Budujemy następny dom o niewielkiej powierzchni, tym razem 75,7 m2

Tym razem budowa ma miejsce pod Magnuszewem. Dom będzie własnością małżeństwa, które świadomie wybrało niewielki metraż, uważając go za zupełnie wystarczający dla swoich potrzeb mieszkaniowych. Ponadto nasi Klienci dokładnie oszacowali swój budżet i sztywno trzymali się jego ram.

To już kolejny przypadek małego domu, który budowaliśmy bądź budujemy w ostatnim czasie. Zaczęło się od inwestycji w Dobieszy. Potem był 80-metrowy dom w Otwocku (Wólka Mlądzka). Następnie dwa kolejne po 100 m2 w odległości około półtora kilometra od wcześniej wspomnianego. Teraz z kolei budujemy podobny powierzchniowo dom szkieletowy w Bieniewcu. Równocześnie jedna z naszych dwóch ekip ciesielskich wznosi szkielet kompaktowego domu w Woli Tarnowskiej koło Magnuszewa. Prezentujemy go w niniejszym artykule.

W kolejce już czeka następny Klient. Jego dom też będzie niewielki, bo poniżej 100 m2. Budowę rozpoczniemy w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Dom pod Magnuszewem powstaje na sporej działce w typowo wiejskiej, czy właściwiej, rolniczej okolicy. Będzie mieć zwartą bryłę z dachem czterospadowym i dwa dodatkowe zadaszenia. Jedno nad tarasem o powierzchni 13,4 m2, drugie, mniejsze, nad głównymi drzwiami, o powierzchni 2,9 m2.

Projekt domu powstał w naszej firmie na indywidualne zlecenie Inwestorów. Prace na tym etapie zajęły niewiele czasu, ponieważ główni zainteresowani nie wnieśli do niego wielu zmian. W zasadzie niemal od razu byli zadowoleni z koncepcji naszego architekta.

Budynek będzie ogrzewany instalacją elektryczną w podłodze. Temperaturę mieszkańcy będą mogli ustawiać oddzielnie dla kilku stref domu. Alternatywnie do ogrzewania prądem będą mogli korzystać z kominka z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

Wymiana powietrza z domu będzie zachodzić grawitacyjnie, poza wyciągami powietrza w łazience i kuchni.

Rzut płaski pomieszczeń  • Wiatrołap - 4,7 m2
  • Pomieszczenie techniczne - 3,4 m2
  • Łazienka z WC - 7,7 m2
  • WC - 2,4 m2
  • Pokój - 12,4 m2
  • Pokój - 10,1 m2
  • Salon - 23,4 m2
  • Kuchnia - 11,6 m2
  • Razem: 75,7 m2

Rzuty elewacji


Elewacja frontowa.


Elewacja tylna.


Elewacja boczna-lewa.


Elewacja boczna-prawa.

Poglądowe widoki bryły domu


Elewacja frontowa.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa.


Elewacja tylna.


Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa.

Plac budowy

Aktualnie kończymy prace przy montażu konstrukcji szkieletowej domu. Ich zakończenie zaplanowane jest na najbliższy wtorek 26 marca 2024 roku.


Na fotografii montaż płyt OSB na więźbie dachowej.

Obejrzyj pozostałe budowy na naszym oficjalnym kanale YouTube Top Bud® Domy szkieletowe.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry