Film o wydajności nawiewnej pompy ciepła podczas zimowych mrozów

Czy pompa ciepła jest w stanie skutecznie ogrzać dom szkieletowy podczas zimowych mrozów? Jeśli tak, to jak dużych, i jak odczuwalne jest wówczas ciepło w pomieszczeniach budynku? Obejrzyj nasz najnowszy film, w którym udzielamy odpowiedzi, m.in., na tak postawione pytania.

W domach szkieletowych naszych Klientów instalujemy systemy pompy ciepła, które bazują na energii odnawialnej z ziemi. Są to tzw. pompy ciepła z wymiennikiem gruntowym. Oferujemy ich dwa warianty do wyboru: nawiewny albo podłogowy.

  • Pierwszy to taki, w którym pompa poza ogrzewaniem realizuje również funkcję chłodzenia wnętrz.
  • W drugim, poza dostarczaniem ciepła do instalacji hydraulicznej w podłodze, pompa ogrzewa również wodę użytkową w budynku.

Każdy z nich zapewnia wysoką sprawność grzewczą i duży komfort cieplny mieszkańcom domu. Także podczas niskich temperatur zewnętrznych, spadających do – 20°C i więcej.

Zaletą pompy ciepła z wymiennikiem gruntowym w domu szkieletowym jest jej duża energooszczędność. Urządzenie zasilane jest energią elektryczną, lecz dzięki wysokiej sprawności zużywa jej niewiele i generuje niskie koszty eksploatacji.

Przy równolegle działającym systemie wentylacji z rekuperatorem, koszt ogrzania domu o powierzchni 150 m2 przez sześć miesięcy zimowych, przy średniej temperaturze wnętrz 21°C, to około 1400 złotych(!).

W filmie pokazujemy instalacje pompy ciepła i rekuperatora, działające w domu szkieletowym Top Bud® podczas zimy. Z materiału wideo dowiesz się, m.in.: jaką mają wówczas wydajność, jakie rachunki płaci się za ogrzewanie, ale też, jak można je ograniczyć do zera.

Jeśli jesteś zainteresowany budową domu szkieletowego Top Bud®, to zachęcamy Cię do obejrzenia niniejszego materiału wideo.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry