Dom będzie mieć łączną powierzchnię użytkową 142 m2. W projekcie przewidziana jest również wiata na samochód o powierzchni 32,1 m2. Zastąpić ma garaż. Zostanie zrealizowana na późniejszym etapie inwestycji.
W tylnej części domu, przy tarasie, wybudujemy pergolę. To częsty element architektoniczny nowoczesnych domów. W tym przypadku będzie ozdobnikiem, który poszerzy optycznie budynek. Konstrukcję antresoli możemy wykończyć strukturą styropianową oraz tynkiem silikatowo-silikonowym lub zabudować belki C24 galanteryjnym drewnem.
Dach będzie się charakteryzować bardzo wąskim okapem, znanym z tzw. nowoczesnych stodół. Składać się będzie z czterech połaci nachylonych pod kątem 40 stopni. Konstrukcja powstaje na planie litery „L”. Dom będzie więc budynkiem dwuskrzydłowym.
Liczne przeszklenia nadadzą konstrukcji lekkości i otwartości na otoczenie.
Działka na której budujemy dom ma piaszczystą strukturę gruntu. Jest to okoliczność sprzyjająca, bo dzięki temu jest sucha i nie występuje na niej ryzyko osiadania konstrukcji budynku. Uwzględniliśmy to w projekcie i zaproponowaliśmy Inwestorce tradycyjny fundament ze ścianą z bloczka i ławą fundamentową zbrojoną, zamiast droższej płyty betonowej-zbrojonej.
Ogrzewanie zapewniać będzie pompa powietrze-woda i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Za odzysk energii grzewczej i chłodzenia odpowiadać będzie rekuperator, który znacznie obniży rachunki za prąd.
Instalacje, tj.: wodno-kanalizacyjna i elektryczna są oczywiście częścią naszego standardu i wykonamy je na kolejnym etapie robót, czyli po zakończeniu prac ciesielskich przy wznoszeniu konstrukcji.
Poniżej zamieszczamy rzut parteru, antresoli i elewacji. Z kolei w filmie na samym dole artykułu obejrzysz aktualny stan robót konstrukcyjnych.
Rzut płaski parteru
Rzut płaski antresoli
Rzuty pionowe elewacji
Elewacja frontowa.
Elewacja tylna.
Elewacja boczna-lewa.
Elewacja boczna-prawa.
Zapraszamy na film