Budujemy dom szkieletowy dopasowany do potrzeb zawodowych

Kontynuujemy budowę parterowego domu szkieletowego w Wesołej. Niedawno minęliśmy półmetek tej realizacji. Postanowiliśmy więc pokazać Ci kilka zdjęć z efektami naszych robót. Co ciekawe w przypadku tej inwestycji, dom poza zaspokajaniem potrzeb mieszkaniowych, będzie również dostosowany do pracy zawodowej jego właścicielki.

Projekt domu w całości opracowało nasze Biuro architekta. Wnętrze składa się nie tylko z pomieszczeń mieszkalnych. W projekcie znalazła się również salka lektorska z oddzielnym pomieszczeniem na biuro i materiały dydaktyczne Inwestorki, która trudni się zawodowo nauczaniem języka obcego. Część domu przeznaczona do nauczania będzie oddzielona od reszty wnętrz drzwiami przesuwnymi, które zapewnią uczestnikom zajęć odpowiedni komfort pracy. Dom będzie też posiadać wewnątrz specjalne przejście dla uczniów, by nie musieli przechodzić przez część mieszkalną.

W skład wnętrza wchodzić będzie również: salon, aneks kuchenny, spiżarnia połączona z pomieszczeniem technicznym, wiatrołap, hall, korytarz, trzy sypialnie, dwie łazienki z WC.

Alternatywne ogrzewanie domu zapewni kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Natomiast głównym źródłem ciepła będzie kocioł gazowy realizujący ogrzewanie przez instalację hydrauliczną w posadzce. Kocioł będzie również przygotowywać ciepłą wodę użytkową.

Dom wyposażymy w rekuperator firmy Vallox o wydajności odzysku ciepła podczas wymiany powietrza z wnętrz na poziomie ponad 90 procent. Dzięki niemu i tak niedrogie ogrzewanie kotłem gazowym – oczywiście mowa o domu szkieletowym – będzie jeszcze tańsze. Szacujemy, że o około 40 procent, bo zapotrzebowanie energetyczne takiego budynku to poniżej 60 kWh/m2/rok.

Zobacz aktualne zdjęcia z budowy


Elewacja frontowa z wejściem głównym. Widok od strony północnej. Dom jest pokryty blachodachówką na dylatowanej warstwie z płyt OSB3 i wiatroizolacji Tyvek. Wykonaliśmy w nim instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną i wentylacyjną z odpowietrznikami. Po zakończeniu prac wykończeniowych zainstalujemy w nim jednostkę centralną rekuperatora z panelem sterującym.


Elewacja tylna od strony południowej. Powstanie przy niej duży taras, wspólny dla trzech pomieszczeń, tj. salonu, salki lektorskiej i biura.


Wnętrze salonu w trakcie montażu płyt gipsowo-kartonowych przed szpachlowaniem. Po środku widać komin systemowy z keramzytobetonu, przy którym wykonamy ozdobną zabudowę wkładu kominkowego. Za nim znajdują się ekrany izolacji termicznej na warstwie płyt g-k o podwyższonej odporności na wysokie temperatury. Ciepło z komika będzie doprowadzane do wszystkich pomieszczeń domu poprzez wentylację.


Wnętrze przyszłej salki lektorskiej dla uczniów. W głębi po lewej widać otwór drzwiowy prowadzący do pomieszczenia, w którym powstanie biuro. Tę część domu oddzielimy od reszty pomieszczeń drzwiami przesuwnymi.

Po zakończeniu budowy domu, pokażemy Ci go w oddzielnym artykule.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry