Relacja z budowy domu szkieletowego na zbrojonej płycie betonowej

Roboty są obecnie na zaawansowanym etapie. W środku konstrukcji wykonaliśmy instalacje techniczne i izolacje (termiczne i przeciwwilgociowe), które zamknęliśmy suchą zabudową. Dach pokryliśmy blachodachówką i zamontowaliśmy też wszystkie okna. Obecnie prowadzimy prace szpachlarskie. Obejrzyj jak na dzień 19 maja prezentował się dom szkieletowy, który budujemy na podmokłym gruncie działki w Pęclinie koło Otwocka.

Po zakończeniu szpachlowania płyt karton-gips, zajmiemy się wykonaniem zewnętrznej izolacji termicznej ze styropianu ryflowanego o grubości 10 cm. Pokryjemy ją strukturą tynku silikatowo-sililkonowego. Następnie w okapach dachowych założymy podbitkę PCV i dom od zewnątrz będzie gotowy.

Zakres tej realizacji obejmuje również instalację rekuperatora. Wcześniej, przed zabudowaniem drewnianego szkieletu płytami karton-gips, pod stropem rozprowadziliśmy rury wentylacyjne, które połączymy z jednostką centralną systemu wymuszonej wentylacji z odzyskiem ciepła. Pozwoli to Inwestorowi zaoszczędzić aż 40% na ogrzewaniu i utrzymać w środku domu zdrowy mikroklimat.

Powietrze, którym będą oddychać mieszkańcy będzie pozbawione większości kurzu, pyłów roślinnych (alergeny!), cząstek smogu, a w okresie letnim, także owadów. Rekuperator wyposażony jest w trzy filtry, w tym jeden typu HEPA, które skutecznie je wyeliminują.

Przed wylaniem posadzki z agregatu miksokret nasi hydraulicy wykonali instalację hydrauliczną w podłodze. Będzie służyć do ogrzewania wnętrz domu pompą ciepła typu powietrze-woda. Nawet bez rekuperacji utrzymywanie pożądanej temperatury we wnętrzach generowałoby niskie koszty, a z nią będą one jeszcze niższe. Poza tym, będzie je można zmniejszyć praktycznie do zera po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych na dachu. Tym bardziej, że konstrukcja domu i jego wystawa geograficzna (duża połać dachowa na południe), stwarzają ku temu idealne warunki. Warto je uwzględnić już na etapie projektowania architektonicznego.

Zdjęcia z budowy wykonane 19 maja 2022 roku


Widok od strony elewacji frontowej i elewacji bocznej-lewej. Konstrukcja z zewnątrz została przez nas przygotowana do wykonania izolacji termicznej ze styropianu ryflowanego i struktury tynkowej.


Elewacja tylna i elewacja boczna-lewa. Powstanie przy nich wspólny taras.


Szpachlowanie suchej zabudowy z płyt karton-gips. Zdjęcie wykonane z perspektywy salonu. Od lewej: fragment hallu, otwór drzwiowy pomieszczenia technicznego, aneks kuchenny.


Wnętrze wiatrołapu. Płyty są jeszcze nieszpachlowane. U dołu po prawej skrzynka podtynkowa z rotometrami instalacji hydraulicznej w podłodze. W głębi, korytarz i otwór drzwiowy do jednej z dwóch łazienek z WC na terenie domu.


Pomieszczenie jednej z trzech przestronnych sypialni, które będą mieć do dyspozycji mieszkańcy.


Wnętrze przyszłej łazienki z WC. We wszystkich pomieszczeniach mokrych suchą zabudowę wykonujemy z płyt karton-gips typu H2 koloru zielonego. W warunkach 85-procentowej wilgotności zachowują one swoje właściwości aż do 10 godzin. Ponadto w łazienkach, w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci, zabezpieczamy je również folią w płynie, która tworzy całkowicie szczelną powłokę.


Równanie szpachlowanych powierzchni płyt karton-gips gładzią szpachlową. Na końcu wszystkie miejsca obróbki szlifujemy i czyścimy z pyłów. Taka ściana jest potem od razu gotowa dom malowania lub tapetowania.


Zawór wody do lodówki rozkładowej z kostkarką. Zagłębienie umożliwia podłączenie urządzenia do wody i schowanie rurki w ścianie. Dzięki temu lodówka dokładnie przylega tyłem obudowy do ściany.

Ściana w salonie, przy której znajdować się będzie centrum rozrywki RTV. Przygotowaliśmy w niej korytko podtynkowe do maskowania kabli oraz puszki do gniazd elektrycznych w liczbie, którą wcześniej określił Inwestor.


Gotowe otwory sufitowe do montażu anemostatów, które są zakończeniami rur systemu rekuperacji, znajdujących się w zabudowie pod stropem.

Szpachlowanie suchej zabudowy z płyt karton-gips na podciągu konstrukcyjnym między aneksem kuchennym i salonem. Taką zabudowę można też wykonać z drewna ozdobnego.


Skrzynka podtynkowa, w której zbiegają się wszystkie obwody instalacji elektrycznej domu. Po zainstalowaniu urządzeń technicznych zostanie zamknięta.


Widok na wnętrze salonu od strony hallu.

Zobacz wcześniejsze artykuły na temat tej realizacji

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry