Do czego służy wiatroizolacja Tyvek w konstrukcji domu szkieletowego?

Rolą tej powłoki jest ochrona przed wilgocią poszycia z płyt OSB3 oraz wewnętrznej izolacji termicznej ścian, którą wykonujemy z wełny mineralnej o grubości 15 cm. Przeczytaj, jak działa wiatroizolacja, ponieważ wyjątkowe właściwości tego materiału są kluczowe dla bezpieczeństwa przeciwwilgociowego domu szkieletowego Top Bud®.

W naszym standardzie budowy wiatroizolację wykorzystujemy zarówno do ochrony ścian zewnętrznych domów szkieletowych, jak również połaci dachowych, bez względu na rodzaj ich wykończenia, tj. gontem bitumicznym, blachodachówką, blachą na rąbek, czy dachówką ceramiczną. W ten sposób zapewniamy całej konstrukcji budynku odporność na wnikanie weń wilgoci z otoczenia.

Wiatroizolacja Tyvek nie tylko nie wpuszcza wilgoci do środka ścian i poszycia dachowego z płyt OSB3, lecz także bardzo skutecznie oddaje parę wodną z wnętrza budynku do otoczenia. Powłoka jest więc odporna na przedmuchiwanie, a jednocześnie niemal całkowicie otwarta dyfuzyjnie.

Współczynnik oporu dyfuzyjnego Sd dla wiatroizolacji wynosi zaledwie 0,01 m.

Jeśli chodzi o wytrzymałość mechaniczną wiatroizolacji, to materiał ten jest bardzo odporny na rozdarcia, rozciąganie i jest niepalny. Nigdy też nie traci swoich właściwości membrany przeciwwilgociowej i nigdy nie wymaga wymiany spowodowanej starzeniem się.


Montaż wiatroizolacji Tyvek do dylatowanego poszycia ścian domu szkieletowego z płyt OSB3.

Wiatroizolację mocujemy do poszycia ścian zewnętrznych i połaci dachowych przy pomocy zszywek. Pasy materiału aplikujemy tak, by każdy z nich nachodził na siebie na głębokość wskazaną przez producenta.

Powłoka wiatroizolacji musi mięć także odpowiednie naprężenie, by równo przylegała do ochranianej powierzchni, więc nie może być na niej wybrzuszeń. Miejsca połączeń wiatroizolacji w narożnikach ścian zewnętrznych i glifach okiennych, gdzie łączymy ją dodatkowo z paroizolacją, zabezpieczamy taśmą. W ten sposób warstwa ochronna staje się w pełni szczelna.


Gotowa membrana wiatroizolacyjna na ścianach zewnętrznych i połaciach dachowych domu szkieletowego w zabudowie parterowej o powierzchni 210 m2.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry