Zdjęcia z całego etapu budowy domu szkieletowego 80 m2 w Otwocku

Realizację zakończyliśmy dwa i pół miesiąca temu. Dom doprowadziliśmy do stanu  deweloperskiego. Powstał według gotowego projektu architektonicznego o nazwie Z15 v2, który nasze Biuro architekta dostosowało do warunków technologii szkieletowej. Teraz możesz obejrzeć na przekrojowych zdjęciach, jak wznosiliśmy ten dom od fundamentu do standardu umożliwiającego szybkie wykończenie wnętrz.

Dom jest jeszcze niezamieszkany, ponieważ właściciele czekają na doprowadzenie do swojej działki sieci wodno-kanalizacyjnej i wykonanie analogicznych przyłączy przez przedsiębiorstwo miejskie. Gdyby nie to, nasi Klienci już przynajmniej od miesiąca mogliby cieszyć z własnego dachu nad głową. Mimo tego, nie czekają i obecnie przygotowują teren działki pod wysiew trawy i nasadzenia roślin ozdobnych, a także prace brukarskie.

  • Dom ma powierzchnię 80 m2 i zabudowę parterową.
  • Nad stropem znajduje się strych przygotowany do przechowywania, dostępny z wyłazu schodowego.
  • Posiada praktyczne zadaszenie tarasowe i okap nad głównym wejściem.
  • Składa się z trzech sypialni, salonu, kuchni, łazienki z WC, hallu i pomieszczenia technicznego.
  • Będzie zamieszkiwany przez rodzinę trzyosobową.
  • Wyposażyliśmy go w ogrzewanie elektryczne w podłodze.
  • Alternatywnym ogrzewaniem jest kominek z rozprowadzeniem ciepła przez wentylację.
  • W salonie znajduje się pompa ciepła typu powietrze-powietrze, której zadaniem będzie przede wszystkim chłodzenie wnętrz domu latem.
  • Wentylacja wnętrz odbywać się będzie grawitacyjnie – poza łazienką, gdzie będzie wymuszona mechanicznie.
  • Dom wybudowaliśmy w standardzie Top Bud®.

Zdjęcia z okresu budowy (wrzesień 2021-luty 2022)


Pierwsze ściany konstrukcji szkieletowej na tradycyjnym fundamencie z bloczka z ławą zbrojoną. Wrzesień 2021.


Gotowa konstrukcja szkieletowa domu w dylatowanej warstwie z płyt OSB3. Wrzesień 2021.


Wykonywanie pokrycia dachowego z wiatroizolacji Tyvek i gontu bitumicznego. Wrzesień 2021.


Konstrukcja szkieletowa domu wewnątrz. Wrzesień 2021.


Instalacja kanalizacyjna w podłodze. Wrzesień 2021.


Instalacja wodna w systemie PEX w ścianach szkieletowych. Wrzesień 2021.


Instalacja elektryczna, sterująca, antenowa i alarmowa. Październik 2021.


Pozioma izolacja termiczna i hydroizolacja fundamentu. Październik 2021.


Przewody grzewcze instalacji elektrycznej-podłogowej. Październik 2021.


Wykonanie posadzki betonowej z agregatu miksokret. Październik 2021.


Ocieplanie konstrukcji ścian wełną mineralną o grubości 15 cm i stropów 20 cm. Listopad 2021.


Wykonanie opóźniacza pary wodnej (paroizolacji). Listopad 2021.


Montaż suchej zabudowy z płyt karton-gips. Listopad 2021.


Szpachlowanie i szlifowanie płyt karton-gips pod malowanie. Grudzień 2021.


Gotowa sucha zabudowa z płyt karton-gips. Grudzień 2021.


Przygotowanie mozaiki na podmurówce i izolacja glifów okiennych styropianem. Styczeń 2022.


Ocieplanie domu z zewnątrz styropianem ryflowanym o grubości 10 cm (dwie warstwy po 5 cm). Styczeń 2022.


Wykonywanie struktury podtynkowej z kleju, siatki, kleju i podkładu. Styczeń 2022.


Montaż podbitek dachowych z PCV w okapach domu przygotowanego do tynkowania. Luty 2022.

Dom w stanie deweloperskim Top Bud® z zewnątrz

Jak wycenimy budowę Twojego domu szkieletowego w firmie Top Bud®?

Prace tynkarskie rozpoczęliśmy w połowie lutego 2022 roku. Ze względu na niskie temperatury i opady, musieliśmy rozłożyć je w czasie. Finalnie tynkowanie zajęło nam dwa tygodnie. W miarę możliwości pogodowych poszczególne elewacje i słupy pokrywaliśmy tynkiem silikatowo-silikonowym etapowo. Budowę zakończyliśmy w końcówce lutego tego samego roku. Realizacja zajęła nam sześć miesięcy.


Elewacja frontowa od zachodu i elewacja boczna-lewa od północy.Elewacja tylna od wschodu i elewacja boczna-lewa od północy.


Elewacja boczna-prawa od południa i elewacja frontowa od zachodu.


Elewacja boczna-prawa od południa. Powstanie przy niej przestronny taras z modnych płyt betonowych o wymiarach 80x80 cm. Taras ten w części znajdować się będzie pod zadaszeniem widocznym z prawej strony kadru.


Elewacja boczna-prawa i elewacja tylna.


Elewacja tylna.


Elewacja frontowa.

Teren działki został już podniesiony po budowie. Na nawiezionej ziemi powstanie podjazd dla dwóch samochodów, ścieżki, trawnik oraz nasadzenia roślin ozdobnych.

Po zagospodarowaniu terenu działki dom sfotografujemy ponownie. Zdjęcia będziesz mógł obejrzeć w galerii naszych realizacji.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry