Dom szkieletowy-parterowy 300 m2 w Pruszkowie

Inwestycja należy do małżeństwa, które postanowiło na stare lata stworzyć dla siebie i swoich bliskich rodzinny, gościnny i ciepły dom – także w sensie dosłownym. Nasi Klienci zdecydowali się na technologię szkieletową zdając sobie sprawę, że tak duży budynek murowany byłby bardzo kosztowny w ogrzewaniu. Ponadto chcieli zrealizować swoje marzenie szybko, więc wykonawstwo zlecili naszej firmie.

Indywidualny projekt domu powstał w głowie Inwestorki, którą wspierała architektka podczas opracowywania szczegółów architektonicznych i funkcjonalnych budynku. Naszym zadaniem było jego zaadoptowanie do warunków technologii szkieletowej. Stworzyliśmy więc projekt szkieletu, a także projekty branżowe:

Dom z zamierzenia miał nawiązywać do klasycznej, XIX-wiecznej architektury dworskiej, typowej dla Mazowsza. Typowe elementy to wysunięty ganek, nad którym znajduje się górny hall, frontal, kolumny, podmurówka, okna ze szprosami, szerokie dwuskrzydłowe drzwi wewnętrzne.

W domu zainstalowaliśmy energooszczędną pompę ciepła amerykańskiej firmy WaterFurnace®. Urządzenie to pobiera naturalną energię cieplną i chłód z gruntu. Z jednego kW energii potrzebnej do jego zasilania wytwarza aż 4 kW energii cieplnej na wyjściu. Ma więc sprawność na poziomie 400%. Nie ma na rynku bardziej wydajnego rodzaju ogrzewania od tego rodzaju pompy ciepła.

Budynek ma 300 m2 powierzchni użytkowej. W całości zasilany jest energią elektryczną. Jej średnie comiesięczne koszty to 600 złotych. To mniej niż czynsz za mieszkanie 60 m2 w Warszawie.

Wybudowanie domu zajęło nam siedem miesięcy.


Elewacja frontowa od północy i elewacja boczna-prawa z tarasem od zachodu.


Elewacja tylna z drugim tarasem od strony południowej.


Główny taras pod zadaszeniem.


Główne wejście, za którym znajduje się przestronny dolny hall.


Elewacja boczna-lewa od wschodu. Drzwi do pomieszczenia gospodarczego, które znajduje się za jednostanowiskowym garażem.


Fronton z oknem dwuskrzydłowym.


Widok z tarasu na ogród i alejki.


Widok na elewację frontową od północnego wschodu. Po lewej stronie znajduje się garaż.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry