Realizaja projektu domu parterowego z antresolą

Obejrzyj projekt, tym razem indywidualny, na który zdecydowała się nasza kolejna Klientka. Opracował go firmowy architekt Top Bud®. Inwestycja jest już na etapie realizacji, więc załączamy do artykułu film. Budowany dom będzie oryginalny, ponieważ rzadkością są parterówki z antresolą. Tym bardziej taką, na której mieszkańcy będą mieć sypialnię, łazienkę i miejsce na sporą bilbliotekę.

Dom będzie mieć łączną powierzchnię użytkową 142 m2. W projekcie przewidziana jest również wiata na samochód o powierzchni 32,1 m2. Zastąpić ma garaż. Zostanie zrealizowana na późniejszym etapie inwestycji.

W tylnej części domu, przy tarasie, wybudujemy pergolę. To częsty element architektoniczny nowoczesnych domów. W tym przypadku będzie ozdobnikiem, który poszerzy optycznie budynek. Konstrukcję antresoli możemy wykończyć strukturą styropianową oraz tynkiem silikatowo-silikonowym lub zabudować belki C24 galanteryjnym drewnem.

Dach będzie się charakteryzować bardzo wąskim okapem, znanym z tzw. nowoczesnych stodół. Składać się będzie z czterech połaci nachylonych pod kątem 40 stopni. Konstrukcja powstaje na planie litery „L”. Dom będzie więc budynkiem dwuskrzydłowym.

Liczne przeszklenia nadadzą konstrukcji lekkości i otwartości na otoczenie.

Działka na której budujemy dom ma piaszczystą strukturę gruntu. Jest to okoliczność sprzyjająca, bo dzięki temu jest sucha i nie występuje na niej ryzyko osiadania konstrukcji budynku. Uwzględniliśmy to w projekcie i zaproponowaliśmy Inwestorce tradycyjny fundament ze ścianą z bloczka i ławą fundamentową zbrojoną, zamiast droższej płyty betonowej-zbrojonej.

Ogrzewanie zapewniać będzie pompa powietrze-woda i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Za odzysk energii grzewczej i chłodzenia odpowiadać będzie rekuperator, który znacznie obniży rachunki za prąd.

Instalacje, tj.: wodno-kanalizacyjna i elektryczna są oczywiście częścią naszego standardu i wykonamy je na kolejnym etapie robót, czyli po zakończeniu prac ciesielskich przy wznoszeniu konstrukcji.

Poniżej zamieszczamy rzut parteru, antresoli i elewacji. Z kolei w filmie na samym dole artykułu obejrzysz aktualny stan robót konstrukcyjnych.

Rzut płaski parteru

Rzut płaski antresoli

Rzuty pionowe elewacji


Elewacja frontowa.


Elewacja tylna.


Elewacja boczna-lewa.


Elewacja boczna-prawa.

Zapraszamy na film

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry