Miasteczko Siewierz Jeziorna znajduje się w Województwie Śląskim. Składa się z zabudowy mieszkalnej i użytkowej, podzielonej na strefy o zunifikowanym wyglądzie, tj. kolorystyce, kształcie i wysokości.
W omawianym obszarze zurbanizowanym wykonane są wszystkie ciągi komunikacyjne dla pieszych i samochodów, a także elementy służące wypoczynkowi mieszkańców, tj.: siłownie, place zabaw, skwery, altany, a nawet własna marina nad pobliskim zbiornikiem wodnym. Deweloper zadbał także o wszechobecne nasadzenia ozdobnej roślinności i elementy małej architektury ogrodowej.
Pierwowzorem dla Miasteczka Siewierz-Jeziorna była miejscowość Poundbury w hrabstwie Devon, będąca pierwszym zrównoważonym miastem na Wyspach Brytyjskich. Jego planistą i architektem zaangażowanym w ten projekt był ceniony luksemburski architekt Léon Krier. Brał on zresztą udział również w tworzeniu koncepcji Miasteczka w Siewierzu, czyli polskiego odpowiednika Poundbury.
W ramach tej szczególnej inwestycji zostaliśmy zaproszeni przez dewelopera do współpracy jako firma budująca ekologiczne domy o niskim zapotrzebowaniu energetycznym. W efekcie tego wybudowaliśmy trzy kompleksy mieszkalne w technologii szkieletowej, czyli składający się z czterech lokali dom szeregowy z garażami w przyziemiu, a także dwa domy w zabudowie bliźniaczej.
Budynki położone są w samym sercu zrównoważonego miasta, a jednocześnie w jego najstarszej części. Wykonane przez nas domy mają łączną powierzchnię przekraczającą 1300 m2. Budowaliśmy je oczywiście na podstawie projektów dostarczonych przez głównego inwestora.
Więcej ciekawych informacji o tym projekcie obejrzysz w poniższym filmie