Mały dom szkieletowy 70,3 m2 z nowoczesnymi instalacjami i wiatą samochodową

Właścicielką inwestycji jest młoda kobieta, której rodzice wybudowali dom z naszą firmą kilka lat wcześniej. Są z niego bardzo zadowoleni, więc nasza Klientka w momencie decydowania się na własny dom, wybrała tę samą technologię i nas na wykonawców.

Decyzja o niewielkiej powierzchni użytkowej nie była podyktowana brakiem środków finansowych, lecz czysto praktyczną i ekonomiczną kalkulacją. Na potwierdzenie, mimo że dom będzie niewielki, nasza Klientka zdecydowała się na ponadstandardowe ogrzewanie. Zamiast elektrycznego będzie je realizować pompa ciepła w wariancie powietrze-powietrze (nawiewnym). Taki system zapewni nie tylko ciepło we wnętrzach, lecz także chłodzenie latem. Lecz to nie wszystko na temat nowoczesnych instalacji. Dom wyposażymy również w rekuperator, co w budynkach o takiej wielkości jest raczej rzadkością. Koszt utrzymania będzie tak niski, że wzbudzać będzie niedowierzanie.

Niewielki, lecz funkcjonalny, bo „szyty na miarę” przez naszego architekta

Projekt domu powstał w biurze architekta Top Bud®. Nasza Klientka będzie mieszkać sama ze swoimi ukochanymi czworonogami, więc doszła do wniosku, że nie potrzebuje więcej miejsca do komfortowego mieszkania. Można powiedzieć, że dużą powierzchnię mieszkalną zamieniła na doposażenie budynku w energooszczędne instalacje.

W razie czego dom będzie można łatwo rozbudować

W przypadku technologii szkieletowej-drewnianej takie modyfikacje są znacznie prostsze niż w domach murowanych. Dotyczy to nie tylko konstrukcji, ale też zmiany rozpiętości instalacji: elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, grzewczej i wentylacyjnej. Zatem inwestycja uwzględnia też taką perspektywę.

Katedralny salon

Co do architektury wnętrza, to najbardziej charakterystyczny będzie w nim salon z odsłoniętym stropem. Taki zabieg spowoduje, że pomieszczenie powiększy się też optycznie. Inwestorka zastanawia się jeszcze nad zastosowaniem pod skosami nad salonem belek ozdobnych z drewna, aby podkreślić to, że dom ma drewnianą konstrukcję.

Taką decyzję będzie mogła podjąć nawet na późniejszym etapie budowy, kiedy to będzie mogła na żywo obejrzeć gabaryty i kształt salonu.

Praktyczny taras pod zadaszeniem i wiata samochodowa

Projekt uwzględnia również dwa ważne dla komfortu mieszkaniowego elementy. Pierwszym jest zadaszony taras, który dobrze chroni przed opadami i palącym słońcem. Drugi to spora wiata samochodowa o powierzchni aż 28 m2. Jest ona świetną alternatywą dla garażu, bo też dobrze zabezpiecza auto przed opadami śniegu i deszczu. W samochodzie pod zadaszeniem nie trzeba też zeskrobywać szronu z szyb.

Rzut płaski pomieszczeń

Lista pomieszczeń:

  • Wiatrołap - 5 m2;
  • Aneks kuchenny - 6,9 m2;
  • Salon - 19,4 m2;
  • Hall - 7,3 m2;
  • Pokój - 10,2 m2;
  • Garderoba - 3,2 m2;
  • Pomieszczenie techniczne - 5,2 m2;
  • Pokój - 7,6 m2;
  • Łazienka - 6,1 m2.

*Rzut płaski wnętrza domu możesz pobrać w formacie PDF u dołu artykułu

Wizualizacja bryły architektonicznej


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa.


Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa.


Elewacja boczna-lewa i elewacja frontowa.


Elewacja boczna-prawa i elewacja tylna.

Już wkrótce w naszych Aktualnościach i oficjalnym kanale YouTube Top Bud® Domy Szkieletowe zamieścimy film z placu budowy prezentowanego domu.


SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry