Dom szkieletowy z poddaszem budujemy w miejscowości Kazuń koło Warszawy, blisko Puszczy Kampinoskiej. Inwestorzy to młode małżeństwo, przy czym kobieta mieszkała większość swojego życia w domu szkieletowym wybudowanym przez naszą firmę, ponieważ jej ojciec był naszym Klientem ponad 20 lat temu.
Z uwagi na ograniczenia powierzchniowe działki dom należało zaprojektować od samego początku tak, by był odpowiednio wąski, ale jednocześnie wygodny i funkcjonalny. Zajął się tym zadaniem nasz architekt. W trakcie projektowania kierował się oczywiście koncepcją zaprezentowaną przez parę Klientów.
- Finalnie dom będzie mieć powierzchnię 72,2 MKW na parterze i 74,2 MKW na poddaszu użytkowym.
- Podstawowym ogrzewaniem będzie pompa ciepła typu powietrze-woda (podłogówka).
- Dodatkowym źródłem ciepła będzie kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.
- Dom wyposażymy w rekuperator w celu zwiększenia wydajności wentylacji i odzysku energii cieplnej, wytworzonej przez system pompy i kominek.
Budynek będzie się cechować prostą, minimalistyczną bryłą z dachem dwuspadowym bez okapów (tzw. nowoczesna stodoła). Część dzienna znajdować się będzie na parterze, a nocna w całości na poddaszu użytkowym. Wyraźny podział obu tych stref podniesie komfort mieszkańców.
Obejrzyj rysunki elewacji
Elewacja frontowa.
Elewacja tylna.
Elewacja boczna-lewa.
Elewacja boczna-prawa.
Rzuty parteru i poddasza użytkowego
Parter - część dzienna.
Poddasze użytkowe - część nocna.
Dom wśród lasów
Kolejny dom, tym razem parterowy o powierzchni 101 MKW, budujemy pod Radzyminem na pięknej działce leśnej z przewagą sosny. W tym przypadku również autorem projektu jest nasz firmowy architekt.
Dom będzie się charakteryzować otwartą na ogród przestrzenią części dziennej. Będą w niej dominować duże okna i drzwi tarasowe, osadzone w południowej elewacji budynku. Efekt otwarcia spotęguje jeszcze przeszklone pomieszczenie ogrodu zimowego.
Charakterystyczną cechą domu będzie jeszcze prostokątne wcięcie w połaci dachowej od strony tarasu. Z uwagi na cień rzucany przez gęste drzewa Inwestorka nie zdecydowała się na zadaszenie tego fragmentu budynku.
Konstrukcja powstaje na fundamencie tradycyjnym o wysokiej ściance fundamentowej. Powodem jest ukształtowanie powierzchni działki. W tylnej części znajduje się na niej wzniesienie opadające ku wjazdowi. Projektując dom architekt musiał więc uwzględnić warunki terenowe, które w sumie wykorzystał jako przyszły atut inwestycji
- Dom będzie ogrzewany pompą ciepła w wariancie powietrze-powietrze.
- Dodatkowym źródłem ciepła będzie kominek.
- Wentylację z odzyskiem ciepła/chłodu zapewni rekuperator.
Rysunki elewacji
Elewacja frontowa.
Elewacja tylna.
Elewacja boczna-prawa.
Elewacja boczna-lewa (tarasowa).
Rzut płaski pomieszczeń
Początkowe etapy budów obu domów możesz obejrzeć na poniższym filmie. Materiał wideo został przez nas zarejestrowaliśmy 9 października 2024 roku:
Więcej filmów znajdziesz na naszym oficjalnym kanale YouTube Top Bud® Domy Szkieletowe.