Stan deweloperski zamknięty Top Bud® na podstawie domu szkieletowego w Duchnicach

Obejrzyj najnowszy film z zakończonej budowy domu szkieletowego z poddaszem użytkowym o powierzchni 150 m2. Obejrzysz w nim inwestycję naszego Klienta, przygotowaną do rozpoczęcia prac wykończeniowych w wnętrzach. Dowiesz się z niego również o alternatywie dla gruntowej pompy ciepła, którą coraz częściej wybierają Inwestorzy korzystający z usług budowlanych naszej firmy.

Dom jednorodzinny powstał w standardzie Top Bud®, poza wykończeniem dachowym, do którego zamiast gontu bitumicznego, użyliśmy blachodachówki w kolorze grafit. Dopasowaliśmy ją kolorystycznie do obróbek blacharskich dachu, okien, drzwi tarasowych, rynien i spustów. Wymienione elementy nasi Klienci otrzymują w cenie m2 budynku.

Zobacz, ile kosztuje budowa domu szkieletowego Top Bud®.

Budynek wyposażyliśmy w system nawiewnej pompy ciepła z jednostką zewnętrzną, stanowiącą tzw. dolne źródło. Zastępuje ono wymiennik wymagający głębokich odwiertów w ziemi. Właśnie dlatego jest to rozwiązanie tańsze w instalacji od pompy gruntowej. Kosztuje mniej również z tego powodu, że zapewnia nieco niższą wydajność. Aczkolwiek taka pompa nadal jest bardzo korzystna cenowo dla użytkownika podczas eksploatacji. Bez porównania bardziej niż konwencjonalne systemy grzewcze, jak kotły na gaz, a tym bardziej, te na paliwa stałe.

Taka pompa wykazuje sprawność 300% w stosunku do 400% dla droższego wariantu systemu z odwiertem. Natomiast koszt instalacji jest niższy.

Pompa powietrze-powietrze nie wymaga praktycznie obsługi. Generuje przy tym niskie koszty ogrzewania / chłodzenia wnętrz. Oczywiście nieznacznie podraża wydatki z tytułu tego pierwszego w porównaniu do pompy gruntowej, natomiast nadal są one niskie. Stopa zwrotu takiej inwestycji też jest niewiele dłuższa, bo o około 25%. Ponadto taka pompa daje też możliwość schładzania wnętrz latem, o czym wspomnieliśmy wyżej. Właśnie dlatego decyduje się na nią coraz więcej naszych Klientów.

Dom Inwestora z Duchnic wyposażyliśmy również w rekuperator, który będzie odzyskiwać ciepło wytworzone przez system pompy powietrze-powietrze, co jeszcze bardziej, i to znacznie, obniży bieżące koszty ogrzewania / chłodzenia.

Więcej na temat tego konkretnego budynku dowiesz się z poniższego filmu

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry