Film o instalacji elektrycznej i hydraulicznej domu szkieletowego 80 m2 w Otwocku

W filmie prezentujemy sposób wykonania instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej, a także ich komponenty. Wypowiada się w nim również kierownik naszej ekipy elektryków na temat stosowanych przez nas rozwiązań przeciw przeciążeniom sieci elektrycznej, zasilającej dom szkieletowy oraz jego otoczenie.

Kontynuujemy cykl filmów na temat domu szkieletowego, który budujemy dla małżeństwa z dzieckiem w spokojnej okolicy Otwocka. Niedawno w dwóch materiałach wideo prezentowaliśmy budowę drewnianej konstrukcji szkieletowej, a następnie jej efekt końcowy.

Dom powstaje na podstawie gotowego projektu, dostępnego w Internecie pod nazwą Z15 v2. W pierwotnej wersji został zaprojektowany pod budowę w tradycyjnej technologii murowanej. Natomiast nasze biuro architekta zaadoptowało go do technologii drewnianego szkieletu.

Budynek będzie wyposażony w elektryczne ogrzewanie podłogowe oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Inwestorzy doposażą go również w niewielką pompę powietrze-powietrze, której zadaniem będzie przede wszystkich, schładzanie wnętrz w okresie lata.

W domu powstanie:

 • salon z aneksem kuchennym i jadalnią 26,90 m2;
 • sypialnia małżeńska 10,16 m2;
 • pokój dziecięcy 9,21 m2;
 • gabinet 9,68 m2;
 • hall 7,15 m2;
 • łazienka 5,78 m2;
 • pomieszczenie techniczne 2,44 m2;
 • wiatrołap 4,64 m2.

Planowany jest też taras wzdłuż elewacji wschodniej i południowej o łącznej powierzchni 41,82 m2. Najprawdopodobniej w części zadaszonej będzie wykonany z płyt betonowych, a pozostałej z deski modrzewiowej.

Zakres aktualnych prac elektrycznych obejmuje wykonanie:

 • sieci przewodów zasilających gniazda elektryczne, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, maty podłogowe, pompę powietrze-powietrze, płytę indukcyjną, termę wody;
 • okablowania zasilającego siłownik bramy (wraz ze sterowaniem) i altanę;
 • gniazda przyłączeniowego do agregatora prądotwórczego;
 • sieci przewodów koncentrycznych od anteny TV;
 • sieci przewodów sterująco-zasilających alarmu;
 • uziomu o rezystencji poniżej 10 ohm;
 • rozdzielnicy elektrycznej-podtynkowej z osprzętem;
 • kabla do przyłącza energetycznego.

Dotychczasowy zakres prac hydraulicznych objął wykonanie:

 • sieci z rurek dla zimnej i gorącej wody w drewnianym szkielecie (system PEX);
 • punktów poboru zimnej i gorącej wody (zaworów);
 • rur kanalizacyjnych
 • odpływów kanalizacyjnych;
 • instalacji pod elektryczną termę wody;
 • odprowadzenia ścieków.

Obejrzyj w poniższym filmie efekty prac naszych elektryków i hydraulików

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry