Praktyczny dom szkieletowy w zabudowie parterowej 127 m2

Tym razem budowę kończymy w Radonicach, gmina Błonie. Budynek od zewnątrz charakteryzuje się prostą bryłą architektoniczną, jednak dzięki licznym przeszkleniom i stylowym drzwiom, robi wrażenie domu nowoczesnego. I faktycznie takim jest. Zobacz rzuty pomieszczeń i film. Pokazujemy w nim zaawansowane prace przy tej inwestycji.

Indywidualny projekt architektoniczny

Projekt niniejszego domu powstał od zera w naszym biurze architekta na zamówienie Klienta, który mocno zaangażował się w proces jego powstawania. W trakcie konsultacji otrzymywaliśmy liczne wytyczne, co do rozwiązań funkcjonalnych, ale też szczegółów wizualnych przyszłego budynku. Na tym etapie kilkakrotnie zmieniały się założenia, m.in., nasz Klient zrezygnował ostatecznie z dużego okapu nad tarasem od strony frontowej, który możesz obejrzeć na obrazku poniżej.


Jak zauważysz na filmie dołączonym do artykułu, dom na żywo nie posiada zadaszenia, jakie widać na powyższej wizualizacji. W trakcie projektowania nasz Klient zrezygnował z takiego rozwiązania. W technologii szkieletowej wprowadzanie takich zmian jest nieskomplikowane nawet na etapie budowy.

Dom, poza tzw. mozaiką na podmurówce, drzwiami zewnętrznymi oraz ramami okiennymi w kolorze (od zewnątrz), reprezentuje typowy standard budowy naszej firmy.

Energooszczędny dom, bliski standardom pasywnym

Zgodnie z naszymi wyliczeniami projektowymi dom będzie wykazywać bardzo niskie zapotrzebowanie energetyczne na poziomie zaledwie 50 kWh/m2/rok. Czyli sporo poniżej normy przewidzianej przepisami prawa budowlanego.

Dodajmy do tego, że zainstalujemy w nim pompę ciepła powietrze-powietrze (nawiewną) i rekuperator. Dzięki temu Inwestor będzie się cieszyć z warunków mieszkania bardzo zbliżonych pod względem standardu energetycznego do domu pasywnego.

Wspomniana pompa ciepła będzie nie tylko ogrzewać wnętrza zimą, ale też chłodzić je latem.

Rzut pomieszczeń

Film z budowy

Obecnie jesteśmy w około osiemdziesięciu procentach realizacji inwestycji. Szacujemy, że do jej zakończenia potrzebujemy jeszcze około trzech tygodni roboczych. Obejrzyj na filmie, jak prezentuje się dom na aktualnym etapie robót.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry