Dom szkieletowy-parterowy 198 m2 we Władysławowie

Wybudowaliśmy go w powiecie piaseczyńskim na podstawie indywidualnego projektu architektonicznego, który dostarczyli nam Inwestorzy. Na początku miał być domem murowanym, jednak po zestawieniu zalet technologii tradycyjnej i szkieletowej – szczególnie właściwości energetycznych obu rodzajów konstrukcji – nasi Klienci podjęli decyzję o powierzeniu jego budowy naszej firmie.

W związku z tym nasze Biuro architekta zajęło się adaptacją pierwszej wersji projektu do warunków technologii szkieletowej drewnianej. W skład prac weszło przygotowanie projektu konstrukcyjnego i projektów branżowych (instalacyjnych): wodno-kanalizacyjnego, wentylacyjnego, elektrycznego, centralnego ogrzewania.

Na początku nasi Klienci planowali ogrzewanie centralne domu w wariancie podłogowym z pompy ciepła. Zmienili jednak zdanie na korzyść amerykańskiej pompy gruntowej WaterFurnace®, realizującej nawiewowo zarówno ogrzewanie zimą, jak i chłodzenie latem.

Zdecydowali się zatem nie tylko na wariant bardziej uniwersalny, bo eliminujący konieczność montażu klimatyzacji, ale też świetnie sprawdzający się w domach szkieletowych o niskiej bezwładności termicznej, gdzie kluczem do oszczędności energetycznych jest bezpośrednie ogrzewanie (lub chłodzenie) powietrza we wnętrzach.

Dom wyposażyliśmy również w system wymuszonej wentylacji z wymiennikiem ciepła i wilgoci

Rekuperacja, bo o niej mowa, zmniejsza wydatki za energię z tytułu ogrzewania budynku aż o 40%. Ponadto skutecznie eliminuje zjawisko gromadzenia się we wnętrzach nadmiaru pary wodnej. Dzięki temu poziom wilgotności w środku domu utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie 45%. Rekuperator filtruje też powietrze z kurzu, smogu, pyłów roślin i owadów.

Bieżące koszty zużycia energii elektrycznej minimalizuje instalacja paneli fotowoltaicznych. Więcej o korzyściach przeczytasz w artykule: Dom szkieletowy z zerowym zużyciem prądu.

Poza poborem wody z sieci miejskiej, odprowadzaniem nieczystości do kanalizacji komunalnej i wywozem śmieci, dom spełnia standardy budownictwa pasywnego.

Realizacja tej inwestycji zajęła nam siedem miesięcy.


Elewacja frontowa z tarasem.


Elewacja boczna-lewa z garażem dwustanowiskowym.


Elewacja boczna-prawa.


Elewacja tylna.


Instalacja paneli fotowoltaicznych o łącznej wydajności minimalnej 7040 kWh/rok, która pokrywa zapotrzebowanie domu na energię elektryczną.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry