Projekt domu w całości opracowało nasze Biuro architekta. Wnętrze składa się nie tylko z pomieszczeń mieszkalnych. W projekcie znalazła się również salka lektorska z oddzielnym pomieszczeniem na biuro i materiały dydaktyczne Inwestorki, która trudni się zawodowo nauczaniem języka obcego. Część domu przeznaczona do nauczania będzie oddzielona od reszty wnętrz drzwiami przesuwnymi, które zapewnią uczestnikom zajęć odpowiedni komfort pracy. Dom będzie też posiadać wewnątrz specjalne przejście dla uczniów, by nie musieli przechodzić przez część mieszkalną.
W skład wnętrza wchodzić będzie również: salon, aneks kuchenny, spiżarnia połączona z pomieszczeniem technicznym, wiatrołap, hall, korytarz, trzy sypialnie, dwie łazienki z WC.
Alternatywne ogrzewanie domu zapewni kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Natomiast głównym źródłem ciepła będzie kocioł gazowy realizujący ogrzewanie przez instalację hydrauliczną w posadzce. Kocioł będzie również przygotowywać ciepłą wodę użytkową.
Dom wyposażymy w rekuperator firmy Vallox o wydajności odzysku ciepła podczas wymiany powietrza z wnętrz na poziomie ponad 90 procent. Dzięki niemu i tak niedrogie ogrzewanie kotłem gazowym – oczywiście mowa o domu szkieletowym – będzie jeszcze tańsze. Szacujemy, że o około 40 procent, bo zapotrzebowanie energetyczne takiego budynku to poniżej 60 kWh/m2/rok.
Zobacz aktualne zdjęcia z budowy
Elewacja frontowa z wejściem głównym. Widok od strony północnej. Dom jest pokryty blachodachówką na dylatowanej warstwie z płyt OSB3 i wiatroizolacji Tyvek. Wykonaliśmy w nim instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną i wentylacyjną z odpowietrznikami. Po zakończeniu prac wykończeniowych zainstalujemy w nim jednostkę centralną rekuperatora z panelem sterującym.
Elewacja tylna od strony południowej. Powstanie przy niej duży taras, wspólny dla trzech pomieszczeń, tj. salonu, salki lektorskiej i biura.
Wnętrze salonu w trakcie montażu płyt gipsowo-kartonowych przed szpachlowaniem. Po środku widać komin systemowy z keramzytobetonu, przy którym wykonamy ozdobną zabudowę wkładu kominkowego. Za nim znajdują się ekrany izolacji termicznej na warstwie płyt g-k o podwyższonej odporności na wysokie temperatury. Ciepło z komika będzie doprowadzane do wszystkich pomieszczeń domu poprzez wentylację.
Wnętrze przyszłej salki lektorskiej dla uczniów. W głębi po lewej widać otwór drzwiowy prowadzący do pomieszczenia, w którym powstanie biuro. Tę część domu oddzielimy od reszty pomieszczeń drzwiami przesuwnymi.
Po zakończeniu budowy domu, pokażemy Ci go w oddzielnym artykule.