Zobacz projekt domu szkieletowego dla rodziny dwa plus trzy

Właśnie zakończyliśmy budowę kolejnego fundamentu. Tym razem w miejscowości Zakole-Wiktorowo koło Mińska Mazowieckiego. Wkrótce zaczniemy wznosić na nim drewnianą konstrukcję domu z poddaszem użytkowym. Jest to przykład budynku jednorodzinnego o klasycznym i ciekawym wyglądzie, z licznymi zadaszeniami oraz funkcjonalnym wnętrzem.

Projekt domu powstał w naszej firmie i jest wspólnym dziełem mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha oraz arch. wnętrz, Małgorzaty Bożykowskiej. Wykonaliśmy go na indywidualne zlecenie.

Nasi architekci przygotowują zarówno koncepcję funkcjonalną i wizualną budynku, jak i docelowy projekt domu. Oczywiście cały proces odbywa się przy udziale Inwestorów.

Wykonujemy projekty branżowe, tj. instalacyjne oraz konstrukcyjny, a także projekt układu funkcjonalnego wnętrz z uwzględnieniem późniejszego ich wykończenia, dekoracji i umeblowania.

W domu prezentowanym na projekcie zamieszka rodzina 5-osobowa, czyli rodzice z dziećmi. To w największym stopniu determinowało nie tylko wielkość budynku, ale także liczbę i funkcje poszczególnych pomieszczeń.

  • Na poddaszu zaprojektowaliśmy trzy duże sypialnie, natomiast w części parterowej dwie mniejsze, uwzględniając w ten sposób ewentualne powiększenie się rodziny.
  • Na planie budynku jest też spora szatnia przy wiatrołapie, a także pralnia, która przy dużej liczbie mieszkańców jest rozwiązaniem przydatnym i wygodnym. Podobnie jak spiżarnia, którą też chcieli mieć Inwestorzy.
  • W domu znajdować się  będzie również wygodne pomieszczenie gospodarcze z własnym wejściem z zewnątrz i garderoba przy sypialni rodziców, w której będą mogli oddzielnie przechowywać swoją odzież.

Dom z poddaszem użytkowym może być otwarty na otoczenie, tak jak jego odpowiednik w zabudowie parterowej. Należy jednak uwzględnić w projekcie dwa sprzyjające ku temu rozwiązania na dolnej kondygnacji.

  • Dodatkowe drzwi tarasowe, nie tylko z salonu, ale też np. z sypialni lub/i kuchni.
  • Zadaszenia o dużej powierzchni, dzięki którym w okresie letnim mieszkańcy będą chętniej spędzać czas na zewnątrz, gdyż będą dobrze chronieni przed słońcem i deszczem.

Ogrzewanie budynku zapewni pompa powietrzna. Alternatywnym źródłem ciepła będzie kominek z rozprowadzeniem ogrzanego powietrza przez wentylację z rekuperatorem.

Jednostkę centralną systemu rekuperatora firmy Vallox Klienci otrzymają od nas gratis, bo zdecydowali się na dom 163,74 m2. Od powierzchni równej lub większej niż 120 m2 takie urządzenia dostarczamy w cenie budowy, czyli bez dodatkowych kosztów. Inwestor płaci tylko za montaż elementów systemu.

Rzuty pomieszczeń

Parter

Poddasze użytkowe


Zobacz projekt w wersji PDF:

 

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry