Wykonanie poszycia zewnętrznego z płyty OSB na konstrukcji drewnianej

Nasz film prezentuje sposób zabezpieczania płyt OSB przed czynnikami zewnętrznymi i zasady ich montażu na ścianach nośnych oraz połaciach dachowych domu szkieletowego. Przy okazji prezentujemy również, ważne z punktu widzenia trwałości poszycia, dylatacje wentylacyjne takich płyt w skosach poddasza użytkowego. Ich rolą jest zabezpieczenie warstwy OSB przed skutkami długotrwałego oddziaływania wilgoci.

Większość poszyć zewnętrznych na domach naszej firmy powstaje z płyt OSB. Wyjątkiem są te, które wykonujemy z płyt MDF lub Fermacell. Zasady montażu płyt drewnopochodnych, wymienionych jako pierwsze, są do siebie podobne. W przypadku produktów Fermacell, czyli cemontowo-celulozowych, różnią się one od pozostałych w szczegółach. Pokażemy je przy pierwszej nadarzającej się okazji w jednym z następnych filmów.

W materiale wideo mówimy o tym:

  • jak przeciwdziałać wilgoci, grzybom i pleśniom w przypadku płyt OSB montowanych na ścianach szkieletowych od poziomu zero, jak też w progach;
  • dlaczego należy zachowywać dylatacje między płytami OSB na poszyciu;
  • jakie arkusze płyt OSB nadają się do poszycia na nadprożach otworów drzwiowych i okiennych;
  • w jaki sposób montujemy i zabezpieczamy płytę OSB na krokwiach więźby dachowej;
  • dlaczego należy wykonywać przerwy dylatacyjne w skosach między płytą OSB, a termoizolacją z wełny mineralnej między ścianką kolankową i stropem.

Zobacz montaż płyt OSB na filmie

ELEMENTY DOMU SZKIELETOWEGO

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • >>

Przykład wykańczania płyt karton-gips, który prezentujemy w tym artykule, jest w naszych realizacjach rzadki, aczkolwiek prezentujemy go, ponieważ jest opcją wykończenia domu szkieletowego, którą oferujemy. Jeśli zastanawiasz się nad zleceniem naszej firmie wykonawstwa Twojej inwestycji, warto abyś wiedział o takiej możliwości.

czytaj

Nasz film prezentuje sposób zabezpieczania płyt OSB przed czynnikami zewnętrznymi i zasady ich montażu na ścianach nośnych oraz połaciach dachowych domu szkieletowego. Przy okazji prezentujemy również, ważne z punktu widzenia trwałości poszycia, dylatacje wentylacyjne takich płyt w skosach poddasza użytkowego. Ich rolą jest zabezpieczenie warstwy OSB przed skutkami długotrwałego oddziaływania wilgoci.

czytaj

Kluczowe elementy dla bezpieczeństwa przeciwwilgociowego i termiki przegród, tj. ścian i posadzek domu szkieletowego, wykonujemy począwszy od etapu budowy fundamentu. Mowa o kilku rodzajach izolacji, jakie możesz obejrzeć w naszym filmie. Prezentujemy w nim sposób przygotowania każdej z nich.

czytaj

Jest to jedno ze zjawisk fizycznych, które – jeśli się nie uwzględni odpowiedniej hydroizolacji – potrafi wyrządzić duże szkody w przegrodach pionowych i na ich styku z posadzką. Należy mieć na uwadze takie zagrożenie bez względu na technologię budowy. W najnowszym filmie prezentujemy nasze rozwiązania materiałowe, które przeciwdziałają oddziaływaniu tego zjawiska na dolne partie drewnianego szkieletu w domach Top Bud®.

czytaj

Obok grzejników konwektorowych montowanych na ścianach, jest to jedna z najpopularniejszych metod wytwarzania ciepła w domach naszych Klientów. Oczywiście mowa o ogrzewaniu elektrycznym, ponieważ oba te rozwiązania zasilane są z domowej sieci 230V. Przeczytaj i obejrzyj film o tym, jakie parametry muszą mieć kable i sama instalacja grzewcza w podłodze, by zapewniały optymalny komfort cieplny mieszkańcom.

czytaj

Znowu wracamy do Otwocka, gdzie budujemy jednocześnie trzy domy szkieletowe Top Bud®. Tym razem skupiliśmy się na budynku parterowym 150 m2 w Świdrze, w którym trwają obecnie prace końcowe. Ich częścią jest również montaż wełny mineralnej na elewacjach. Obejrzyj na filmie, dlaczego termoizolację robimy z tego materiału, a nie ze styropianu ryflowanego, a także, w jaki sposób wykonujemy montaż takiej wełny.

czytaj

W najnowszym materiale wideo omawiamy dla Was kwestie materiałowe i techniczne, które wynikają z naszego doświadczenia w montażu instalacji wody użytkowej i odprowadzania ścieków w domach o konstrukcji szkieletowej-drewnianej. Film zrealizowaliśmy w czasie trzech wizyt na placu budowy domu parterowego w takiej technologii, który wznosimy aktualnie w Otwocku-Świdrze.

czytaj

W najnowszym materiale wideo zabieramy Cię do Otwocka na budowę domu szkieletowego w zabudowie parterowej o powierzchni prawie 150 m2. Opowiemy Ci, dlaczego między płytami OSB stosujemy klamry i dylatacje, a także, w oparciu o nasze doświadczenie, omówimy dla Ciebie ryzyko zawilgocenia ściany przy zastosowaniu takiej płyty i uwalniania przez nią formaldehydu.

czytaj

Dla ułatwienia zrozumienia zasad wykonawstwa wewnętrznej izolacji termicznej z wełny mineralnej przygotowaliśmy film. Pokazujemy w nim to, gdzie i jak układamy tenże materiał do ocieplania ścian i stropów w przypadku domów szkieletowych naszej firmy.

czytaj

Zapraszamy Cię do obejrzenia kolejnego, trzeciego już filmu z placu budowy domu szkieletowego w zabudowie parterowej o powierzchni 150 m2, który aktualnie wznosimy w Otwocku-Świdrze. Tym razem omówimy dla Ciebie prawidłowy sposób wykonania zastrzałów w ścianach i nadproży w otworach okiennych. Opowiemy też, jakie jest ich znaczenie dla wytrzymałości konstrukcji domu.

czytaj

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • >>

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry