Drugi etap budowy zbrojonej płyty fundamentowej pod dom szkieletowy

Zakończyliśmy budowę płyty fundamentowej pod dom szkieletowy w miejscowości Pęclin koło Otwocka. Realizacja ma miejsce na działce z bardzo mokrym podłożem. Pod cienką warstwą humusu znajduje się mieszanka iłu i piachu. To zadecydowało o wyborze pełnej płyty zamiast tradycyjnego fundamentu z bloczka na ławie zbrojonej, który w takich warunkach niemal ze stuprocentową pewnością nie zdałby egzaminu.

Mimo trudnej pogody, realizowaliśmy roboty budowlane przez dwa ostatnie tygodnie. W pierwszym etapie prac zebraliśmy humus i wzmocniliśmy podłoże 80-centymetrową warstwą naturalnego klińca, który zagęściliśmy mechanicznie.

Poprzednie etapy budowy płyty możesz prześledzić w tym artykule.


Początek wykonywania instalacji kanalizacyjnej w zagęszczonej mechanicznie warstwie klińca. Bruzdy pod rury i pod wieniec wokół szalunku wykopaliśmy mini koparką.


Układanie rur i odpływów w wykopach z zachowaniem dwuprocentowych spadków, zgodnie z projektem instalacji wodno-kanalizacyjnej, przygotowanym prze nasze Biuro architekta.


Zbrojenie składa się z dwóch siatek, dolnej i górnej. Wykonaliśmy je z prętów o średnicy 12 mm, powiązanych co 200 mm. Do wieńca użyliśmy zbrojenia z czterech prętów o średnicy 12 mm, w strzemionach o średnicy 6 mm.


W warstwie betonu zatopiliśmy śruby, do których będziemy mocować zaimpregnowane ciśnieniowo deski podwaliny szkieletu.

Izolacja przeciwwilgociowa i termiczna pod takimi deskami składa się z masy asfaltowo-kauczukowej, papy fundamentowej, dwóch kolejnych warstw masy oraz papy, następnie z folii fundamentowej, pianki dylatacyjnej, i jeszcze raz z folii fundamentowej. W sumie warstw izolacyjnych jest siedem.


Przed zalaniem końcówek rur kanalizacyjnych, wokół nich umieściliśmy kołnierze. Jeśli zajdzie taka konieczność, umożliwią one ich regulację bez potrzeby kucia betonu.


Widok na gotową płytę po zalaniu betonem B20. Jej grubość to 200 mm.

Na tak przygotowanym fundamencie bez obaw o wilgoć i osiadanie rozpoczniemy wkrótce wznoszenie konstrukcji szkieletowej domu naszego Klienta.

Kolejne etapy budowy zaprezentujemy w naszym dziale Aktualności.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry