Budowa domu szkieletowego Top Bud® dziesięć lat!

Tak, realizacja tej inwestycji trwa już ponad dekadę i to ciągle nie koniec, bo prace naszych ekip nadal trwają. Oczywiście tytuł jest po części żartem. Celowo posłużyliśmy się odrobiną prowokacji. Faktem jest jednak to, że budowę domu, który będziesz mógł obejrzeć na filmie, zapoczątkowaliśmy aż dziesięć lat temu, a kończymy ją dopiero teraz. To na tyle ciekawy przypadek, że postanowiliśmy się nim z Tobą podzielić.

Dawno temu w naszym biurze pojawił się Inwestor z zamiarem budowy domu szkieletowego w uroczej okolicy miejscowości Joniec nad Wkrą. Opracowaliśmy dla niego projekt indywidualny, na podstawie którego miejscowy dział planowania przestrzennego wydał pozwolenie na prace budowlane. Rozpoczęliśmy je wkrótce po tej decyzji. Niestety zatrzymały się one z przyczyn od nas niezależnych zaledwie po wybudowaniu fundamentu. I tak sprawa stanęła w miejscu, jak sądziliśmy, już na zawsze.

Dziesięć lat później w naszym biurze pojawiła się para z informacją, że zakupiła działkę w pięknym miejscu i chce na niej wybudować dom. Poprzedni właściciel przekazał jej przed sprzedażą gruntu, że znajdujący się na działce fundament jest częścią projektu budynku jednorodzinnego w technologii szkieletowej. Dodał też, że wystarczy zaktualizować dokumentację architektoniczną w urzędzie, by wznowić budowę. Jak się okazało, dobrze znaliśmy całą sprawę, o której zdążyliśmy już dawno zapomnieć. Była to dla nas niemała niespodzianka.

Oczywiście od razu wyraziliśmy zainteresowanie wsparciem naszych nowych Klientów w ich zamiarze. Jednak przed przystąpieniem do inwestycji zastrzegliśmy, że najpierw musimy ocenić stan niewykorzystanego fundamentu na ławie betonowej zbrojonej. Udaliśmy się więc na audyt techniczny do miejscowości Joniec, by go sprawdzić.

Nasze pierwsze wrażenie nie było najlepsze. Na wylewce betonowej pojawiło się kilka pęknięć, w których wyrosły brzózki samosiejki i chwasty. Hydroizolacja ścianek fundamentowych też miała sporo ubytków, ale po bliższym przyjrzeniu się uznaliśmy, że całą konstrukcję możemy naprawić i jak najbardziej wykorzystać pod budowę pozostałych elementów budynku.

Prace naprawcze zajęły nam kilka dni, a po aktualizacji parametrów inwestycji z naszymi Klientami i zakończeniu ponownych formalności urzędowych, ruszyliśmy z robotami, których nie mieliśmy możliwości dokończyć dekadę temu.

Dom parterowy 130 m2 według projektu indywidualnego sprzed 10 lat ma prostą bryłę z dachem dwuspadowym. Jest to bardzo klasyczna forma architektoniczna, której ciężko jest się zestarzeć. Jednocześnie łatwo jest ją uatrakcyjnić nawet prostymi wstawkami z drewna na elewacjach, dzięki którym może wyglądać bardzo modnie i na czasie. Naszym zdaniem właśnie to, że projekt był stonowany architektonicznie sprawiło, iż nawet po dekadzie kolejni właściciele działki zdecydowali się go wykorzystać do budowy swojego wymarzonego domu.

Nowi Inwestorzy są naprawdę pochłonięci emocjonalnie powstającym domem. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Cieszą się, że roboty budowlane idą naprzód tak szybko, a sam projekt, mimo że nie brali udziału w powstawaniu jego koncepcji, będzie spełniać ich potrzeby mieszkaniowe. My też cieszymy się, że będziemy mogli w końcu i już naprawdę niedługo, zamknąć tę inwestycję po tylu latach.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry