Dom szkieletowy-parterowy 76 m2 w Dobieszy

Stał się spełnieniem marzeń dla pary, której pragnieniem było wspólne zamieszkanie poza miastem. Dom został "uszyty na miarę" pod względem powierzchni i kosztów utrzymania. Inwestycję przekazaliśmy szczęśliwym Klientom jesienią ubiegłego roku. Wraz z nadejściem wiosny, rozpoczęli oni pierwsze prace, których efektem będzie przydomowy ogród. Zobacz więcej szczegółów.

Niewielkie domy, nazywane też kompaktowymi, stają się coraz bardziej popularne. Decydują o tym głównie niższe koszty budowy i – przy obecnych cenach energii – także chęć inwestorów do zminimalizowania późniejszych wydatków za ogrzewanie.

W przypadku kompaktowego domu naszych Klientów korzyści energetyczne są również konsekwencją tego, iż wybudowaliśmy go w technologii szkieletu drewnianego.

Dom wykazuje bowiem zapotrzebowanie energetyczne na bardzo niskim poziomie, czyli 60 kWh/m2 powierzchni/rok. Dzieje się tak, ponieważ nawet jego konstrukcja jest skutecznym izolatorem termicznym, nie wspominając o 15 cm wełny mineralnej w ścianach, 20 cm w stropie, i 10 cm izolacji zewnętrznej ze styropianu ryflowanego (wentylowanego).

Dom wyposażyliśmy w ogrzewanie elektryczne typu podłogowego, które wykorzystywać będzie dużą bezwładność termiczną posadzki podłogowej z agregatu miksokret. To, wraz ze świetną izolacyjnością przegród, sprawia że dom jest bardzo ciepły, a jego ogrzanie nawet prądem, generuje niewielkie wydatki.

Przeczytaj: Dom szkieletowy z zerowym zużyciem prądu.

Ponadto budynek wyposażyliśmy w system wentylacji z odzyskiem ciepła, który nie tylko skutecznie pozbywa się z wnętrz domu nadmiaru wilgoci, uporczywych zapachów, pyłów roślin, osadów smogowych i kurzu, ale także zmniejsza aż o około 40% koszty wspomnianego ogrzewania.

Indywidualny projekt domu również powstał w naszej firmie, ponieważ został wykonany przez Biuro architekta Top Bud®.

Budowę zakończyliśmy w ciągu niecałych pięciu miesięcy.


Elewacja frontowa od strony wschodniej i główne drzwi pod zadaszeniem.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-lewa (tarasowa) od strony południowej.


Elewacja boczna-lewa i elewacja tylna od zachodu.


Elewacja tylna i elewacja boczna-prawa od północy. Znajduje się w niej zewnętrzne wejście do magazynku na narzędzia ogrodowe.

Zobacz inny dom szkieletowy o niewielkim metrażu, który wybudowaliśmy ostatnio dla naszych Klientów na obrzeżach Otwocka.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry