W naszym standardzie budowy wiatroizolację wykorzystujemy zarówno do ochrony ścian zewnętrznych domów szkieletowych, jak również połaci dachowych, bez względu na rodzaj ich wykończenia, tj. gontem bitumicznym, blachodachówką, blachą na rąbek, czy dachówką ceramiczną. W ten sposób zapewniamy całej konstrukcji budynku odporność na wnikanie weń wilgoci z otoczenia.
Wiatroizolacja Tyvek nie tylko nie wpuszcza wilgoci do środka ścian i poszycia dachowego z płyt OSB3, lecz także bardzo skutecznie oddaje parę wodną z wnętrza budynku do otoczenia. Powłoka jest więc odporna na przedmuchiwanie, a jednocześnie niemal całkowicie otwarta dyfuzyjnie.
Współczynnik oporu dyfuzyjnego Sd dla wiatroizolacji wynosi zaledwie 0,01 m.
Jeśli chodzi o wytrzymałość mechaniczną wiatroizolacji, to materiał ten jest bardzo odporny na rozdarcia, rozciąganie i jest niepalny. Nigdy też nie traci swoich właściwości membrany przeciwwilgociowej i nigdy nie wymaga wymiany spowodowanej starzeniem się.
Montaż wiatroizolacji Tyvek do dylatowanego poszycia ścian domu szkieletowego z płyt OSB3.
Wiatroizolację mocujemy do poszycia ścian zewnętrznych i połaci dachowych przy pomocy zszywek. Pasy materiału aplikujemy tak, by każdy z nich nachodził na siebie na głębokość wskazaną przez producenta.
Powłoka wiatroizolacji musi mięć także odpowiednie naprężenie, by równo przylegała do ochranianej powierzchni, więc nie może być na niej wybrzuszeń. Miejsca połączeń wiatroizolacji w narożnikach ścian zewnętrznych i glifach okiennych, gdzie łączymy ją dodatkowo z paroizolacją, zabezpieczamy taśmą. W ten sposób warstwa ochronna staje się w pełni szczelna.
Gotowa membrana wiatroizolacyjna na ścianach zewnętrznych i połaciach dachowych domu szkieletowego w zabudowie parterowej o powierzchni 210 m2.