego kobiety chętnie decydują się na domy naszej firmy.

Do zagadnienia budowy domu panie podchodzą bardzo świadomie i nie mniej konkretnie niż panowie. Jednocześnie też bardziej emocjonalnie. Bierze się to zapewne zarówno z dążenia ku polepszeniu warunków mieszkaniowych, jaki i chęci dania upustu swoim ambicjom estetycznym.

Dla pań sam fakt budowy w technologii szkieletowej-drewnianej ma na ogół mniejsze znaczenie. Za to przywiązują więcej uwagi do opieki doradczej z naszej strony. Są pod tym względem bardziej wymagające od panów. Dobrze reagują na nasze sugestie techniczne, architektoniczne i weryfikację ich pomysłów. Nasze wykonawstwo budowlane to dla nich, przede wszystkim wsparcie merytoryczne w podejmowaniu rozmaitych decyzji. Stąd często i chętnie korzystają z naszych konsultacji.

Podczas projektowania domu szkieletowego z naszym architektem, panie są w tym procesie często aktywniejsze od panów. Bardziej drobiazgowo analizują potrzeby swojej rodziny, ale też własne wizje estetyczne. Podchodzą z dużą uwagą do szczegółów, które z jednej strony decydują o oszczędnej i bezpiecznej eksploatacji domu, zaś z drugiej, o komforcie mieszkaniowym i estetyce.

Nasze Klientki chętniej rozpoczynają projektowanie wymarzonego domu szkieletowego od środka niż od zewnątrz. Aczkolwiek wygląd budynku ma dla nich również duże znaczenie. Dość często panie posiadają też gotową wizję urządzenia wnętrz. Wiedzą na przykład, jakie chcą mieć meble, gdzie ustawić stół jadalniany, a gdzie ma być wnęka na szafę. Z kolei nasz architekt doprecyzowuje takie pomysły, bo wyznaczają mu one kierunek projektowania. Ten etap inwestycji jest zdecydowanie zdominowany przez nasze Klientki.

Planując układ funkcjonalny przyszłego domu, panie bardziej wnikliwie niż panowie analizują też wiek, płeć, czy zainteresowania członków swojej rodziny. Niektóre z nich biorą również pod uwagę ich domowe obowiązki. Starają się więc współtworzyć z naszym architektem takie rozwiązania funkcjonalne, które pomogą wykonywać codzienne prace wewnątrz i na zewnątrz domu. Są to np. pralnia z suszarnią, schowek na narzędzia ogrodowe z drzwiami na zewnątrz, czy gabinet, itp. Innymi słowy, panie chcą przewidzieć możliwie wszystkie potrzeby, które w przyszłości mogą mieć domownicy.

Domeną pań są również kwestie estetyczne na etapie projektowania. Chcą zwykle realizować z góry zaplanowaną koncepcję wizualną przyszłego domu i podchodzą do tego konsekwentniej niż panowie. Często już na pierwsze spotkanie z naszym architektem Klientki przynoszą zdjęcia domów, które im się podobają. Niektóre z nich prezentują nam nawet własne rysunki domu swoich marzeń. Nasz architekt traktuje je wówczas jako punkt wyjścia do dalszego projektowania. Musi też pogodzić bryły domów ze zdjęć lub rysunków z układami funkcjonalnymi wnętrz, których oczekują Inwestorki.

Na początku napisaliśmy, że strona techniczna inwestycji dla naszych Klientek jest na dalszym planie. Rzeczywiście, to co dotyczy konstrukcji, izolacji, czy materiałów budowlanych, bardziej interesuje panów i to oni zadają o nie najwięcej pytań. Aczkolwiek nie jest tak, że wszystko to, co z tego zakresu, jest poza uwagą pań. Wiele z nich poświęca sporo uwagi domowym instalacjom. Chcą na przykład, by były proste w obsłudze i bezpieczne dla dzieci. Lecz nie tylko, bo panie pytają nas również, czy poradzą sobie sobie z wymianą filtra w rekuperatorze albo opróżnieniem centralnego odkurzacza.

Jeśli dom szkieletowy Top Bud® posiada urządzenia instalacyjne wymagające okresowej obsługi, to po zakończeniu budowy przeprowadzamy z niej szkolenie dla domowników.

Dlaczego kobiety chętnie decydują się na dom szkieletowy?

  • Naszym zdaniem dlatego, że nie muszą zajmować się nadzorowaniem i organizacją placu budowy. W zamian mogą się skupić na tym, co je interesuje najbardziej, czyli na komfortowych wnętrzach, dekoracjach i wyglądzie budynku. Daje im to najwięcej przyjemności i radości. Do tego budowa takiego domu trwa krótko, więc nasze Klientki realizują swoje marzenie szybko. To też ma duży wpływ na wybór takiej oferty.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

 

powrót do góry