Dom szkieletowy z basenem w stanie deweloperskim Top Bud®

Realizacja miała miejsce w warszawskich Włochach. Była jedną z dłuższych w historii naszej firmy. Gros czasu nie zajęła nam sama budowa konstrukcji szkieletowej wraz z izolacjami, pokryciem dachowym, stolarką drzwiowo-okienną i wszystkimi instalacjami. W tym projekcie najbardziej czasochłonne było wykonanie żelbetowego podpiwniczenia z niecką basenową, w sumie o powierzchni niemal równej powierzchni użytkowej domu powyżej poziomu zero. Zobacz jak prezentuje się w chwili obecnej finalny efekt naszych robót.

Budynek jest wyposażony w dwa źródła ogrzewania. Pierwsze to kocioł na gaz dostarczający ciepło do wnętrz za pośrednictwem instalacji hydraulicznej w podłodze. Drugie to gruntowa pompa ciepła w wariancie nawiewnym, która poza ogrzewaniem realizuje również chłodzenie wnętrz w ciepłej części roku.

Za wydajną wentylację części basenowej odpowiedzialny jest oddzielny system, który szybko i skutecznie wymienia powietrze w pomieszczeniu i pozbywa się z niego nadmiaru wilgoci. Pozostałą część domu wentyluje system rekuperatora o sprawności odzysku ciepła zimą lub chłodu latem na poziomie ponad 90 procent.

Dom powstał według indywidualnego projektu dostarczonego przez Inwestora. Nasze Biuro architekta wprowadziło do niego kilka zmian konstrukcyjnych, z uwagi na wymagania technologii szkieletowej-drewnianej.

Na terenie domu trwają teraz prace wykończeniowe, a wokół niego roboty brukarskie. Rekultywacja terenu rozpocznie się po ich zakończeniu. Poniżej możesz obejrzeć zdjęcia inwestycji, które wykonaliśmy w ostatni wtorek 23 listopada 2021 roku.


Elewacja boczna-lewa i elewacja frontowa ze zjazdem do podziemia. Widok od północnego wschodu.


Elewacja frontowa i elewacja boczna-prawa. Widok od północnego zachodu.


Drewno na elewacji frontowej (termodeska) łączy się z tynkiem silikatowo-silikonowym.


Główne drzwi wejściowe.

Elewacja tylna i elewacja boczna-prawa. Widok z południowego zachodu.


Połączenie na elewacji naturalnych kafli drewnianych z termodeską (sosna skandynawska - bezsękowa).


Zewnętrzny grill.


Wykonywanie zabudowy kuchennej.


Sypialnia dziecięca.


Hermetyczne drzwi do części basenowej.


Niecka basenowa przed wykończeniem i instalacją urządzeń.


Główny korytarz domu.


Przykład deski podłogowej. Identyczna znajduje się na całej powierzchni domu.


Jedna z trzech łazienek podczas wykańczania.


Sypialnia z wewnętrzną zabudową.


Przykład kolejnej łazienki podczas prac wykończeniowych.


Sypialnia małżeńska.


Garderoba małżeńska.


Widok na salon z aneksu kuchennego.


Widok na część salonu od strony wejścia.


Wnętrze wiatrołapu.

Po zakończeniu rekultywacji działki, zamieszkany dom zaprezentujemy w naszej galerii realizacji. Ale nastąpi to zapewne wiosną lub latem nadchodzącego roku.

