Wkrótce oddamy do wykończenia wnętrz kolejny dom szkieletowy

Mowa o domu parterowym w Białołęce o ładnym, rozkładowym wnętrzu i dużym tarasie pod zadaszeniem, którego ściany wykończyliśmy szlachetną i trwałą termodeską elewacyjną. W filmie prezentujemy budynek od zewnątrz i od środka na obecnym etapie realizacji. Omawiamy też naszą technikę wykonania zapory paroizolacyjnej przegród pionowych i stropu w konstrukcji drewnianego szkieletu.

Fundament opisywanego domu zaczęliśmy budować na początku lipca 2023 roku. Już w drugim tygodniu sierpnia tego samego roku stała na nim gotowa konstrukcja drewniana w poszyciu z płyty MDF. Jej szkielet pokryliśmy warstwami wiatroizolacji dachowej i elewacyjnej.

W ciągu kolejnych pięciu miesięcy dom doprowadziliśmy niemal do stanu deweloperskiego zamkniętego Top Bud®. Do zakończenia robót naszych ekip zostało maksymalnie 2-3 tygodnie. Zatem czas budowy zamknie się w sześciu miesiącach.

Wykańczanie domu szkieletowego o takiej powierzchni można zakończyć nawet po trzech tygodniach. Nie ma konieczności nanoszenia na ściany wewnętrzne mokrych tynków i ich schnięcia. Taki budynek można więc zasiedlić po siedmiu miesiącach od wbicia pierwszej łopaty (!).

Dom będzie mieć bardzo nowoczesny system grzewczo-chłodzący w postaci gruntowej pompy ciepła w wariancie nawiewnym.

Przewagą takiego systemu nad pompą dostarczającą ciepło do podłóg przez rurki hydrauliczne jest wydajne i bardzo nisko kosztowe chłodzenie wnętrz latem. W domu szkieletowym z taką pompą nie ma najmniejszego sensu instalowanie konwencjonalnej klimatyzacji mrożącej powietrze, która zużywa dużo więcej energii i wymaga częstszego serwisowania.


Widok od strony frontowej domu.

Ciepło zimą i chłód latem odzyskiwać będzie z wnętrz instalacja rekuperatora. Będzie ona ponadto utrzymywać w środku domu optymalną wilgotność na poziomie oscylującym wokół 48%. Rekuperator ma też system filtrów przeciw pyłom, owadom i cząstkom smogu, więc w domu powstaje dobry klimat dla alergików i astmatyków. Znika również kłopot zaparowanych luster po kąpieli, uciążliwych zapachów po gotowaniu, czy długo schnącej odzieży po wyjęciu z pralki.

Dzięki rekuperacji ogrzewanie pompą ciepła, które jest i tak dużo tańsze w porównaniu np. do kotła na gaz, kosztuje jeszcze mniej o dodatkowe 40%. Dowiedz się, ile energii zużywa dom szkieletowy.


Tylna fasada z głównym tarasem w kierunku planowanego ogrodu.

Poza standardem materiałowym, w budynku użyliśmy wełny elewacyjnej zamiast styropianu ryflowanego, a płytę OSB zastąpiliśmy płytą MDF. Zgodnie z życzeniem Inwestorki także pokrycie dachowe wykonaliśmy z blachodachówki zamiast gontu bitumicznego.

Zobacz aktualny etap budowy domu szkieletowego w Białołęce na filmie

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry