Dom szkieletowy z górnym tarasem 147,98 m2 w Ostrówku koło Tłuszcza

Obejrzyj na filmie ostatnie prace przy budowie domu z poddaszem użytkowym dla małżeństwa z dwójką małych dzieci. Budynek wyposażyliśmy w nowoczesne instalacje CO, CWU i wentylacyjną z odzyskiem ciepła. Jego charakterystyczną cechą jest górny taras dostępny z dwóch sypialni na górnej kondygnacji.

Dom zaczęliśmy budować z końcem 2022 roku. Znajduje się na niewielkiej działce o nieregularnym kształcie. To zdeterminowało też kształt bryły budynku. Nasze Biuro architektoniczne zaproponowało Inwestorowi dom o zwężonych elewacjach bocznych i wydłużonych elewacjach, frontowej oraz tylnej.

Stosunkowo niewielką powierzchnię działki w tylnej części domu zrekompensuje mieszkańcom górny taras. Zostaną na nim zamontowane nowocześnie prezentujące się balustrady ze szkła hartowanego. Jego płyta posadzkowa stanowić będzie jednocześnie zadaszenie dla dolnego tarasu, dostępnego z pomieszczenia salonu.

Obok domu wykonaliśmy odwierty pod gruntowy wymiennik ciepła. Jego łączna długość wynosi blisko 200 m. Dzięki niemu budynek będzie tanio ogrzewany energią cieplną z ziemi. Jednostką centralną ogrzewania jest pompa ciepła amerykańskiej firmy WaterFurnace®.

Urządzenie spełni również funkcję klimatyzacji. W letnie upały będzie wtłaczać do domowych pomieszczeń zimne powietrze i mieszać je w celu wyrównywania temperatur na całej powierzchni domu, czyli także na obu kondygnacjach. Efektem będzie niwelowanie różnic temperatur na terenie budynku i podniesienie wydajności wentylacji.

Jeśli chodzi o nią z kolei, to zapewnia ją fiński rekuperator Vallox o sprawności odzysku ciepła – lub chłodu w lecie – na poziomie ponad 90%. Poza tą korzyścią Inwestorzy będą oddychać w swoim domu czystym, bo skutecznie przefiltrowanym powietrzem o mniej więcej stałej wilgotności, nieprzekraczającej 50%.

CWU przygotowywać będzie terma wody ze zintegrowaną pompą ciepła powietrze-powietrze firmy Atlantic.

Dom został już wyposażony w mikroinstalację fotowoltaiczną. Projektując go z Inwestorem, uwzględniliśmy najbardziej korzystne posadowienie budynku na działce względem słońca. Obecnie zapewnia to instalacji FV optymalną wydajność.

Szacujemy, że miesięczny koszt utrzymania domu, wliczając wodę, opróżnianie szamba, wywóz śmieci, ogrzewanie/chłodzenie i prąd bytowy, będzie oscylować wokół kwoty 400 złotych. Czyli bardzo niewiele.

Zapraszamy na film o domu szkieletowym 147,98 m2 w Ostrówku

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry