Końcówka budowy domu szkieletowego 165 m2 z wiatą samochodową

Odwiedziliśmy po raz trzeci plac budowy w Zakolu-Wiktorowie. Prace przy budowie tamtejszego domu szkieletowego są zaawansowane w około 95 procentach. Co prawda, nie widać jeszcze finalnego efektu projektu, ale już teraz budynek prezentuje się ładnie i ciekawie. Niemniej poświęcimy mu jeszcze jeden film już wkrótce. Tymczasem zapraszamy Cię do obejrzenia najnowszego materiału wideo na jego temat.

Dom szkieletowy z wiatą samochodową w bryle opisywaliśmy w naszym serwisie internetowym począwszy od artykułu: Zobacz projekt domu szkieletowego dla rodziny dwa plus trzy, w którym możesz obejrzeć przekroje parteru i poddasza użytkowego oraz rzuty elewacji.

Naszymi Klientami jest małżeństwo z dwójką niepełnoletnich dzieci. Już wkrótce zamieszkają oni w domu wspólnie z mamą Inwestorki. Dlatego na etapie projektowania, na życzenie Inwestorów, nasz architekt uwzględnił dla niej na parterze własną sypialnię w bezpośrednim sąsiedztwie łazienki z WC.

Dom ma klasyczną bryłę z dachem dwuspadowym. Jest ona wydłużona w części frontowej przez dużą wiatę samochodową. Ma też charakterystyczne elementy ozdobne wokół okien elewacyjnych w postaci obwódek, które optycznie powiększają powierzchnię wszystkich przeszkleń fasady. Budynek posiada również rustykalne ozdobniki drewniane pod kalenicami, czyli tzw. miecze mazurskie. Kojarzą się one nieco z ozdobnikami architektonicznymi domów w stylu świdermajer z pobliskiego Otwocka.

Co do części instalacyjnej projektu, dom będzie ogrzewany nawiewną pompą ciepła powietrze-powietrze. Czyli systemem bez wymiennika gruntowego (brak odwiertu), a z dolnym źródłem na powierzchni gruntu, zainstalowanym przy ścianie wschodniej. Taka pompa, poza tanim ogrzewaniem wnętrz, latem umożliwia również ich schładzanie.

Ciepło wytworzone przez pompę powietrze-powietrze oraz kominek będzie odzyskiwać rekuperator o wydajności aż 90 procent. To przełoży się na zwrot kosztów ogrzewania o 40 punktów procentowych. A prościej, z każdej złotówki wydanej na ogrzewanie mieszkańcy domu otrzymają 40 groszy zwrotu.

Więcej na temat domu szkieletowego z wiatą samochodową na najnowszym filmie

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry