Wełna mineralna w drewnianym szkielecie odpowiada za późniejsze właściwości termiczne domu oraz jego warunki akustyczne. Układanie tej struktury w sekcjach belek ścian i stropów następuje zawsze w identyczny sposób, czyli w trzech lub czterech warstwach po 5 cm, w zależności od miejsca aplikacji, i na tzw. zakładkę. W ten sposób termoizolacja wewnętrzna staje się bardziej monolityczna.
- Po pierwsze, taki sposób wykonania zapobiega powstawaniu nieszczelności i ich skutków, tj. przemarzania ścian w wyniku mostków termicznych.
- Po drugie, zapewnia lepsze blokowanie poziomych i pionowych przecieków akustycznych, czyli między pomieszczeniami, z zewnątrz i ze strychu lub poddasza użytkowego, albo piętra.
- Po trzecie, nawet po długim czasie eliminuje ryzyko grawitacyjnego osiadania wełny mineralnej w konstrukcji i osłabianie jej właściwości termoizolacyjnych, a także akustycznych.
W najnowszym filmie przedstawiliśmy również przykład hydroizolacji pionowej między posadzką betonową a drewnianym szkieletem z wykorzystaniem rygli u dołu ściany szkieletowej.
Omówiliśmy też to, dlaczego nie stosujemy w domach szkieletowych naszej firmy okien narożnych bez słupa w narożniku konstrukcji.
Poruszyliśmy też temat możliwości wykonania różnej wysokości sufitów w pomieszczeniach domu szkieletowego i pokazaliśmy ich przykłady.
Więcej zobaczysz w filmie. Zapraszamy Cię na jedną z naszych budów do miejscowości Ławki w powiecie piaseczyńskim.