Rustykalny dom szkieletowy z drewnianą fasadą

Obejrzyj ostatnie prace naszych ekip przy budowie domu szkieletowego Top Bud® w miejscowości Wężyk. Będzie to budynek jednorodzinny z poddaszem użytkowym o tradycyjnym wyglądzie. Wyposażymy go w nowoczesną i ekologiczną instalację grzewczą, dostarczającą ciepło do wnętrz metodą nawiewną. Najbardziej charakterystyczną jego cechą jest efektowne wykończenie całej elewacji deskami sosnowymi na felc.

Budowę prezentowanego domu rozpoczęliśmy w październiku ubiegłego roku. Projekt powstał w naszym Biurze architekta na podstawie koncepcji inwestorskiej. Dla ułatwienia procedur urzędowych dostarczyliśmy naszemu Klientowi również gotowy wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.

Dom będzie wyposażony w pompę ciepła typu powietrze-powietrze

Taka pompa realizuje ogrzewanie poprzez systemem rur. Nawiewają one ciepłe powietrze do poszczególnych pomieszczeń domu. Dolnym źródłem systemu, który nie wymaga odwiertów w gruncie, będzie jednostka centralna pompy, znajdująca się na zewnątrz.

Dodatkowe ogrzewanie zapewni kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

Wentylacja będzie się odbywać w sposób wymuszony przez rekuperator. Urządzenie to odzyskuje w zwykłym trybie pracy aż około 90% całego ciepła dostarczonego do wnętrz przez CO. W ten sposób nasi Klienci będą osiągać znaczne oszczędności z tytułu ogrzewania (40 groszy z każdej złotówki), które i tak będzie generowało niewielkie koszty.

Deski elewacyjne


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa.

Do wykonania drewnianej fasady domu wykorzystaliśmy deski sosnowe na felc. Zabezpieczyliśmy je impregnatem barwiącym. Dla ładniejszego efektu, deski na ścianach mają kolor brązowy, natomiast w narożnikach, wokół okien i w glifach, kolor zielony. Dzięki takiemu zestawieniu barw dom wygląda jeszcze bardziej atrakcyjnie.

Fasadę możemy też wykończyć w inny atrakcyjny sposób. Obejrzyj dom szkieletowy w kaflach ceglanych formowanych ręcznie.

Zobacz jak dom wygląda od zewnątrz i od środka w najnowszym filmie z budowy


SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry