Indywidualny projekt domu z poddaszem o powierzchni użytkowej 160 m2 powstał w naszym Biurze architekta. Klienci zdecydowali się na usługi naszej firmy po wcześniejszej wizycie w jednym z wybudowanych przez nas domów szkieletowych siedem lat wcześniej.
Chcąc ograniczyć koszt inwestycji Klienci postanowili zrezygnować z garażu wybierając opcję pośrednią w postaci dużej wiaty samochodowej w części frontowej budynku.
Przekroje oraz rzuty elewacji domu: Zobacz projekt domu szkieletowego dla rodziny dwa plus trzy.
Taka wiata, co prawda, nie umożliwia składowania w niej narzędzi ogrodowych, rowerów, itp., jak garaż, natomiast działka Inwestorów jest na tyle duża, że można na niej wybudować dodatkowe pomieszczenie wolnostojące, by tam pomieścić wymienione rzeczy.
W przypadku małych działek budowlanych, gdzie nie ma miejsca na dodatkową zabudowę, garaż jest dobrym rozwiązaniem. Pełni bowiem jednoczesną funkcję pomieszczenia gospodarczego i mieści się w bryle domu. Z kolei tam, gdzie jest miejsce na dodatkową konstrukcję wolnostojącą, można śmiało z niego zrezygnować na rzecz wiaty, która również osłania samochód przed słońcem, deszczem, śniegiem czy kłopotliwym szronem na szybach.
Zobacz także: Jak zaprojektować dom szkieletowy, by był tańszy w eksploatacji.
Obejrzyj w filmie przykład domu właśnie z taką wiatą o dużej powierzchni zadaszenia.