SLIDER

Jeśli jest Ci trudno zdecydować się na gotowy projekt domu murowanego do adaptacji lub nie chcesz projektować swojego domu indywidualnie od A do Z, to przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje gotowych projektów domów szkieletowych Top Bud®. Pamiętaj, że każdy z prezentowanych w tym dziale projektów możemy jeszcze dostosować do Twoich wymagań mieszkaniowych, estetycznych i instalacyjnych lub od razu wybudować na jego podstawie dom.

czytaj

W tym dziale naszego serwisu internetowego zgromadziliśmy dla Ciebie filmy, w których ukazujemy różne zagadnienia wynikające z budowy domów szkieletowych przez naszą firmę. Dzięki nim prześledzisz rozwiązania techniczne i materiałowe, które stosujemy w trakcie realizacji inwestycji naszych Klientów. W filmach poruszamy również tematy finansowe powiązane z budową energooszczędnych domów Top Bud®. Zachęcamy Cię serdecznie do oglądania.

czytaj

Technologia szkieletowa

W tym dziale zamieściliśmy pomocne informacje na temat zasad budowy domów szkieletowych, które obowiązują w naszej firmie. Dowiedz się, jak wznosimy taki dom i z jakich materiałów. Obejrzyj zdjęcia i filmy z jego budowy. Przygotowaliśmy je dla Ciebie, aby ułatwić Ci zrozumienie, skąd bierze się wytrzymałość i energooszczędność domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj

Prezentujemy niektóre przykłady domów szkieletowych naszych Klientów, które wybudowaliśmy od 2016 roku do teraz. W sumie na swoim koncie mamy blisko 700 zrealizowanych inwestycji, a wśród nich domy parterowe, z poddaszem użytkowym, piętrem, szeregowe i w zabudowie bliźniaczej. Wybudowaliśmy też dwa nadmorskie pensjonaty, biurowiec dla firmy, przedszkole i placówkę medyczną pod nadzorem warszawskiego konserwatora zabytków. Starsze realizacje chętnie zaprezentujemy Ci podczas spotkania w siedzibie naszej firmy.

czytaj

JAK PRACUJEMY

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania o nasz zakres obsługi Klientów przed budową domu szkieletowego, w jej trakcie, i po zakończeniu. Dzięki nim dowiesz się, jak krok po kroku zrealizujemy Twoją inwestycję i jak będziesz uczestniczyć w tym procesie.

czytaj

AKTUALNOŚCI

Bądź na czasie z najważniejszymi wydarzeniami w naszej firmie. Zachęcamy Cię do śledzenia kolejnych realizacji domów naszych Klientów, ciekawych artykułów o technologii szkieletowej oraz materiałach budowlanych, projektach architektonicznych, systemach grzewczych, wentylacyjnych, itd. Treści, które publikujemy w naszych Aktualnościach uzupełniamy licznymi zdjęciami i filmami, które urozmaicą Ci czas zapoznawania się z naszym wykonawstwem domów szkieletowych.

czytaj

DLA INWESTORA

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy? Jakie są jego zalety mieszkaniowe i korzyści finansowe? Ponadto, na jak długo wystarczy taki dom i ile kosztuje jego eksploatacja? Takie i podobne zagadnienia, wyjaśniamy dla Ciebie w tym dziale naszego serwisu.

czytaj

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie informacje, które warto znać rozważając budowę domu w technologii szkieletowej-drewnianej przez naszą firmę. Dzięki nim dowiesz się więcej o korzyściach takiej inwestycji. Wiedza, którą się z Tobą dzielimy, jest efektem naszego, blisko 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i budowie domów w tej technologii.

czytaj

O NAS

Tutaj znajdziesz przydatne informacje o naszej firmie – jej historii, zapleczu technicznym, pracownikach, szkoleniach, działalności pozakomercyjnej, itd. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem budowy Twojego wymarzonego domu szkieletowego naszej firmie, dowiedz się kim jesteśmy.

czytaj

OFERTA

Dowiedz się, jak pomożemy w budowie wymarzonego domu szkieletowego, ile kosztuje taka inwestycja w różnych wariantach, a także, jaką gwarancję otrzymasz od naszej firmy po jej ukończeniu. Znajdziesz tu również opis wartości dodanych naszej obsługi inwestorskiej. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu szkieletowego przez naszą firmę, skorzystasz z nich, jak każdy dotychczasowy Klient Top Bud®. Zatem zachęcamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

czytaj

powrót do góry