Pod Pruszkowem budujemy ciekawy dom szkieletowy o asymetrycznej bryle

Jest to jedna z dwóch większych inwestycji naszych Klientów w ostatnim czasie. Drugi dom, który wznosimy zresztą kilka kilometrów obok, będzie również okazały, a jego powierzchnia użytkowa wyniesie 234 m2. W najnowszym filmie obejrzysz oba place budów, a w niniejszym artykule wizualizacje oraz rzuty płaskie pierwszego ze wspomnianych domów o powierzchni użytkowej 274,9 m2.

Dom o nieregularnej bryle budujemy na podstawie projektu indywidualnego, który powstał w naszym biurze architekta. Prace nad nim trwały około 2 lata. Dlaczego aż tyle? Z jednej strony Inwestor nie czuł presji czasowej, z drugiej zaś chciał, by dom był dopasowany w najdrobniejszych szczegółach do jego wizji wnętrz i wyglądu zewnętrznego.

Cechą charakterystyczną domu szkieletowego będzie nieregularna zabudowa

Między frontowym a tylnym skrzydłem, mniej więcej w części centralnej budynku, znajdować się będzie ukośna bryła na planie prostokąta. Znajdzie się w niej garderoba, katedralny salon z jadalnią oraz aneks kuchenny. Większość pomieszczeń nie będzie mieć kątów prostych w narożnikach. W wyniku takiego niesztampowego rozplanowania, dom będzie asymetryczny i przez to atrakcyjny wizualnie.

W ramach inwestycji dom wyposażymy w gruntową pompę ciepła, czyli czerpiącą energię z wymiennika znajdującego się w ziemnych odwiertach. Taka pompa o sprawności aż 400% (!) będzie - wedle potrzeb - dostarczać mieszkańcom ciepłe powietrze w zimie, zaś chłodne latem. Proces ten będzie się odbywać za pośrednictwem systemu rur w stropach, zakończonych kratkami nawiewnymi.

Dom szkieletowy nie akumuluje energii cieplnej w ścianach. Natomiast, w zamian za to, jego przegrody są bardzo skutecznymi izolatorami termicznymi. Stąd idealnym rozwiązaniem dla budynków w tej technologii są systemy grzewcze, które bezpośrednio ogrzewają lub też schładzają, w zależności od potrzeb, powietrze we wnętrzach. Dzięki temu użytkownicy szybko odczuwają pożądany komfort cieplny i płacą za to bardzo niskie rachunki.

Oczywiście w domu zastosujemy też wymuszoną wentylację z odzyskiem ciepła (rekuperator), która wygeneruje duże oszczędności z tytułu ogrzewania i chłodzenia wnętrz. Szerzej zagadnienie to omówiliśmy w jednym z naszych poprzednich filmów.

Wizualizacje bryły


Elewacja boczna-lewa i elewacja frontowa.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa.


Elewacja tylna i elewacja boczna-prawa.

Rzuty płaskie pomieszczeń


Parter (172,5 m2):

1. Wiatrołap - 4,8 m2

2. Garderoba - 4,7 m2

3. Gabinet - 12,5 m2

4. Garaż - 28,1 m2

5. Pomieszczenie techniczne - 5,1 m2

6. Pomieszczenie gospodarcze - 5,2 m2

7. Spiżarnia - 6,7 m2

8. WC - 2,6 m2

9. Hall dolny - 12,3 m2

10. Pralnia - 8,5 m2

11. Kuchnia - 10,5 m2

12. Salon i jadalnia - 45 m2

13. Garderoba - 8,1 m2

14. Pokój - 18,4 m2

RAZEM: 172,5 m2Poddasze użytkowe:

1. Hall górny + antresola - 22,7 m2

2. Pokój - 31,9 m2

3. Łazienka - 10 m2

4. Pokój z garderobą - 24,8 m2 (garderoba - 5,9 m2)

5. Archiwum - 13 m2

RAZEM: 102,4 m2

Obejrzyj film z budowy

Obecnie kończymy prace fundamentowe, które możesz obejrzeć w drugiej połowie filmu zamieszczonego pod tym artykułem. Już za tydzień na plac budowy wejdzie nasza ekipa ciesielska, która wykona drewniany szkielet domu. Ten i kolejne etapy będziemy również relacjonować w następnych materiałach wideo.

 

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry