Używanie pompy ciepła w energooszczędnym domu szkieletowym

Nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym to wprost idealne rozwiązanie grzewcze dla domu szkieletowego, który cechuje się niską bezwładnością termiczną. Dowiedz się, jak się z niej korzysta i na czym oszczędza w takim domu.

Pompy ciepła, które instalujemy w domach szkieletowych naszych Klientów, czerpią energię odnawialną z gruntu. Nie jest to niczym niezwykłym w przypadku tego typu urządzeń, gdyż duża ich część działa na takiej właśnie zasadzie. Natomiast to, co jest wyróżnikiem naszych pomp, to realizacja ogrzewania i chłodzenia wnętrz poprzez system rur i nawiewów, doprowadzonych do wszystkich pomieszczeń domu.

Dlaczego ten wyróżnik jest zaletą. Otóż, dom szkieletowy cechuje się niską bezwładnością termiczną i – co ważniejsze – ogrzewa się w nim bezpośrednio powietrze we wnętrzach. A jest tak dlatego, gdyż jego ściany nie akumulują energii cieplnej, za to są skutecznym izolatorem. Jest więc inaczej niż w domu murowanym, gdzie najpierw trzeba nagrzać ściany, by dopiero potem ogrzało się od nich powietrze i we wnętrzu powstała odpowiednia temperatura.

W domu szkieletowym ten etap jest pomijany dlatego, że jego ściany aż w 80% składają się z izolacji termicznej. Cechują się też lepszymi, niż w przypadku domów murowanych, parametrami przenikalności cieplnej. Są skuteczniejszą przegrodą cieplną niż mur pokryty styropianem. Zatem w takim domu możemy od razu ogrzewać powietrze i przy niskich kosztach podtrzymywać jego temperaturę na komfortowym poziomie. I to właśnie bardzo skutecznie robią nasze pompy nawiewne.

Dla domu szkieletowego z poddaszem użytkowym o powierzchni 150 m2 koszty ogrzewania taką pompą kształtują się na poziomie około 1500 złotych za każde 6 miesięcy zimowych. I żeby było jeszcze lepiej, można je dodatkowo obniżyć, bezpiecznie wychładzając dom podczas dłuższej nieobecności, np. w ciągu godzin pracy, weekendowego wyjazdu lub zimowego urlopu.

Obejrzyj film o wydajności nawiewnej pompy ciepła podczas zimowych mrozów.

Mieszkańcy domów szkieletowych Top Bud® korzystają z takiej możliwości również dlatego, że wydatek energetyczny ponownego nagrzania wnętrz jest niski. Jak już wiesz, ogrzewa się tylko powietrze bez pośrednictwa ścian, jak ma to miejsce w tradycyjnym domu murowanym, którego właściciele, odwrotnie, starają się nigdy nie dopuszczać do jego wychłodzenia.

Dla domów w technologii szkieletowej-drewnianej, takie wychładzanie w czasie ich nieużytkowania jest wręcz wskazane ze względów ekologicznych i oszczędnościowych.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry