Izolacja przeciwwilgociowa fundamentu w domu szkieletowym

Składa się z trzech różnych materiałów o właściwościach przeciwwilgociowych. W przypadku energooszczędnych domów Top Bud® jest to papa termozgrzewalna, masa asfaltowo-kauczukowa i masa hydroizolacyjna. Taką izolację wykonujemy w dwóch etapach, wraz z postępem budowy domu szkieletowego. Zobacz każdy z nich na zdjęciach.

Zadaniem poziomej izolacji przeciwwilgociowej fundamentu jest zabezpieczenie posadzki z agregatu miksokret, przed wnikaniem w nią wilgoci z podłoża składającego się z wylewki betonowej oraz piasku zasypowego o frakcji 0-2.

Tego typu izolacja chroni przed wilgocią  również drewniany szkielet, a dokładniej, poziome deski startowe w ścianach zewnętrznych i wewnętrznych konstrukcji, które znajdują się na ich spodzie. Przymocowujemy je do ściany fundamentowej za pomocą śrub wmurowanych w bloczki.

Szkielet przed wilgocią z fundamentu chroni jeszcze oddzielna podwalina. Składa się folii fundamentowej, pianki dylatacyjnej, kolejnej warstwy folii fundamentowej, deski impregnowanej ciśnieniowo.

Izolację przeciwwilgociową-poziomą wykonujemy po raz pierwszy przed rozpoczęciem wznoszenia drewnianej konstrukcji szkieletowej, a po raz drugi, już w gotowej konstrukcji, ale jeszcze przed wykonaniem poziomej izolacji cieplnej fundamentu oraz posadzki z agregatu miksokret.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentu przed budową konstrukcji szkieletowej


Najpierw wierzch wszystkich ścian fundamentowych pokrywamy wodoodporną masą asfaltowo-kauczukową. Po jej wyschnięciu, można ułożyć na niej kolejne warstwy.


Następnie docinamy pasy papy termozgrzewalnej do szerokości ściany fundamentowej.


Gotowe pasy układamy na wierzchu ścian fundamentowych, przebijając je śrubami do mocowania drewnianego szkieletu. Pokrywamy je potem jeszcze jedną warstwą masy asfaltowo-kauczukowej i kolejnym pasem papy. Dopiero na tak przygotowanym podłożu można wykonać docelową podwalinę przeciwwilgociową ścian szkieletowych.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentu po wybudowaniu konstrukcji szkieletowej

Najpierw na całą powierzchnię betonowej płyty wierzchniej nanosimy warstwę masy asfaltowo-kauczukowej. Potem czekamy do jej wyschnięcia.


Następnie układamy na niej termozgrzewalną papę fundamentową. Robimy to tak, by każdy jej arkusz zachodził na kolejny z 10-centymetrową zakładką, którą jeszcze raz zabezpieczamy masą asfaltowo-kauczukową.

Kolejną warstwę wykonujemy identycznie, z tą różnicą, że arkusze papy układamy w poprzek poprzednich. Po wyschnięciu wszystkich warstw, ich górną powierzchnię w całości pokrywamy warstwą hydroizolującą (patrz zdjęcie w nagłówku strony).

Na tak przygotowanej izolacji przeciwwilgociowej fundamentu, można wykonać kolejną izolację, czyli termiczną-poziomą.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

 

powrót do góry