Nieudana budowa domu szkieletowego z winy dwóch firm

Inwestorzy stracili kilkaset tysięcy złotych z powodu feralnego wyboru wykonawców swojego wymarzonego domu szkieletowego. Mowa aż o dwóch firmach, które nie tylko nie dokończyły prac budowlanych, ale też – co gorsze – nie rozliczyły się również z pieniędzy. Mimo tego, nie do końca stracili nadzieję i pojawili się tym razem w naszej firmie. W taki sposób dali sobie ostatnią szansę na dokończenie swojego upragnionego domu.

Sytuacja jak z filmowego dramatu

Młode małżeństwo, trójka dzieci. Marzenie o własnym dachu nad głową. Na początku wielki optymizm i radość ze zlecenia budowy domu szkieletowego firmie. Potem przychodzi pandemia koronawirusa i marzenie pryska jak bańka mydlana. Wykonawca bankrutuje i nie można odzyskać od niego pieniędzy. Niestety to nie koniec kłopotów.

Potem następuje kolejna, brzemienna w skutkach decyzja. Wybór drugiego wykonawcy. Ten pojawia się na placu budowy i decyduje o konieczności rozbiórki konstrukcji szkieletowej twierdząc, że ta jakoby miała się nie nadawać do dalszej budowy.

Małżeństwo wyraża zgodę ufając kompetencjom nowych fachowców. Zatem ci dokonują rozbiórki, ale pocieszają przy tym Inwestorów, że drewno będzie można ponownie wykorzystać. Niestety nie zabezpieczają go po rozebraniu szkieletu, przez co cenny materiał ulega zawilgoceniu oraz destrukcji. Nie nadaje się już do budowy. Lecz to nie koniec kłopotów młodych Inwestorów. Kolejna firma również upada i nie można odzyskać od niej żadnych pieniędzy. Jednym słowem, katastrofa!

Nowe otwarcie

Właśnie po takich ciężkich doświadczeniach Inwestorzy pojawili się w naszej firmie. Postanowiliśmy, że im pomożemy i podejmiemy się próby uratowania przynajmniej tego, co pozostało z placu budowy; ale też oczywiście wybudowania ich wymarzonego domu. Zrobimy to w końcu porządnie od strony formalnej i ubezpieczeniowej, oraz – przede wszystkim – zgodnie z zasadami technologii szkieletowej-drewnianej.

Na razie jesteśmy po audycie technicznym fundamentu. Widać, że jego wykonawca był albo amatorem, albo budował bardzo niestarannie. Konstrukcja nie trzyma wymiarów w granicach tolerancji poziomych i pionowych. Wygina się w łuki na krawędziach. Jest jednak szansa, że nie trzeba będzie jej burzyć i budować od samego początku. To obniżyłoby koszty końcowe całej inwestycji.

Nie dość, że opisany wyżej fundament wybudowano niechlujnie, to na domiar złego, zastosowano w jego posadzce instalację ogrzewania podłogowego. Zrobiono to bardzo nieumiejętnie. Ktoś, kto się tym zajmował, umieścił ją tak głęboko, że nie oddawałaby ciepła do pomieszczeń budynku. Większość energii ze źródła szłaby bezproduktywnie do gruntu pod domem. W trakcie oględzin aż trudno było uwierzyć, że wykonawca, który deklaruje wiedzę i umiejętności budowlane, mógł popełnić taki błąd (sic!).

Cóż, najważniejsze, że sprawy są w końcu na dobrej drodze. Natomiast sama historia jest na tyle bulwersująca i dająca do myślenia, że postanowiliśmy ją zrelacjonować bardziej szczegółowo w naszym serwisie internetowym www.topbud.pl.

Zapraszamy Cię do śledzenia tego, jak będziemy pomagać naszym Klientom w wyprowadzaniu ich inwestycji na prostą. Już wkrótce pojawi się ciąg dalszy tej historii w naszym dziale Aktualności.

Obejrzyj zapowiedź wideo

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry