Zobacz jak idzie budowa niedokończonego domu szkieletowego pod Mińskiem Mazowieckim

W ostatnim czasie informowaliśmy o przypadku niedokończonej przez trzy lata budowy domu szkieletowego pod Mińskiem Mazowieckim. Od tamtej pory sytuacja uległa całkowitej zmianie, a inwestycja naszych Klientów rośnie w oczach. Zobacz nasze ostatnie postępy prac przy tej realizacji na trzech kolejnych filmach.

O nieudanej budowie domu szkieletowego z winy dwóch firm pisaliśmy na początku lutego bieżącego roku w naszym serwisie internetowym www.topbud.pl. Wtedy to byliśmy w przededniu rozpoczęcia pierwszych robót na fundamencie, który był jedynym trwałym skutkiem, jaki pozostał po ówczesnych, niezrealizowanych planach naszych Klientów. Zresztą fundament został wykonany w sposób niewłaściwy i z wieloma błędami, które uniemożliwiłyby prawidłową kontynuację robót budowlanych od poziomu zero.

Film o błędach popełnionych podczas budowy fundamentu

W pierwszym materiale wideo, jaki poświęciliśmy temu przypadkowi, zaprezentowaliśmy to, o jakie dokładnie błędy chodzi. A było ich sporo. Począwszy od nierównych ścian płyty betonowej, poprzez sposób montażu belek w podwalinie, skończywszy na nierównych poziomach. Na filmie poniżej możesz zobaczyć je wszystkie. Omówiliśmy każdą z usterek wizytując placu budowy.

Podczas pierwszego etapu robót uprzątnęliśmy fundament pozbywając się resztek starej konstrukcji i nieprawidłowych mocowań, a także wycięliśmy rurki nieudolnie wykonanej instalacji grzewczej-podłogowej, które nie mogły mieć zastosowania w docelowym domu naszych Klientów. Zostały zalane w betonie za głęboko.

Drugi film o niwelacji płyty fundamentowej

Przed rozpoczęciem wznoszenia konstrukcji szkieletowej musieliśmy jeszcze raz zniwelować całą płytę fundamentową dla prawidłowego wytyczenia posadowienia na niej budynku. Wykonaliśmy w sumie dwa pomiary. Jeden, nasz firmowy. Drugi, przez geodetów. Wyniki obu potwierdziły te same przekroczenia wymiarów. Następnie poprawiliśmy je szlifując krawędzie płyty betonowej i docinając je tak, by belki podwaliny w drewnianej konstrukcji szkieletowej dokładnie się z nimi licowały. To sprawi, że późniejsza termoizolacja zewnętrzna ścian nie będzie zachodzić na powierzchnię poziomą fundamentu i nie będzie narażona na skutki podciągania kapilarnego.

Trzeci film o części parterowej drewnianej konstrukcji

Kilka dni później, po pomiarze geodezyjnym, rozpoczęliśmy pierwsze roboty ciesielskie. Na miejscu pracuje obecnie jedna z naszych dwóch ekip konstrukcyjnych. Dotychczas, czyli w ciągu dwóch pierwszych tygodni, ukończyliśmy część parterową budynku z belkami stropowymi poddasza użytkowego. W ciągu następnych dwóch do trzech tygodni zamkniemy cały ten etap. Jego efektem będzie zadaszona konstrukcja domu, obita płytą OSB3 (dylatowaną) i pokryta wiatroizolacjami: dachową oraz ścienną. Dach wykończymy zgodnie z projektem gontem bitumicznym. Rezultat dotychczasowych prac naszych cieśli możesz również obejrzeć na filmie poniżej.

Wkrótce na naszym kanale YouTube pojawią się kolejne relacje wideo z tej budowy.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry